Wizyta u lekarza

Jak wygląda wizyta szczepienna u pediatry?
szczepienia
wizyta u lekarza

Wizyta szczepienna: o co warto zapytać? [PRZEBIEG + SZCZEPIENIA]

Podczas wizyty szczepiennej lekarz lub lekarka sprawdzi, czy niemowlę prawidłowo przybiera na wadze i czy dobrze się rozwija. Dowiedz się, kiedy powinna odbyć się pierwsza wizyta szczepienna, jak wygląda przebieg wizyty kontrolnej twojego maluszka i o co może cię zapytać pediatra.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Szkolenie lekarzy z komunikacji z małymi pacjentami
lekarz
dziecko u lekarza
lekarz rodzinny

Komunikacja przyjazna pacjentom – marka Nurofen, fundacja K.I.D.S. oraz Pozytywna Dyscyplina szkolą lekarzy z komunikacji z małymi pacjentami

Po miesiącach przygotowań Fundacja Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali (K.I.D.S.) wraz z marką Nurofen i edukatorami Pozytywnej Dyscypliny rozpoczęły realizację projektu, na który oddali głos rodzice, lekarze i kadra medyczna szpitali dziecięcych. Celem tego wyjątkowego programu edukacyjnego jest poprawa komunikacji między małymi pacjentami, ich rodzicami a lekarzami podczas wizyt w gabinetach. Partnerzy projektu zdają sobie sprawę, że ten delikatny obszar daje szerokie pole do popisu, a kluczowe w realizacji tak ambitnego zadania są właściwe narzędzia.
Współpraca reklamowa
Zmiany w teleporadach
wizyta u lekarza

UWAGA! Zmiany w teleporadach. Trudniej będzie dostać się z dzieckiem do lekarza!

Czekają nas spore zmiany w systemie udzielania teleporad. W niektórych przypadkach lekarz nie będzie już dostępny przez telefon, zamiast tego trzeba będzie udać się osobiście do przychodni. Także z małymi dziećmi!
Magdalena Drab
konsultacja z lekarzem
gorączka
szpital
biegunka

Gorączka u dziecka - kiedy do szpitala?

Z gorączką u dziecka powinno się jechać do szpitala, jeśli ma wybroczyny, drgawki, nie skończyło jeszcze 6 miesięcy. W zależności od innych objawów gorączkujące dziecko może być leczone w domu, powinno być zbadane przez lekarza lub wymaga wizyty w szpitalu. Do szpitala trzeba też jechać, kiedy np. niemowlę poniżej 6. miesiąca życia stale wymiotuje, a starsze ma duszności.
Katarzyna Pinkosz
Dziecko u lekarza
dentysta
zdrowie dziecka
dentysta dziecięcy

Czy dzieci w Polsce są dobrze leczone? Co na to pani minister?

Każde dziecko raz w roku miało być na wizycie u lekarza, dentysta miał być w każdej szkole. Czy dzieci w Polsce są pod dobrą opieką medyczną? Co na to wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, która odpowiada za opiekę nad dziećmi?
Katarzyna Pinkosz
niemowlę
prawa małego pacjenta
wizyta u lekarza
nowotwory u dziecka

10 objawów, których nie możesz przeoczyć: idź z dzieckiem do lekarza

Nie muszą one oznaczać poważnej choroby, ale koniecznie trzeba ją wykluczyć. Jeśli zauważysz u dziecka chociaż jeden z tych objawów, koniecznie idź z dzieckiem do lekarza.
Katarzyna Pinkosz
zdrowie dziecka
prawa małego pacjenta
wizyta u lekarza

Barbara Czaplicka, poseł pediatra: Czy dzieci są pod dobrą opieką lekarzy?

Pogotowie nie dojechało do dziecka, dziecko nie zostało w porę do szpitala, lekarz nie zlecił dziecku badań. Czy dzieci są pod dobrą opieką lekarzy - pytamy dr Barbarę Czaplicką, pediatrę i posłankę na Sejm.
Katarzyna Pinkosz
dziecko u lekarza
ubezpieczenie dziecka
prawa małego pacjenta
wizyta u lekarza

Dziecko ma prawo do bezpłatnego leczenia

Ważne zwłaszcza przed wakacjami: za wizytę u lekarza w przychodni i szpitalu nie musisz płacić. Nawet, jeśli nie jesteś ubezpieczona. Dzieci do 18. roku życia mają prawo do bezpłatnego leczenia. Okazuje się jednak, że są wyjątki. Warto wiedzieć, jakie mały pacjent ma prawa w Polsce i zagranicą.
Katarzyna Pinkosz
Powrót do zdrowia po chorobie
spacer
dziecko
choroba

Kiedy po chorobie dziecko może wyjść z domu?

Gdy chory maluch przestaje gorączkować, wiele mam sądzi, że jest już zdrowy. A jak jest naprawdę? Jego organizm dopiero zaczyna wracać do formy. Jeśli osłabiony po chorobie maluszek za wcześnie trafi między ludzi, może szybko złapać kolejną infekcję.
Małgorzata Wódz
dziecko u lekarza
lekarz dziecięcy
wizyta u lekarza

Lekarz nie taki straszny

Jeśli dziecko jest chore, nie ma rady, musi iść do lekarza. To dla niego duży stres? Na szczęście są sztuczki, by oswoić malucha z pediatrą. I to miłe!
Agnieszka Trojan
szpital
lekarz dziecięcy
wizyta u lekarza

Synek idzie do szpitala

Dwuletniego Marcinka czeka pobyt w szpitalu. Jak przygotować dziecko na rozłąkę z rodzicami? Radzi Beata Chrzanowska, psycholog.
Edipresse
przeglad zdrowia
mama
zdrowie kobiety
badania krwi

Zrób przegląd! To ważne dla twojego zdrowia

Nawet jeśli czujesz się zdrowo, nie zapominaj o regularnych wizytach u lekarza. Kobiety wymagają troskliwej opieki lekarskiej. Jednak same muszą pamiętać o tym, jak ważna jest profilaktyka.
Joanna Kieniewicz-Górska
dziecko boi się lekarza
dziecko u lekarza
wizyta u lekarza

Gdy dziecko boi się lekarza

Jak przygotować dziecko (i siebie) do wizyty u lekarza? Radzi pediatra dr Maria Rudzińska-Chazan.
Edipresse