Modlitwa do św. Peregryna o uzdrowienie z raka. Koronka do św. Peregryna i modlitwa z obrazkiem: cały tekst
Modlitwa do św. Peregryna jest często ostatnią nadzieją osób, które są dotknięte chorobą nowotworową. Patron chorych na raka daje nadzieję cierpiącym na to, by – tak jak on – pokonali swoje słabości. Poniżej cały tekst modlitwy o uzdrowienie z raka. Do wyboru modlitwa o wstawiennictwo św. Peregryna, modlitwa o cud uzdrowienia, koronka za chorych na raka i modlitwa z obrazkiem.
Modlitwa do św. Peregryna o cud uzdrowienia z raka daje nadzieję wielu chorym. Zobacz, jak brzmi cała modlitwa do św. Peregryna, litania, koronka za chorych oraz modlitwa o wstawiennictwo świętego.
Historia św. Peregryna jest jedną z najbardziej poruszających opowieści w religii chrześcijańskiej. Pokonanie raka za sprawą sił Boskich jest ostatnią nadzieją dla wielu osób. Niemal każda modlitwa do św. Peregryna jest prośbą o dodanie sił w walce z chorobą nowotworową dla nas lub dla naszych bliskich. Wiara potrafi działać cuda i niejednokrotnie gorliwa modlitwa przynosiła efekty, w które lekarze nie mogli uwierzyć. Mamy nadzieję, że poniższy zbiór modlitw pomoże ci odnaleźć wiarę i pokonać najcięższe chwile.
Spis treści:
- Modlitwy do świętego Peregryna
- Koronka za chorych na raka do św. Peregryna
- Święty Peregryn – modlitwa z obrazkiem
- Krótka informacja o św. Peregrynie
Modlitwy do świętego Peregryna
Modlitwa do św. Peregryna
Święty Peregrynie, dałeś nam przykład do naśladowania bo jako chrześcijanin byłeś oddany miłości, jako Serwita byłeś wierny w służbie, jako pokutnik pokornie uznawałeś swój grzech, dotknięty – cierpliwie znosiłeś cierpienie. Oręduj za nami u Ojca Niebieskiego abyśmy jak Ty, oddani, pokorni i cierpliwi mogli otrzymać od Jezusa Chrystusa łaskę, o którą prosimy.
Modlitwa o wstawiennictwo świętego Peregryna
O święty Peregrynie, Ty, którego zwano „potężnym” i „cudownym pracownikiem” z powodu licznych cudów, które otrzymywałeś od Boga dla tych, którzy uciekali się do Ciebie. Przez tak wiele lat znosiłeś na swym własnym ciele chorobę rakową, która niszczy samą istotę naszego jestestwa, i który uciekłeś się do Źródła wszelkiej łaski, gdy człowiek był już bezsilny. Zostałeś wyróżniony wizją Chrystusa, który zszedł z Krzyża by Cię uzdrowić. Proś Boga i Matkę Boską o uzdrowienie dla tych chorych, których powierzamy Tobie (w tym miejscu przywołaj imiona osób, za których się modlisz). Wsparci w ten sposób przez Twe potężne wstawiennictwo będziemy śpiewać Bogu, teraz i na wieki, pieśń wdzięczności za Jego wielką dobroć i miłosierdzie.
Modlitwa za chorych na raka
Przychodzimy do Ciebie z ufnością św. Peregrynie z prośbą o wstawiennictwo za (wymieniamy osobę),który jest chory.
Ty modliłeś się pod krucyfiksem, a Jezus usłyszał Twoją modlitwę i teraz żyjesz w wiecznej światłości nieba.
Prosimy Cię, módl się, aby Zmartwychwstały wyciągnął swoją wszechmocną dłoń nad (wymieniamy osobę) i uleczył go z choroby.
Święty Peregrynie, wierny sługo Maryi, wstawiaj się za (wymieniamy osobę), aby Jezus uwolnił go od cierpienia i w ten sposób okazał moc swojej zbawczej miłości.
Uproś Pana Życia, aby zajaśniał nad (wymieniamy osobę), aby mógł cieszyć się światłem odzyskanego zdrowia i mógł dziękować Jezusowi, naszemu Zbawicielowi.
Wysłuchaj naszą modlitwę, św. Peregrynie, i wstawiaj się za naszym cierpiącym przyjacielem, tak jak setnik wstawiał się za swoim sługą, jak Marta i Maria błagały za swojego brata Łazarza, jak Maryja wstawiała się za małżonkami w Kanie, tak aby (wymieniamy osobę) mógł poznać moc Twojego wstawiennictwa za cierpiących.
Niech Bóg, Ojciec, Syn i Duch Święty, których świętość jaśnieje przed Tobą, św. Peregrynie, otrzyma wszelką cześć i chwałę na wieki.
Amen.
Modlitwa o uzdrowienie z raka ze wstawiennictwem świętego Peregryna
Panie Boże, ofiarodawcom świętemu Peregrynowi Anioła towarzysza, błagam o uzdrowienie z raka za jego pośrednictwem. Proszę Cię święty Peregrynie o wstawiennictwo w mojej sprawie. Powierzam niebiosom moje zdrowie i życie, pokładam wszelkie nadzieje.
Błogosławiona Maryjo Dziewico, Najświętsza Panienko, ulecz moje rany i pozwól żyć w szczęściu i zdrowiu. Przytul mnie do swojego serca, jak swojego syna i daj bezpieczny schron.
Proszę o łaskę zdrowia, o uzdrowienie z raka! O święty Peregrynie, Matko Najświętsza, Boże Wszechmocny! O ile taka jest wasza wola.
Przez Chrystusa, Pana Naszego,
Amen.
Modlitwa o cud uzdrowienia z raka
Panie Jezu, stoję przed Tobą taki jaki jestem. Przepraszam za moje grzechy, żałuję za nie, proszę przebacz mi. W Twoje imię przebaczam wszystkim cokolwiek uczynili przeciwko mnie. Wyrzekam się szatana, złych duchów i ich dzieł. Oddaję się Tobie Panie Jezu całkowicie teraz i na wieki. Zapraszam Cię do mojego życia, przyjmuję Cię jako mojego Pana i Odkupiciela. Uzdrów mnie, odmień mnie, wzmocnij na ciele, duszy i umyśle. Przybądź Panie Jezu, osłoń mnie Najdroższą Krwią Twoją i napełnij Swoim Duchem Świętym. Kocham Ciebie Panie Jezu. Dzięki Ci składam. Pragnę podążać za Tobą każdego dnia w moim życiu. Amen. Maryjo Matko moja, Królowo Pokoju, Święty Peregrynie Patronie chorych na raka, Wszyscy Aniołowie i Święci, przyjdźcie mi ku pomocy.
Koronka za chorych na raka do św. Peregryna
Boże, który dałeś świętemu Peregrynowi Anioła jako towarzysza, Świętą Panienkę jako nauczycielkę, i Jezusa jako lekarza na jego niedolę, błagamy Cię, byś poprzez jego zalety pozwolił nam na ziemi wielbić naszego świętego Anioła, błogosławioną Dziewicę Maryję i naszego Zbawiciela, by w Nim wielbić Świętych na wieki. Pozwól byśmy otrzymali łaskę, o którą prosimy… (np. o uzdrowienie z nowotworu np. dla mnie lub wymienić osobę…) O ile taka jest Wola Twoja. Błagamy o to przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
Święty Peregryn – modlitwa z obrazkiem
Krótka informacja o św. Peregrynie
Historia świętego Peregryna wcale nie rozpoczyna się w pobożnej rodzinie. Św. Peregryn urodził się w bardzo zamożnej rodzinie, lecz z pobożnością niewiele miał wspólnego. Na początku swojego życia oddawał się przyjemnościom i rozrywkom, występując zdecydowanie przeciwko papiestwu. Był zaangażowany w działalność polityczną. Popierał cesarza, który w XIII wieku walczył z chrześcijaństwem, co było przyczyną wielu rozruchów i konfliktów.
Przemiana Peregryna
Co spowodowało jego przemianę? Chrześcijańska postawa ojca Filipa Benizi. Podczas kolejnych rozruchów papież wysłał na miejsce konfliktu (Forli) swego negocjatora ojca Benizi, by spróbował załagodzić sytuację. Tam został od brutalnie potraktowany przez tłum. Peregryn w imię walki o przywództwo cesarza spoliczkował ojca Benzi, a ten – ku jego zdziwieniu – nadstawił drugi policzek.
Postawa ta wywołała u późniejszego świętego niemałą konsternację. Nie rozumiał on do końca, dlaczego żarliwy kaznodzieja nie zareagował agresją na jego uderzenie, lecz wykazał prawdziwie chrześcijańską postawę. Peregryn odczuł duże wyrzuty sumienia i – według legendy – objawiła mu się Matka Boska, która nakazała mu udać się do zakonu Sług Matki Bożej, gdzie jednym z twórców był spoliczkowany ojciec Benizi.
Droga do oświecenia
Zgodnie z prośbą Matki Boskiej Peregryn udał się do Klasztoru w celu otrzymania święceń. Następnie został skierowany do swego rodzinnego miasta, gdzie poświęcił się pracy duszpasterza. Był też fundatorem klasztoru serwitów.
Na znak swojej pokuty wobec poprzedniego życia, nie siadał przez 30 lat. Do czasu swoich 60 urodzin wiernie pełnił posługę kapłańską i znany był jako świetny spowiednik.
Uzdrowienie Peregryna
W podeszłym wieku na jego nodze pojawił się nowotwór. Po krótkim czasie rana pochłonęła całą nogę Peregryna, uszkodzając już nie tylko skórę, lecz także kości. Gdy do chorego przyszedł lekarz diagnoza nie była zbyt optymistyczna – noga była już zbyt zaatakowana na skutek choroby nowotworowej i wymagała amputacji.
Resztkom sił Peregryn udał się do kaplicy, gdzie poprosił o wyzdrowienie z choroby nowotworowej samego Jezusa. Kapłan nie zawiódł się. W nocy chorego odwiedził Jezus i całkowicie uzdrowił jego nogę. Lekarz, który przyszedł rano, by amputować nogę, nie mógł się nadziwić, że po ranie nie został nawet mały ślad.
Po tym wydarzeniu tłumy napływały do klasztoru wysławiając ojca Peregryna. Jego kult obiegł nie tylko rodzinne miasto, lecz całe okolice. Pomimo sławy jego pokora pozostałą niezmieniona, dlatego wielokrotnie w pismach nazywany jest drugim Hiobem.
Kanonizacja ojca Peregryna Laziosi
Około 400 lat później w 1726 roku papież Benedykt XIII kanonizował ojca Peregryna Laziosi. Do tej pory jest on sławiony jako patron chorych na raka i wielu wierzących powierza się jego intencji w czasach ciężkiej choroby.