Miłość ponad uprzedzenia
screen
Aktualności

Ponad połowa olimpijczyków była gnębiona w dzieciństwie

To właśnie mama jest osobą, która potrafi dostrzec potencjał w swoim dziecku. Większość olimpijczyków sportowych uważa, że miłość mamy pomogła im w spełnieniu marzeń i osiągnięciu celów. Gdyby nie ona, nie byliby tym, kim są.

Dzisiaj oficjalnie rozpoczęły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Na maszt powędrowała flaga olimpijska i odegrano hymn olimpijski. Z tej okazji światowy partner Procter & Gamble przygotował kampanię „Dziękuję Ci, Mamo” - wyjątkowe podziękowanie dla Mam, które wspierają swoje dzieci w drodze do sukcesu i osiągania wymarzonych celów. W spocie „Miłość ponad uprzedzenia” pokazano świat oczami matki, rolę jej wsparcia oraz to, jak uprzedzenia mogą hamować nasz rozwój.

Miłość mamy pomaga osiągnąć sukces

P&G przeprowadził badanie na temat uprzedzeń i roli mamy w procesie ich przezwyciężania. Badanie pokazało, że większość byłych sportowców olimpijskich spotkała się z uprzedzeniami w okresie dorastania, jednak większość z nich potrafiła wykorzystać te doświadczenia jako motywację do osiągnięcia swoich celów. Ponad połowa sportowców olimpijskich (55%) doświadczyła uprzedzeń ze strony swoich rówieśników. Aż 65% z nich odebrało to jako stałe przeszkody na drodze do ich sukcesu, a u 49% uprzedzenia spowodowały spadek zaufania do własnych umiejętności.

Siedmiu na dziesięciu sportowców olimpijskich, którzy spotkali się z uprzedzeniami, zgodziło się, że osobą, od której dostali największe wsparcie, była mama (79%). To wsparcie sprawiło, że uprzedzenia nie zdemotywowały ich w walce o własne marzenia. Dla 53% ankietowanych to mama okazała się największym sojusznikiem, osobą, która była przy nich od samego początku, broniąc ich mimo przeciwności losu.

Co pomaga sportowcom w walce z uprzedzeniami?

„Uprzedzenia w sportowym świecie występują bardzo często, są związane nie tylko z uprzedzeniami ze względu na płeć, religię czy rasę, ale także niekiedy ze statusem majątkowym. W tych momentach niezwykle ważne jest to, by się nie poddać, wierzyć w siebie i trenować jeszcze więcej, by stawać się coraz to lepszą wersją siebie. Oprócz własnej motywacji niezwykle istotne jest to, by mieć kogoś kto w chwilach zwątpienia potrafi wesprzeć. Dla mnie największym wsparciem, w chwilach zwątpienia, była, jest i będzie moja mama, która niezależnie od sytuacji zawsze przy mnie była. Motywowała i wspierała za co jestem jej bardzo wdzięczny” – dodaje Maciej Kot, ambasador tegorocznej edycji kampanii „Dziękuję Ci, Mamo”.

Zobacz także:

Jak powinna wyglądać dieta małego sportowca? Podpowiadamy [WIDEO]

Wychowanie dziecka
fotolia
Aktualności
Najważniejsze w wychowaniu dziecka są... 3 rzeczy – poznaj je!
Oto 3 najważniejsze rzeczy w wychowaniu dziecka i 1 mało istotna – zdaniem Polek a reszty świata.

Co jest najważniejsze w wychowaniu dziecka? Choć każda z nas wychowuje dziecko w nieco inny sposób, są pewne aspekty, które łączą Polki w podejściu do kształtowania tożsamości młodego człowiek. Skąd o tym wiemy? Firma Procter & Gamble przeprowadziła badanie w ramach akcji "Dziękuję Ci, Mamo", w którym wzięło udział ponad 14000 mam z 15 krajów, w tym ponad 1000 z Polski.  Na pytanie dotyczące wymienienia aspektów najważniejszych w wychowaniu dziecka, Polki wytypowały: miłość i opieka nad dzieckiem, rozbudzenie u dziecka ciekawości i zainteresowania, przekazywanie dziecku dobrych wzorców. Co ciekawe, zagraniczne matki wytypowały inne aspekty: miłość i opieka nad dzieckiem, pomoc w rozwoju edukacyjnym, przekazywanie dziecku dobrych wzorców. Z przedstawionego raportu wynika, że Polki cenią miłość i opiekę wyżej niż matki zagraniczne zaś te ostatnie cenią wyżej pomoc w edukacji . Zdaniem Małgorzaty Ohme : "(...) polska matka zawsze czuła się silna w swoim ma­cierzyństwie, a więc nie uznaje tego atrybutu za główny cel wychowawczy, edukacja przegrywa u niej z cech prospołecznymi jak chęć opieki i miłość, bo wie, że ważniejsza jest inteligencja emocjonalna niż ta nabyta". Co jest najmniej ważne w wychowaniu dziecka? Warto również zwrócić uwagę na aspekty, które matki zaznaczyły, jako najmniej istotne. W przypadku zagranicznych matek mało znaczącą kwestią w wychowaniu dziecka jest wspieranie go finansowo , Polki zaś obstawiły " bycie zawsze do dyspozycji ". Który model jest ci bliższy - polskich matek czy zagranicznych? Napisz w komentarzu. Zobacz też: 6 cech, które niespodziewanie zyskujemy, stając się matkami. Ty też!  

dziękuję ci mamo kampania P&G
Fotolia
Aktualności
Wzruszający spot kampanii „Dziękuję Ci, Mamo”. Zobacz film!
Marka Procter&Gamble ruszyła z najnowszą kampanią „Dziękuję Ci, Mamo”, która w całości poświęcona jest mamom. Biorą w niej udział sportowcy, którzy pojadą w tym roku na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, ale przede wszystkim główne bohaterki kampanii – mamy sportowców.

Firma Procter & Gamble zawsze podkreśla, że siłą ich marki jest to, że wspierają mamy z ogromną dumą. Do swojej niezwykłej kampanii zaprosili sportowców, którzy wystartują w Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janerio. Oprócz Mai Włoszczowskiej (kolarka) i Radosława Kawęckiego (pływak), bohaterkami kampanii są przede wszystkim ich mamy. W kampanii to one reprezentują wszystkie mamy na świecie , a nie tylko te, które są mamami małych sportowców. Niezwykła siła mam Kampania ruszyła 27 kwietnia, czyli 100 dni przed rozpoczęczciem Igrzysk. Na inaguracji zaprezentowany został niezwykły spot „Strong”, który pokazuje jak ogromną siłę posiada każda mama.  „Strong” to krótki film obrazujący i ukazujący z nowej perspektywy decydującą rolę, jaką mamy odgrywają w życiu swoich dzieci.  Film zgłębia prostą ludzką prawdę: odwaga, którą matki wykazują się każdego dnia, objawia się w najważniejszych chwilach życia ich dzieci. Kamera towarzyszy czterem mamom i ich dzieciom w ich olimpijskiej przygodzie, pokazując momenty – zarówno te mniej, jak i bardziej doniosłe – w których siła mamy odgrywa decydującą rolę, aż do punktu kulminacyjnego, gdy ich dziecko zbiera całą odwagę i występuje na największej arenie świata – Igrzyskach Olimpijskich. Kampania o mamach i dla nich Kampania powstała na bazie obserwacji, że za sukcesem każdego sportowca stoi jego niesamowita mama – twierdzi Marc Pritchard, P&G Global Brand Officer. Nasze zainteresowanie Igrzyskami Olimpijskimi – jako firmy, która z dumą wspiera mamy – jest naturalne, ponieważ marki P&G na co dzień towarzyszą mamom (nie tylko olimpijczyków) i ich dzieciom. Dostrzegamy wielką siłę matek w każdym aspekcie życia i wpływ tej siły na dzieci w okresie dorastania. Poprzez naszą kampanię zachęcamy wszystkich, by wspólnie z nami...

7 cech dziecka gwarantujących mu sukces w życiu
Adobe Stock
Wychowanie
7 cech dziecka, które zagwarantują mu sukces w życiu
Przeciwstawia się rodzicom? Naukowcy mówią, że to bardzo dobrze wróży na przyszłość malucha.

Naukowcy wyodrębnili aż 7 cech dziecka, które dają mu szansę odniesienia sukcesu w życiu. To wynik wnikliwych, trwających ponad 50 lat (!) badań amerykańskich naukowców. Powstały na podstawie m.in. analizy życia 346 tys. 660 osób - uczniów szkół średnich w latach 60. i ich dalszych losów: 11 i 50 lat później. Wyniki badań opublikował „Journal of Personality and Social Psychology". Przyszłość da się przewidzieć „Ono z tego jeszcze wyrośnie” - myślisz czasami, patrząc na swoje dziecko zachowujące się nie tak jakbyś tego chciała. Uważaj, takie podejście do sprawy może być pułapką. Okazuje się, że to jakim dzieckiem jest twój maluch, bardzo rzutuje na jego przyszłość. Naukowcy mają na to dowody! Jako miernik sukcesu życiowego badacze przyjęli: uzyskanie dobrego wykształcenia, znalezienie prestiżowej pracy i otrzymywanie wynagrodzenia wyższego niż przeciętne . Idąc tym tropem podali 7 cech dziecka, które świadczą o tym, że maluch osiągnie w przyszłości te cele. Oto 7 cech dziecka świadczących o tym. 1. Dobrze radzi sobie z czytaniem i pisaniem. Jak podkreśliła autorka badania Marion Spengler: im mniej trudności z czytaniem i pisaniem, tym w przyszłości wyższy poziom wykształcenia, bardziej prestiżowa praca i wyższe dochody. 2. Jest żywo zainteresowane szkołą. Badanie Spengler pokazuje też, że zachowanie w szkole - a właściwie stosunek do niej, pozwala przewidzieć sukces życiowy w znacznie większym stopniu niż np. pochodzenie dziecka. Przywiązywanie wagi do tego, co się dzieje w szkole , jest jednym z warunków sukcesu. 3. Jako uczeń ma duże poczucie odpowiedzialności. Zespół Spengler potwierdza, że bycie odpowiedzialnym uczniem, uczęszczanie na zajęcia, odrabianie prac domowych czy przykładanie się do egzaminów przekłada się na lepszą karierę...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj