Marko mali odkrywcy Thomas
fot. materiały prasowe

Ulubiona zabawa twojego dziecka to… Pochwal się i odbierz nagrody! [KONKURS]

Pluszak, klocki, a może rowerek biegowy? Z pewnością istnieje zabawka, którą twój malec wybiera przed innymi. Podobnie jest z zabawami – jedno dziecko woli gry na dywanie zamiast malowania kredkami, inne zaś chętniej sięga po budowanie z klocków niż po bajkę. A jaka jest ulubiona zabawa twojego dziecka? Weź udział w naszym konkursie – opisz ją i wygraj niezwykłe nagrody!
Marko mali odkrywcy Thomas
fot. materiały prasowe
Zabawa to tak naprawdę… bardzo poważna sprawa. Dzięki niej dziecko w prosty i przyjemny sposób uczy się mnóstwa rzeczy, a co za tym idzie – rozwija się.

Rola zabawy w rozwoju dziecka

Zabawa jest jedną z podstawowych form aktywności każdego malucha. Podczas spędzanego na niej czasu możemy dziecko uczyć, wychowywać, pomagać mu w poznawaniu świata i odkrywaniu własnej tożsamości. Nie ma chyba nic piękniejszego, niż zatracić się w zabawie z maluchem! Czas pełen radości jest bowiem celem samym w sobie.
Niemiecki poeta Friedrich Schiller podkreślał, że zabawa to wyraz przepływu energii, która nie znajduje innego ujścia. Twierdził, że „człowiek jest człowiekiem tylko wtedy, gdy się bawi”. Warto pamiętać o tych słowach!
Redakcja poleca: Superniania: Zabawa ma pobudzać kreatywność dziecka – obejrzyj film
Moja ulubiona zabawa z dzieciństwa? Bezkonkurencyjnie: zabawa w dom i w szkolę. Moje lalki dostawały bardzo dużo dwój, bo nic się nie uczyły! – opowiada Dorota Zawadzka.

Co daje dziecku zabawa?

Pomaga się rozwijać na wielu płaszczyznach:
- fizycznej – jest formą aktywności ruchowej, co sprawia że u dziecka (w każdym wieku) rozwijają i wzmacniają się mięśnie. Od maluszka leżącego na plecach na macie edukacyjnej po starszaka goniącego za piłką. To też forma pozbycia się nadmiaru energii!
- emocjonalnej – w zabawie łatwiej jest mówić o emocjach, rozpoznawać je i nazywać, a także rozładowywać i uczyć się radzić sobie z nimi. Zabawa niejednokrotnie miewa wymiar terapeutyczny.
- dydaktycznej –może być połączona z nauką na każdym etapie życia malucha. Smyk poznaje dźwięki, słowa, związki przyczynowo-skutkowe i wreszcie eksperymenty wszelkiej maści!
- wychowawczej – poprzez zabawę dziecko uczy się wielu zasad i zależności obowiązujących w społeczeństwie. Dowiaduje się o prawidłowych zachowaniach, normach moralnych i etycznych oraz kwestiach bezpieczeństwa np. niewkładaniu klocków do nosa, czy prawidłowym przechodzeniu przez ulicę.

Weź udział w konkursie

Aby wygrać jedną z trzech niezwykłych nagród, wystarczy się… pobawić! Napisz nam, jaka jest ulubiona zabawa twojego dziecka i odbierz niezwykłego kompana kolejnych zabaw. Możesz również wysłać nam zdjęcie zrobione podczas takiej zabawy!

Nagrodami w konkursie są zabawki z serii „Mali Odkrywcy” od Tiny Love. Może dołączyć do was:
  • Myszka Coco – zawdzięcza swoje imię wspaniałej, niezwykle kreatywnej projektantce Coco Chanel, która zrewolucjonizowała modę, uwalniając kobiety od niewygodnych, ograniczających ruchy ciężkich sukni. Projektantka stworzyła ponadczasowe stroje, które budzą zachwyt do dzisiaj.
  • Lew Leonardo – otrzymał imię na cześć Leonarda Da Vinci – malarza, rzeźbiarza,  architekta, inżyniera, wynalazcy, filozofa i człowieka wielu innych talentów, chyba najwszechstronniej utalentowanej osoby w historii świata.
  • Królik Thomas – został nazwany na cześć genialnego wynalazcy-samouka Thomasa Edisona –  autora mnóstwa wynalazków, wśród których są m.in. fonograf, silnik prądu stałego, płyta gramofonowa czy kamera filmowa rejestrująca również dźwięk.
Każde ze zwierzątek rozwija wszechstronnie i „rośnie” wraz z maluchem. Dzięki inteligentnym czujnikom zabawki są interaktywne i reagują na to, co robi z nimi dziecko.
Dołączono do nich 7 bezpłatnych kart rozwojowych ze wskazówkami dotyczącymi nauki i zabawy, które nie tylko pozwalają rodzicom w pełni zrozumieć wartość  rozwojową poszczególnych zabaw, ale także są inspiracją do wielu kolejnych.
 
Więcej o małych odkrywcach przeczytasz >>> TUTAJ

Napisz nam, jaka jest ulubiona zabawa twojego dziecka i zaproś do waszego domu Thomasa, Leonarda lub Coco. Dodatkowo możesz podzielić się z nami zdjęciami! Powodzenia!
 
Artykuł powstał z udziałem firmy Marko
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy