Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Test na płeć dziecka
Adobe Stock
Przebieg ciąży

Test na płeć dziecka: na czym polega? Czy można go kupić w aptece?

Test na płeć dziecka to rozwiązanie dla rodziców, którzy nie chcą czekać, aż badanie USG wykaże, czy urodzi im się chłopczyk, czy dziewczynka. Sprawdź, na czym polega test na płeć dziecka, gdzie go kupić oraz czy można mu ufać.

Przyszli rodzice dzielą się na dwie grupy: jedni chcą znać płeć dziecka jak najszybciej, drudzy wolą dowiedzieć się, czy urodzi im się chłopiec, czy dziewczynka dopiero w ostatniej chwili. Ci pierwsi mogą poczekać na wynik badania USG (czasem można go poznać już po 12. tygodniu ciąży, ale znacznie częściej dopiero po 20. tygodniu) albo skorzystać z testu na płeć dziecka. Na czym on polega? Gdzie można go kupić? I najważniejsze – czy rzeczywiście jest skuteczny? Wyjaśniamy.

Wygląd w ciąży a płeć dziecka. Czy to prawda, że syn dodaje ciężarnej urody, a córka ją odbiera?

Test na płeć dziecka: na czym polega i jak go wykonać?

Test na płeć dziecka ma jedną podstawową zaletę: dzięki niemu możemy poznać płeć malucha już w pierwszych miesiącach ciąży, jeszcze przed badaniem USG. Istotne jest też to, że test można wykonać samodzielnie w domu. Sam test ma postać testu płytkowego i jest bardzo podobny do klasycznego testu ciążowego. By go wykonać, należy:

  • pobrać poranny mocz go do specjalnego pojemniczka (przed pobraniem należy być na czczo!);
  • nabrać odpowiednią ilość moczu do dołączonej do zestawu strzykawki;
  • wstrzyknąć kilka kropli w oznaczonym miejscu testu;
  • położyć test na płaskim podłożu i czekać na wynik (powinien być on widoczny już po minucie). 


Teraz wystarczy już tylko odczytać kolor, jaki pojawi się na teście. Kolor niebieski oznacza chłopca, a zielony lub różowy wskazuje na dziewczynkę. Podstawą działania testów na płeć dziecka jest wykrywanie przez nie specyficznych hormonów męskich, które są obecne w porannym moczu kobiety, gdy ma ona urodzić syna. Jeśli nie zostaną odkryte, to znak, że spodziewa się dziewczynki. 

Uwaga! Na opakowaniach testów na płeć bardzo często można znaleźć informację, że test służy wyłącznie celom rozrywkowym, a producent nie bierze odpowiedzialności za uzyskany wynik.

Test na płeć dziecka: kiedy wykonać?

Test na płeć dziecka można wykonać już w 10. tygodniu ciąży. Jego dokładność wynosi około 90 procent. Trzeba jednak pamiętać, że na dokładność wyniku na płeć dziecka może mieć wpływ szereg czynników: 

  • użycie moczu innego niż poranny,
  • odbycie stosunku płciowego bez zabezpieczenia, 
  • spożycie nadmiernej ilości płynów na 3 godziny przed jego wykonaniem, 
  • przyjmowanie progesteronu.


Lekarze podkreślają, że testy można wykonywać tylko na swój własny użytek. Nie są one zamiennikami badania wykonywanego w gabinecie. Jeśli chcesz poznać płeć dziecka jeszcze przed badaniem USG i skorzystać z takiego testu, potraktuj go wyłącznie jako zabawę!

Test na płeć dziecka: gdzie kupić?

W Polsce testy na płeć dziecka nie są tak popularne jak w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych i możemy nie dostać ich w osiedlowej aptece. Najlepiej szukać ich w zagranicznych serwisach aukcyjnych lub sklepach internetowych takich jak Amazon czy Ebay. Ceny testów na płeć wahają się od 100 do 200 zł z kosztami wysyłki.

Zobacz też:

Druga ciąża
Adobe Stock
Przebieg ciąży
Druga ciąża jest inna. Czym różni się od pierwszej ciąży?
Druga ciąża to zupełnie nowe doświadczenie. Zwykle w drugiej ciąży nie martwisz się już tym, co wcześniej spędzało ci sen z powiek. Pojawiają się za to nowe powody do niepokoju. Jakie są objawy drugiej ciąży, czym różni się od pierwszej i kiedy czuć ruchy dziecka w drugiej ciąży? Sprawdź!

W pierwszej ciąży byłaś młodsza, mniej doświadczona. Może jeszcze nie pracowałaś, a może właśnie miałaś świetną pozycję zawodową. Przez tych kilka lat życie młodej mamy z pewnością się zmienia. Tak jak i ona sama. A tu znów stoisz u progu wspaniałej, ale trudnej przygody – powtórnego macierzyństwa . Choć wszystko już wiesz, tym razem nie będzie tak samo. Czym różni się druga ciąża od pierwszej? Spis treści: Druga ciąża – objawy Kiedy czuć ruchy dziecka w drugiej ciąży? Druga ciąża to więcej spokoju W drugiej ciąży trudniej odpocząć W drugiej ciąży nie ma macierzyńskich wątpliwości Druga ciąża to mniejsze przygotowania do porodu Druga ciąża – wszystko może przebiegać inaczej Jak przygotować dziecko na narodziny maleństwa? Druga ciąża – poród i połóg Druga ciąża – objawy Pierwsze objawy drugiej ciąży będą inne u każdej kobiety. Przyszłe mamy często skarżą się jednak na: nudności , wymioty , bóle głowy, zmiany nastroju, przybieranie na wadze. Powyższe objawy są charakterystyczne również dla pierwszej ciąży. Łatwo jednak zaobserwować różnice pomiędzy pierwszą a drugą ciążą. Druga ciąża jest szybciej widoczna. Brzuch  uwydatnia się szybciej ze względu na słabiej napięte mięśnie. Zarówno pierwszy, jak i drugi trymestr ciąży mogą przebiegać u ciężarnej zupełnie inaczej niż podczas pierwszej ciąży.  Kiedy czuć ruchy dziecka w drugiej ciąży? Ruchy dziecka w drugiej ciąży zazwyczaj czuć około 20. tygodnia ciąży . Początkowo odczuwalne są tylko delikatne muskania i łaskotania w brzuchu. Dopiero potem pojawia się falowanie brzucha i wyraźne kopniaki. Ruchy brzdąca najczęściej czuć tuż po jedzeniu i podczas wieczornego odpoczynku.  Druga ciąża to więcej...

Ciąża NIE CHRONI przed rakiem!
Adobe Stock
Aktualności
Ciąża NIE CHRONI przed rakiem! Kobiety, badajcie się!
Średnio u jednej na 1000 ciężarnych rozpoznaje się chorobę nowotworową. 75 proc. przypadków raka piersi diagnozowanych jest dopiero po porodzie, co drastycznie zmniejsza szansę na wyleczenie.

Każda kobieta w ciąży powinna mieć wykonane bezpłatne badanie USG piersi, aby jak najszybciej móc wykryć potencjalną chorobę nowotworową. Jest to szczególnie ważne, jako że w ciąży chodzi już nie tylko o życie matki, ale i dziecka. Śląska Izba Lekarska i Śląski Uniwersytet Medyczny apelują o regularne badania i zmianę opieki okołoporodowej. Akcja „Ciąża nie chroni przed rakiem” Co roku w Polsce w ciążę zachodzi ok. 400 tysięcy kobiet. Gdyby główna idea akcji została zrealizowana w postaci rozporządzenia Ministra Zdrowia - NFZ nie musiałby uruchamiać olbrzymich funduszy na leczenie. Profilaktyczne, diagnostyczne badanie USG to najtańsze badań obrazowych. To, że ciąża i karmienie piersią chronią przed rakiem JEST MITEM, który trzeba koniecznie obalić.  Każdego roku około 400 ciężarnych w Polsce choruje na raka. Chorobę rozpoznaje się u zaledwie 1 na 1000 kobiet w ciąży. W leczeniu nowotworów niezwykle istotna jest wczesna diagnoza – szczególnie w przypadku raka piersi, który może nie mieć żadnych objawów w pierwszym stadium. Kiedy wykryje się go zbyt późno, staje się jednak śmiertelnym zagrożeniem. „Dzień Kobiet 2021 roku chcemy podkreślić specjalną inicjatywą, której celem jest ochrona przyszłych mam przed nowotworem piersi. Dlatego zwracamy się do Polskich Parlamentarzystów wszystkich opcji z prośbą o wsparcie akcji „Ciąża nie chroni przed rakiem". Intencją naszych wspólnych działań jest doprowadzenie do zmian w rozporządzeniu ministra zdrowia, tak, by każda kobieta w ciąży, w pierwszym trymestrze, miała obowiązkowo wykonane bezpłatne badanie USG piersi” – apeluje dr Tadeusz Urban, prezes Śląskiej Izby Lekarskiej. Źródło: se.pl Zobacz też: Ciąża, rak piersi i amputacja. A potem...tego się nikt nie spodziewał Dlaczego kobiety boją się badania piersi? Jeszcze...

brzuch po trzeciej ciąży
Instagram
Aktualności
Pokazała brzuch po TRZECH ciążach: „pępek wygląda dziwnie, ale co z tego?”
Mama trójki dzieci pokazała odważne zdjęcia swojego ciała po ciążach i porodach. Choć sama przyznaje, że nie spodziewała się aż tak wielkich zmian, to jej brzuch wraz z rozstępami i obwisłą skórą jest dla niej powodem do dumy.

Znana youtuberka, Samantha McSwain, regularnie dzieli się z fanami swoimi zdjęciami w sieci. Także tymi kontrowersyjnymi, na których pokazuje swoje pociążowe ciało i zmiany, jakich doświadczyła po trzech porodach. Samantha otwarcie przyznaje, że kiedyś nie zdawała sobie sprawy, jak bardzo zmienia się ciało kobiety w czasie ciąży. Po trzech porodach jednak wcale nie czuje wstydu. Mama trójki dzieci pokazała brzuch po ciąży Influencerka z Hawajów dzieli się swoją historią z tysiącami obserwatorów na Instagramie i YouTubie. Dzięki odważnym zdjęciom chce uświadomić ludziom, że ciąża zmienia ciało kobiety i to jest całkiem normalne. A nawet piękne i godne podziwu! Więc dlaczego nawet teraz, w XXI wieku, niektórzy wciąż myślą, że ciążowy brzuszek znika zaraz po porodzie? „Nosimy dziecko przez dziewięć miesięcy, więc nasze ciała są niewiarygodne i musimy o tym pamiętać” − powiedziała Samantha portalowi Motherly. „Rozstępy, rozciągnięta skóra, cellulit, wszystko to jest piękne”. Podczas drugiej ciąży u McSwain pojawiły się rozstępy i przebarwienia skóry, kobieta zmagała się też z separacją (rozstępem) mięśnia prostego brzucha, przez co jej brzuch stał się wystający i pozostał taki po porodzie. Samantha pokazuje go jednak z nieukrywaną dumą: jej ciało zrobiło miejsce dla dzieci, a świat musi zrobić miejsce dla kobiet z wszelkiego rodzaju niedoskonałościami poporodowymi. Wspierajmy powrót do zdrowia po porodzie. Każde ciało po porodzie zasługuje na akceptację! − podkreśla McSwain w swoich postach.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez SAMANTHA ♊️ (@lovvesammay) „Tak...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz