Marko Tiny Love Mali Odkrywcy króliczek Thomas
fot. materiały prasowe

Te zabawki to gwarancja świetnie spędzonego czasu i… prawidłowego rozwoju fizycznego malca!

Nieraz rodzice na zapas zamartwiają się, że nie będą potrafili odpowiednio zadbać o rozwój malca, lub – co gorsza – będzie to doświadczenie traumatyczne zamiast dobrej zabawy. Zupełnie niepotrzebnie. Wszystko to kwestia… wyboru odpowiednich zabawek!
Marko Tiny Love Mali Odkrywcy króliczek Thomas
fot. materiały prasowe
Właściwie dobrane zabawki są nie tylko piękne, kolorowe i bezpieczne. Są również wsparciem w rozwoju malucha – społecznym, emocjonalnym i fizycznym.
Ich odpowiedni dobór zapewnia stymulację zmysłów, pomaga poznawać świat, rozumieć zależność przyczyna-skutek. To zwłaszcza te zabawki, które dostarczają wielu bodźców: wydają dźwięki (szeleszczą, grają, piszczą, podzwaniają etc.), są kolorowe, mają różne faktury (jedne są gładkie i twarde, inne puszyste i miękkie itd.). Odpowiednio dobrane nie będą przebodźcowywać dziecka ani... męczyć rodzica.
Po jakie zabawki sięgnąć, by wspierać rozwój malucha?

Łuk muzyczny z zabawkami – Skarby Oceanu

Pomoże przenieść się w niesamowitą, podwodną i pełną przygód podróż w głąb oceanu. Najnowsza kolekcja Skarby Oceanu od Tiny Love to możliwość odkrycia zupełnie nowego świata i spotkanie z cudownymi, podwodnymi bohaterami. Jest krab, którego dotknięcie wyzwala melodie, żółw morski z szeleszczącą główką i grzechoczącą kulą z koralikami, zawieszka rozgwiazda z lusterkiem, w którym dziecko może się przeglądać, oraz przezroczysty graniasty wieloryb z szeleszczącą główką. Jest też czarno-biały (idealny dla maluszków) wiatraczek z uchwytem-gryzaczkiem.

Łuk muzyczny można dołączyć do fotelika, leżaczka i wózka. Jest niezwykle łatwy w montażu, a możliwość regulacji konta nachylenia pozwoli dostosować zabawkę do potrzeb i możliwości każdego malucha. Zabawa skarbami oceanu to przede wszystkim rozwój motoryki dużej, ruchów precyzyjnych oraz zmysłów i zdolności kojarzenia.

Mata edukacyjna z pałąkami – Zabawa na łące Słoneczny Dzień

To rewolucyjne i innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie mat edukacyjnych dla dzieci. Zapewnia aktywny rozwój ruchowy oraz radość z doświadczania nowych bodźców. Zabawa na macie zachęca malucha do podnoszenia główki i chwytania przedmiotów, wspomaga koordynację wzrokowo-ruchową, doskonalenie sprawności ruchowej i rozumienie zależności przyczyna – skutek. To też zachęta dla dziecka, by wydłużyć czas spędzony na brzuszku, co z kolei przyczynia się do rozwoju ruchów całego ciała. Mata jest wspaniałym miejscem, które wpływa pozytywnie na rozwój emocjonalny i społeczny.

Mata Tiny Love Słoneczny Dzień wyposażona jest w urocze zabawki aktywujące rozwój malucha, bezpieczne lusterko oraz elementy świecące i grające. To też unikalny design oraz przesuwany łącznik pałąków, który pomaga dostosować się do zmieniających się potrzeb i możliwości dziecka. Każdy rodzaj zabawy to okazja do poznawania świata, a wspólnie spędzony czas jest dla dziecka niezwykle cenny.

Mali Odkrywcy – Coco, Thomas i Leonardo

Te niezwykłe zabawki otrzymały imiona po wybitnych postaciach: Coco Chanel, Thomasie Edisonie i Leonardo da Vincim. Zaprojektowano je z myślą o dzieciach, które skończyły już rok. Rozmiary zabawek są dostosowane do wielkości dłoni dziecka i jego zdolności motorycznych.

Dzięki inteligentnym czujnikom każda z postaci jest interaktywna i reaguje na to, co robi z nią dziecko. To prawdziwa zabawka interaktywna. Oznacza to, że wchodzi w interakcje z dzieckiem i uczy je m.in codziennych czynności takich jak jedzenie, spanie czy kichanie. Przede wszystkim jednak potrafi bawić się z dzieckiem w a ku ku!

Do każdej z zabawek dołączono 7 bezpłatnych kart rozwojowych ze wskazówkami dotyczącymi nauki i zabawy. Pomagają rodzicom w pełni zrozumieć wartość rozwojową poszczególnych zabaw, ale także są inspiracją do wielu kolejnych.
Więcej o Małych Odkrywcach przeczytasz >>> TUTAJ

Interaktywne zabawki

Sarenka Florence, Słonik Samuel i Lew Leonardo to interaktywne zabawki, które inspirują dzieci do rozwoju poprzez ruch i wyobraźnię.

Każda z zabawek rośnie z dzieckiem. Poczynając od etapu leżenia na brzuszku, przez siedzenie, stanie, aż do samodzielnego chodzenia. Starsze dzieci będą rozciągać tułów zabawki, aby zmienić sposób jej poruszania się. To pomoże im zrozumieć sekwencje działań. Szeleszczące uszy, wirująca kula z koralikami oraz dźwięk kliknięcia, gdy głowa jest obracana, motywują dziecko do odkrywania i zabawy. Unikalny design zabawek i elastyczny kształt harmonijki inspirują dzieci do obracania, rozciągania, skręcania i popychania zabawki. Słowem – odkrywania nowych możliwości zabawy.

7 elementów rozwoju dziecka

Wybierając zabawkę należy pamiętać, by umożliwiała stymulowanie rozwoju malucha w różnych obszarach. Jakich?

1.    Kojarzenie. Umożliwia odkrywanie świata i zdobywanie nowych umiejętności.
2.    Język i komunikowanie się. Dzięki rozwijaniu mowy dziecko może dzielić się z otoczeniem swoimi pomysłami, myślami i emocjami. Nawet gaworzenie jest formą komunikacji!
3.    Ruchy precyzyjne. Praktycznie każda czynność wymaga precyzji i zaangażowania najdrobniejszych mięśni. Dlatego tak ważne jest, by maluch mógł ćwiczyć chwytanie czy celowanie. Wkładanie niektórych przedmiotów do ust jest dla nich również bardzo ważną umiejętnością.
4.    Zmysły. Dzięki nim możemy badać otoczenie i poszerzać jego pojmowanie. Dzięki zmysłom gromadzimy i przetwarzamy napływające informacje. Odpowiednia zabawka wspiera każdy z nich: wzrok, smak, zapach, słuch i dotyk.
5.    Ruchy całego ciała. Silne mięśnie całego ciała są potrzebne do wykonywania takich czynności jak unoszenie głowy, przewroty na brzuch, siadanie, raczkowanie czy chodzenie. Dzięki nim dziecko staje się samodzielne i w pełni aktywne.
6.    Wyobraźnia i kreatywność. Te dwa elementy pozwalają tworzyć to, co fizycznie nie istnieje, realizować swoje pomysły i spełniać marzenia. Wyobraźnia dziecka potrafi być naprawdę niesamowita i u niejednego dorosłego wywołać konsternację.
7.    Rozwój emocjonalny i społeczny. Obszar ten wspomaga również rozwój nauki i wspiera dziecko w rozpoznawaniu emocji.

 
Wiecie już, od czego zaczniecie wspólną zabawę?
 
Artykuł powstał z udziałem marki Tiny Love
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy