Wymioty

Biegunka u dziecka
wymioty
gorączka
biegunka

Biegunka u dziecka - jak ją szybko pokonać?

Biegunka u dziecka jest uciążliwa, a może być wręcz groźna dla maluszka, bo zdarza się, że prowadzi do odwodnienia u dzieci. Sprawdź, co na biegunkę u dziecka warto stosować, a czego nie i jakie są skuteczne sposoby, by pomóc dziecku ją pokonać. Konsultacja: dr Joanna Gzik, pediatra.
Partner
mdłości w ciąży
ciąża
wymioty
poranne mdłości

Mdłości w ciąży – kiedy się pojawiają, co na nudności w ciąży?

Mdłości w ciąży odczuwa nawet 75 procent kobiet. Najczęściej pojawiają się w pierwszym trymestrze. Czasem są bardzo silne i towarzyszą im wymioty. Sprawdź, jak sobie radzić z nudnościami, w jaki sposób im zapobiegać, kiedy powinny być powodem wizyty u lekarza.
Małgorzata Wódz
syndrom dziecka potrząsanego
wymioty
niepełnosprawne dziecko
przemoc wobec dzieci

Zespół dziecka potrząsanego: objawy i skutki potrząsania dzieckiem

Zespół dziecka potrząsanego może być wywołany przez potrząsanie lub szarpanie dzieckiem. Zdarza się, że gdy dziecko płacze, zdenerwowany rodzic potrząsa nim, chcąc je uspokoić. Nigdy nie należy tego robić. Można w ten sposób skrzywdzić dziecko na całe życie. Zespół dziecka potrząsanego może pojawić się również w wyniku nieumiejętnej zabawy z niemowlęciem.
Ewa Janczak-Cwil
rotawirus objawy
wymioty
biegunka

Rotawirus: objawy zakażenia u dzieci i dorosłych. Jak sprawdzić, czy to rotawirus?

Rotawirus daje charakterystyczne objawy: to przede wszystkim wymioty, biegunka i gorączka. Bardzo szybko dochodzi do groźnego odwodnienia dziecka, dlatego już pierwsze objawy rotawirusa wymagają zdecydowanego leczenia. Zaniedbanie może spowodować konieczność leczenia dziecka w szpitalu. Zakażenie rotawirusem w skrajnych przypadkach kończy się zgonem.
Agnieszka Majchrzak
wymioty po antybiotyku: co robić
wymioty
zdrowie dziecka
antybiotyki

Wymioty po antybiotyku - co zrobić, gdy dziecko zwymiotuje antybiotyk?

Wymioty po antybiotyku bardzo rzadko wymagają podawania powtórnej dawki leku. Zdaniem pediatry dr Pawła Grzesiowskiego, antybiotyk zaczyna się wchłaniać już po kilkunastu minutach od podania.
Katarzyna Imiołek
wymioty
gorączka
choroba

Gdy maluch z infekcją rotawirusową trafia do szpitala… [WIDEO]

Kaja zakaziła się rotawirusami na zajęciach dla maluszków – miała wtedy zaledwie pięć miesięcy. „W momentach, w których Kaja się przebudzała, dosłownie przelewała się przez nasze ręce” – wspomina jej mama.
Partner
wymioty
gorączka
zdrowie

Biegunka to tylko wierzchołek góry lodowej. Dowiedz się więcej o zakażeniu rotawirusami [VIDEO]

Biegunka to tylko jeden z objawów infekcji rotawirusowej. Zwykle towarzyszą jej również wymioty i gorączka. Związana z tym utrata wody i elektrolitów z organizmu może prowadzić do odwodnienia. Jak je rozpoznać i jak mu zapobiec? Obejrzyj film i sprawdź!
Partner
wymioty
gorączka
zdrowie

Rotawirusy – jak je powstrzymać? [WIDEO]

Wymioty, wodnista biegunka i temperatura dochodząca nawet do 40°C to główne objawy zakażenia rotawirusami. Bardzo łatwo się nimi zakazić – bo wystarczy do tego zaledwie 10 cząsteczek wirusa, a trudno je zwalczyć środkami do dezynfekcji. Co więcej, potrafią długo przetrwać na powierzchniach. Na rękach do czterech godzin, a na zabawkach nawet do 10 dni! Jak zatem powstrzymać rotawirusy? Dowiedz się, oglądając materiał video!
Partner
Jajka z salmonellą
wymioty
biegunka
zatrucie pokarmowe

Uwaga Salmonella: GIS wycofuje jajka ze sprzedaży

To szczególnie niepokojąca wiadomość, gdyż przed Bożym Narodzeniem kupuje się więcej jaj. Sprawdź, czy nie masz ich w domu.
Dominika Bielas
Leczenie zatrucia pokarmowego
wymioty
biegunka
zatrucie pokarmowe

Jak leczyć zatrucie pokarmowe u dziecka? Sprawdzone sposoby!

Skutki zatrucia pokarmowego są bardzo nieprzyjemne. Dziecko wymiotuje, ma biegunkę, podwyższoną temperaturę i jest osłabione. Jak temu zaradzić? Przeczytaj, jak skutecznie uporać się z zatruciem pokarmowym!
Milena Oszczepalińska
Grypa żołądkowa
wymioty
biegunka
grypa żołądkowa

Jakie są objawy jelitówki?

Z grypą żołądkową kojarzone są przede wszystkim dwa jej objawy: wymioty i biegunka, ale mogą wystąpić też inne symptomy.
Dominika Bielas
Ból brzucha lamblie
wymioty
biegunka
gorączka u dziecka

Jak się leczy zatrucie salmonellą?

Salmonella wywołuje dolegliwości żołądkowo-jelitowe, czyli zatrucie pokarmowe. Zatrucie to może być bardzo groźne, gdy z prowadzi do silnego odwodnienia organizmu. Niekiedy konieczna jest nawet hospitalizacja.
Dominika Bielas
10 dniowy noworodek wymiotował jasnożółtym mlekiem
wymioty
noworodek

10-dniowy noworodek wymiotował jasnożółtym mlekiem. Mógł umrzeć!

Taki kolor wymiocin świadczy o bardzo poważnym problemie zdrowotnym.
Milena Oszczepalińska
niemowlę, picie, karmienie butelką
wymioty
biegunka
odwodnienie

Odwodnienie jest groźne: jak do niego nie dopuścić?

Im młodsze dziecko, tym szybciej może dojść u niego do odwodnienia i tym groźniejsze mogą być jego skutki. Kiedy może do niego dojść? Jak mu zapobiec?
Beata Turska
kobieta w ciąży, ciążą, dolegliwości w ciąży, sen w ciąży
wymioty
dolegliwości w ciąży
objawy ciąży

Dolegliwości, które może mieć kobieta w ciąży

Nawet jeśli przeczytasz na temat ciąży mnóstwo książek, artykułów, to i tak możesz doświadczyć czegoś, o czym nie miałaś wcześniej pojęcia. Zapytaliśmy kilka kobiet, co je zaskoczyło podczas 9 miesięcy ciąży, a ginekolog Artur Kucharski wyjaśnił, dlaczego tak się działo.
Beata Turska
Imbir - najlepszy sposób na mdłości
ciąża
wymioty
mdłości

Najlepsze sposoby na nudności w ciąży

Mdłości i wymioty to zmora kobiet w ciąży. I to niemal od samego jej początku. Czasami dają się we znaki aż do samego porodu. Można się z nimi męczyć, albo spróbować im zapobiec. Jeśli całkiem nie znikną, przynajmniej będą słabsze.
Małgorzata Wódz
dziecko, zdrowie dziecka, choroba, łóżko, maskotka
wymioty
choroba
biegunka

Zatrucie pokarmowe u dzieci - sama woda nie wystarczy

Ile osób, tyle rad na radzenie sobie z zatruciem pokarmowym u dziecka. Badania potwierdzają, że najskuteczniejszym sposobem na złagodzenie jego objawów jest podawanie doustnych płynów nawadniających.
Martyna Pstrąg
niemowlę, kubek niekapek, maskotka, miś
wymioty
zaparcia
biegunka

Na pomoc brzuszkowi

Zaparcia, biegunka, wymioty mogą się przytrafić każdemu dziecku. Czy maluchowi wolno wtedy jeść to, co zwykle? A może są takie dania, które szybciej pozwolą mu wrócić do zdrowia?
Joanna Karwat
noworodek, płacz, mama
pleśniawki
kolka
ulewanie

Dolegliwości noworodka: kolka, ulewanie, czkawka i inne

Dziecko nie może zrobić kupy, boli je brzuch, a czasem po jedzeniu ulewa mleczko. Nie martw się, takie kłopoty ma prawie każdy noworodek.
Magdalena Drab
Dziecko na nocniku
wymioty
biegunka
zatrucie pokarmowe

10 pytań o zatrucia pokarmowe

Biegunka jest jednym z najczęstszych objawów zatrucia pokarmowego u dzieci. W czasie biegunki może dojść do odwodnienia organizmu, a to jest już bardzo groźne dla małego dziecka. Zobacz, co trzeba wiedzieć o zatruciach pokarmowych.
Katarzyna Pinkosz