Jesienne zabawy malucha [NAJLEPSZE POMYSŁY!]
Nastała ta pora roku, która najbardziej sprzyja kreatywności! Przecież gdy nie ma tyle słońca i zajęć, co latem, to trzeba wykazać się pomysłowością, jeśli chodzi o zabawy! Zobacz, co proponujemy oprócz skakania po kałużach i domowego placu zabaw na dywanie!
Jesień ma to do siebie, że bardzo często to my musimy dostosować swoje plany do panującej aury. Ale nie ma tego złego! Poniższa lista gwarantuje, że niezależnie od tego co będzie się działo za oknem, nie przeszkodzi to dobrej zabawie.
Jesienne kompozycje
Nie ma chyba osoby, która odruchowo nie podniosłaby leżącego w parkowej alejce kasztana. I pięknego złotego liścia. Albo dwóch. A właściwie całego bukietu. Tym bardziej, kiedy spacerujemy z dzieckiem. Co zrobić później z tymi skarbami? Możliwości jest wiele. Możemy zacząć od tradycyjnych zwierzątek z kasztanów i żołędzi. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby liśćmi okleić małe pudełko po butach i w ten sposób zapewnić im domek do mieszkania. Albo zbudować całą wioskę. Można też sięgnąć po farby, brystol i kilka starych pocztówek. To dopiero będzie praca plastyczna!
W czasie deszczu…
Kałuże to ocean potencjalnych przygód. Można po nich skakać, robić wyścigi łódeczek z liści i łupinek po orzechach, sprawdzać, jakie mokre podeszwy zostawiają ślady albo po prostu liczyć, ile małych „wodnych zbiorniczków” mijamy na trasie z przedszkola do domu. Drogi rodzicu, nie miej oporów, by włożyć kalosze na nogi i towarzyszyć maluchowi w wodnych przygodach. Tańce z parasolem i szukanie ślimaków są naprawdę fajne!
Niekończąca się domowa przygoda
Czyli jak się bawić, kiedy za oknem prawdziwa słota. Z pomocą przychodzi LEGO® DUPLO®. Zestawy w kategorii "Moje pierwsze..." przeznaczone są już dla 1,5-rocznych maluszków. Już wtedy, a później w wieku przedszkolnym, doświadczenie płynące z budowania z klocków LEGO DUPLO ma ogromny wkład w rozwój zarówno motoryki małej, jak i dużej. Opanowanie tych umiejętności jest podstawą, by wykonywać codzienne zadania (np. ubieranie się, mycie zębów) oraz doskonalić zdolności niezbędne później w szkole (np. pisanie, kolorowanie, wycinanie). Co więcej, klocki LEGO DUPLO pomocne są także w rozwoju innych umiejętności, takich jak kreatywność, towarzyskość czy komunikatywność.
Jak się bawić?
Na początek idealnie sprawdzi się zestaw „Moja pierwsza układanka” ze zwierzętami: flaming, zebra, żyrafa, krokodyl i tygrys. Oprócz układania zwierzątek można wspólnie z maluszkiem choćby sortować klocki wg koloru. A Później pomieszać modele i wymyślać własne nazwy dla zwierzątek! Domowe zoo może wzbogacić małpa, tygrys, słoń i panda z zestawu „Moje pierwsze zwierzątka na równoważni”. W komplecie są też dwa dodatkowe klocki do wyważenia równoważni lub zablokowania jej od spodu, by się nie ruszała. Z takim zwierzyńcem możliwości zabawy są nieskończone.
Co wy na to, żeby z tych jesiennych liści i kasztanów zbudować wioskę zamieszkałą przez zwierzęta? Te zwykłe lub te magiczne, wymyślone przez was? Albo żeby słonia lub małpę zabrać na jesienny spacer i pokazać im, jak skacze się w kałużach?
A może dopiszecie do tego zestawu własne jesienne pomysły?
Artykuł powstał z udziałem marki LEGO DUPLO