Blogerka Sharny Kieser jest ekspertką fitness, ma 35 lat, pięcioro dzieci i twierdzi, że odkryła skuteczny sposób na ciążę bez przykrych dolegliwości oraz poród, który trwa tyle co wieczorny prysznic. Teraz, w szóstej (!) ciąży, dzieli się swoimi przemyśleniami m.in. na blogu:

Reklama

"W poprzednich ciążach czułam się wciąż gorzej i gorzej, bolały mnie nogi, było mi niezwykle ciężko. Po czwartym porodzie dotarło do mnie, że dłużej nie dam rady, więc wzięłam się za siebie i... schudłam 30 kg."

Zobacz: Ciało po ciąży - co zniknie, a co zostanie na zawsze?

Sharny jest przekonana, że to właśnie dzięki tej zmianie jej samopoczucie w piątej ciąży tak bardzo różniło się od tego, co przeżywała wcześniej - nie cierpiała już z powodu mdłości, a dziecko urodziła w 15 minut (jej pierwszy poród trwał 27 godzin i nie obyło się bez medycznych interwencji). Zapomniała także, co znaczy poporodowa depresja.

Teraz, w szóstej ciąży, Sharny wygląda tak:

Zobacz także


A tak było kiedyś - Sharny w drugiej ciąży:

blog.sharnyandjulius.com

fot. blog.sharnyandjulius.com

Sharny podkreśla, że wygląd i ciało modelki nigdy nie były dla niej celem samym w sobie. "Po prostu przestałam się nad sobą użalać. Zawsze lubiłam zdrowe jedzenie, ćwiczenia sprawiały mi przyjemność, więc dlaczego miałam z tego rezygnować, będąc w ciąży?" I dodaje: "Kobiety są teraz w dużo lepszej sytuacji niż dawniej. Każda mama powinna ufać sobie, zamiast próbować sprostać społecznym oczekiwaniom. W końcu to my wiemy najlepiej, co jest najlepsze dla nas i naszych dzieci."

Reklama

Polecamy: Czy w ciąży można ćwiczyć?

Reklama
Reklama
Reklama