Wyobraźnia i kreatywność maluszka – jak je rozwijać? Zabawki (nie tylko) na Dzień Dziecka

Zabawka idealna dla dziecka to taka, która będzie stymulowała kilka zmysłów jednocześnie, a jednak nie będzie męczyła malucha. Do tego każdy rodzic chciałby, żeby była trwała, bezpieczna i… piękna. Na jakie więc zabawki postawić? Podpowiadamy, zwłaszcza że Dzień Dziecka tuż, tuż.
Zachęcać maluszka do twórczych rozwiązań i pomagać w rozwijaniu jego kreatywności można już od pierwszych dni jego życia. Oczywiście, muszą to być aktywności dostosowane do wieku maluszka. Wszystko to jednak możliwe podczas zwykłej, codziennej zabawy. Wystarczy zestaw odpowiednich, edukacyjnych, dobrze zaprojektowanych zabawek i pomysły na to, jak je wykorzystać.
Oto absolutny must-have każdego maluszka – zestaw, który pomoże w rozwoju wyobraźni i kreatywności, a przy okazji sprawi, że wspólnie z dzieckiem będziecie się świetnie bawić!

MATA EDUKACYJNA

Gimnastyka dla bobasa, z pałąkami – Zabawa na łące od Tiny Love to rewolucyjne i innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie mat edukacyjnych dla dzieci.

Łączy w sobie urocze zabawki aktywujące rozwój, bezpieczne lusterko oraz elementy świecące i grające. Wyposażona jest w wyjątkowy, przesuwany łącznik pałąków. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie ich ułożenia do potrzeb rozwojowych dziecka. Maluszek będzie mógł leżeć na brzuszku, dzięki przesuwanym pierścieniom mieć zabawki zawsze blisko rączek, a nawet bawić się na macie z tobą!
Mata edukacyjna to świetna zabawa, ale również możliwość stymulacji i wsparcia koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz umiejętności chwytania, co pozwala rozwijać zdolności poznawcze dziecka. Mata to także świetny punkt wyjścia do snucia historii. Leżąc wspólnie, możesz opowiadać dziecku o podróżach, zwierzątkach i… no właśnie, pobudzić także swoją wyobraźnię!

SORTERY I UKŁADANKI

To zabawki, które pozwalają ćwiczyć ruchy precyzyjne, wyobraźnię przestrzenną oraz kojarzenie. Doskonałą zabawką jest Sorter kształtów i Układanka 2w1 od Tiny Love.

To połączenie sortera kształtów, układanki i puzzli. Zabawka zawiera wiele interesujących dźwięków i kształtów, między innymi obracające się kółko a kuku z postaciami zwierzątek pod spodem, 2 grzechotki, piszczek do naciskania oraz ściany, które można wyginać. Podczas zmiany ustawienia każdej ze ścian słychać odgłos klikania, co jeszcze bardziej zachęca dziecko do zabawy. To wszystko gwarantuje nieograniczone możliwości!

KSIĄŻECZKI

W każdej formie i ilości – dzieci je kochają! Dlatego warto zarazić dziecko pasją do czytania już od pierwszych dni życia.

Miękka książeczka edukacyjna dla dziecka Moje Podróże od Tiny Love przedstawia 4 pięknie miejsca, do których można podróżować.  Wyposażona jest w szereg elementów aktywizujących – lusterko, gryzak, klakson, satynowe wstążki oraz szeleszczące tekstury i elementy 3D (w tym zabawa typu a kuku).
Ta niepozorna na pierwszy rzut oka zabawka kryje w sobie niezwykłe tajemnice i przygody! Rozwija więzi interpersonalne i język maluszka. Co więcej, dzięki uniwersalnemu zapięciu można zabrać ją ze sobą dosłownie wszędzie!

ZABAWKI DO KĄPIELI

Łazienkowe wygłupy to idealne zakończenie dnia pełnego zabaw. Jednak sama kąpiel też może być baaardzo przyjemna. Zwłaszcza w towarzystwie Liska Christophera, Jeżyka Marie, Króliczka Thomasa i Słonika Samuela.

Zestaw zabawek kąpielowych z serii Mali Odkrywcy Tiny Love inspiruje dzieci do eksperymentowania – napełniania ich wodą czy pryskania. Zwierzaki pomagają rozwijać ruchy precyzyjne, zachęcają do ćwiczenia mięśni dłoni i palców, a dodatkowo, miękka guma i kolorowy design stymulują zmysły dziecka, zachęcając do odkrywania wszystkich funkcji zabawek.

Zastanawiasz się, jakie zabawki będą pomocne w prawidłowym rozwoju twojego dziecka?
Zapisz się na bezpłatne szkolenia z konsultantem i dowiedz, dlaczego odpowiedni dobór zabawek jest tak ważny w życiu dziecka, kliknij (pozycja nr 6): TUTAJ

Artykuł powstał z udziałem Marko

Popularne tematy