Dlaczego to ma być dzień wolny od zajęć? Czy to jakieś święto narodowe? Dlaczego zamiast lekcji, mają być atrakcje, na które mają się składać rodzice uczniów? Dlaczego w szkołach organizuje się Dzień Chłopaka, a Dnia Nosorożca, Dnia Pierwszej Miłości czy Dnia Spadającego Liścia już nie? To takie sympatyczne święta… I równie durne jak Dzień Chłopaka!

Reklama

Dawniej: dyskoteka i ciasto, ale po lekcjach

Kiedy chodziłam do szkoły, Dzień Chłopaka obchodziliśmy na pewno od IV lub V klasy. Pamiętam, że to była dyskoteka klasowa, na którą przynosiło się domowe ciasta (kolejność pieczenia wynikała z listy w dzienniku szkolnym – alfabetycznie). Wtedy nie zdawałam sobie sprawy, jakie to musiało być uciążliwe dla tych biednych matek… W każdym razie ta dyskoteka odbywała się po lekcjach.

Szczerze? Uważam, że to można było – i wtedy, i dzisiaj – zorganizować bardziej symbolicznie. Albo wcale. Tak jak Dzień Kobiet – kiedy nie było żadnej dyskoteki, bo był Post. Kwiaty dostawały tylko nauczycielki. I nikt się nie dziwił, bo one były kobietami, a my dziewczynami. Dziewczyny właściwie nie miały swojego święta.

Dzień Chłopaka? A dlaczego nie Dzień Nosorożca?

Naprawdę nie rozumiem, po co to całe zamieszanie z Dniem Chłopaka. Przecież jeśli ktoś uważa, że to takie wielkie święto, to może celebrować je w domu. Tak jak chce.

Albo w ogóle niech będzie to czerwona kartka w kalendarzu i dzień wolny od szkoły i pracy. Skoro to taki ważny dzień. A jeśli nie – to niech szkoła przestanie nakręcać dzieci, że to kolejny dzień, kiedy trzeba wydawać pieniądze i kiedy liczą się wyłącznie przyjemności, a nie obowiązki.

Zobacz także

Dziwne, że w szkołach jeszcze nie organizuje się Dnia Pierwszej Miłości (18 września), Dnia Nosorożca (22 września) czy Dnia Spadającego Liścia (23 września). A może byłoby warto? To znakomite okazje, by się zintegrować, wyjść gdzieś poza mury szkoły, bawić się świetnie... Proponuję wszystkim zwolennikom świętowania w szkołach koniecznie wziąć te święta pod uwagę już w przyszłym roku – wtedy szybciej staną się tradycyjne...

Ulka

Piszemy też o:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama