Przecinek i kropka
fot. materiały prasowe

Najlepsze książki dziecięce – znamy finalistów konkursu „Przecinek i Kropka”

Znamy już finalistów konkursu na najlepszą książkę dziecięcą "Przecinek i kropka". Teraz wasza kolej - do 5 kwietnia możecie głosować na waszego faworyta.
Przecinek i kropka
fot. materiały prasowe
Ponad sto książek dla dzieci walczyło o nominację do nagrody „Przecinek i Kropka”. Jury wybrało pięć najlepszych. Decyzja o tym, kto zdobędzie najbardziej prestiżowy i jeden z najstarszych w Polsce laurów w kategorii literatury dla najmłodszych należy teraz do czytelników.
 
„Przecinek i Kropka” to organizowany przez Empik konkurs, w którym liczy się wszystko, co w książkach dla dzieci najważniejsze – jakość literacka, dbałość o ilustracje, innowacyjność i wartość edukacyjna. W tym roku jury doceniło pozycje:
  • „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” - (Wydawnictwo Poradnia K) narysowanych przez Daniela de Latoura. Justyna Bednarek odkrywa w niej tajemniczy świat rozparowanych i zaginionych skarpet.
  • „Królik i Chopin” - portugalskiego pisarza Miguela Sousa Taveresa (Wydawnictwo Rea) to opowieść, w której królik odkrywając świat flory i fauny, poznaje jeden z najwspanialszych wynalazków człowieka – muzykę. Zwierzę zaprzyjaźnia się z genialnym kompozytorem, co owocuje powstaniem specjalnego utworu.
  • „Pszczoły” - autorstwa Piotra Sochy (Wydawnictwo Dwie Siostry) to niezwykły album o owadach, bez których świat nie mógłby istnieć.
  • „Królewna” - (Wydawnictwo Bajka) postaci wymyślone przez Roksanę Jędrzejewską-Wróbel i narysowane przez Mariannę Oklejak próbują zdefiniować pojęcia, takie jak szczęście czy samotność, o których trudno rozmawia się nawet dorosłym.
  • „Pod wodą/Pod ziemią” - niesamowity album autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich (Wydawnictwo Dwie Siostry), który prowadzi małego czytelnika w głąb planety. Autorzy zostali już docenieni na międzynarodowej arenie za „Mapy”.

Kolejny ruch należy do czytelników – od 23 marca do 5 kwietnia można głosować na najlepszy tytuł na stronie internetowej przecinekikropka.pl. Zwycięzcę konkursu poznamy 23 kwietnia na gali, która odbędzie się podczas czwartej edycji Festiwalu Książki Dziecięcej Tere-Fere. Nagrodę wręczy ambasadorka „Przecinka i Kropki” – aktorka i mama Magdalena Różczka.
 
Selekcji dokonało grono znawców literatury dla najmłodszych: Dorota Koman – dziennikarka i prezes Fundacji Promocji Polskiej Książki „Ars Libri”, Ewa Gruda – dyrektor Muzeum Książki Dziecięcej, Ewa Świerżewska – tłumacz i redaktor naczelna portalu Qlturka oraz psycholog dziecięca dr Aleksandra Piotrowska. Inicjatorem i organizatorem konkursu „Przecinek i Kropka” jest sieć salonów Empik.
 
Od 23 marca do 5 kwietnia możecie głosować na najlepszą waszym zdaniem książkę na stronie przecinekikropka.pl
Redakcja poleca: Brzydkie kaczątko - bajka
Bajka do posłuchania i obejrzenia. Posłuchajcie jak czytamy Brzydkie kaczątko.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy