Wymioty w ciąży

zatrucie pokarmowe w ciąży
ból brzucha w ciąży
wymioty w ciąży

Zatrucie pokarmowe w ciąży – jak leczyć i czy szkodzi dziecku

Zatrucie pokarmowe w ciąży objawia się wymiotami, biegunką i bólem brzucha. Spowodowane jest spożyciem nieświeżego lub skażonego pokarmu. Wymaga leczenia, które ma zapobiec groźnemu dla ciężarnej odwodnieniu. W niektórych przypadkach zatrucie pokarmowe może nawet wywołać przedwczesny poród lub obumarcie płodu. Jak radzić sobie z objawami zatrucia w ciąży? Kiedy należy zgłosić się do lekarza?
Ewa Janczak-Cwil
mdłości w ciąży
pierwszy trymestr
wymioty w ciąży
poranne mdłości

Sposoby na mdłości w ciąży – jak złagodzić ciążowe nudności [WIDEO]

Sposoby na mdłości w ciąży to między innymi rezygnacja z nadmiaru cukru, ale również jedzenie imbiru, siemienia lnianego, czy ciemnego ryżu. Z naszego filmowego poradnika dowiesz się także, skąd się biorą ciążowe mdłości i czy dotyczą każdej mamy. Poznaj również domowe sposoby na mdłości w ciąży.
Katarzyna Imiołek
kobieta, talerz, kanapka, jedzenie
dolegliwości w ciąży
brak apetytu
wymioty w ciąży

Wymioty w ciąży – poznaj przyczyny i sposoby, jak sobie z nimi radzić!

Mimo wymiotów w ciąży, mdłości i braku apetytu musisz jeść! Nie panikuj, jeśli na samą myśl o posiłku żołądek podchodzi ci do gardła. Poznaj przyczyny wymiotów w ciąży i sprawdź sprawdzone sposoby na tą ciążową przypadłość.
Sylwia Niemczyk
dziwne dolegliwości w ciąży
krwawienie w ciąży
dolegliwości w ciąży
opuchnięcia nóg w ciąży

Dziwne dolegliwości w ciąży – które powinny niepokoić?

Niektóre dolegliwości ciążowe są po prostu... dziwne. Na przykład ucisk w gardle, albo niesprecyzowane kłucie w pochwie. Inne dolegliwości są z kolei całkiem zwyczajne. Ale taki świąd skóry w ciąży - może wydawać się dziwny, tymczasem jest wskazaniem do wizyty lekarskiej.
Barbara Łabuć
hyperemesis gravidarum
wymioty w ciąży

Hyperemesis gravidarum nie wolno lekceważyć

Hyperemesis gravidarum to intensywne wymioty u ciężarnych. Zdarzają się rzadko, ale mogą stanowić zagrożenie dla rozwijającego się płodu i dla zdrowia kobiety w ciąży. Niepowściągliwe wymioty ciężarnych wymagają leczenia, a czasami także hospitalizacji.
Małgorzata Wódz
dolegliwości w ciąży
opuchnięcia nóg w ciąży
wymioty w ciąży

Dolegliwości w ciąży [LIVECZAT z ekspertem]

Co robić, aby nie dopadły cię typowe dolegliwości ciążowe, jak nudności i wymioty oraz bóle kręgosłupa i obrzęki nóg? Zobacz nasz film, w którym ekspert, ginekolog dr Tadeusz Oleszczuk odpowie na wiele problemów nękających przyszłe mamy.
Agnieszka Majchrzak
dolegliwości w ciąży
wymioty w ciąży
mdłości

Najlepsze sposoby na mdłości w ciąży [FILM]

Czujesz, że ci niedobrze? Mdłości to bardzo częste objawy ciąży. Niestety, bardzo nieprzyjemne. Oto sprawdzone sposoby na to, jak złagodzić te ciążowe dolegliwości.
Katarzyna Imiołek
nudności w ciąży
mdłości w ciąży
wymioty w ciąży
poranne mdłości

Naukowcy: „Mdłości w ciąży to dobry znak!”. Sprawdź, czemu

Męczą cię poranne mdłości? Wbrew pozorom, mają swoje dobre strony – są często oznaką zdrowej ciąży. Tak, tak, nudności świadczą o tym, że twoje dziecko dobrze się rozwija!
Katarzyna Imiołek
woda
dieta w ciąży
zaparcia w ciąży

Ile wody trzeba pić w ciąży? Poznaj fakty

Można powiedzieć, że picie dwóch litrów dziennie to jeden z twoich pierwszych macierzyńskich obowiązków. Zbyt mała ilość płynów może być przyczyną odwodnienia – i czego jeszcze? Sprawdź.
Aleksandra Sobieraj