Kalendarz dni płodnych i owulacji powinna mieć każda kobieta, która stara się o dziecko. Można korzystać z takiego kalendarza w postaci aplikacji na telefon, ale niektóre z nas wolą tradycyjną wersję do wydruku. Kalendarz dni płodnych na 2017 rok pomoże zaplanować starania o dziecko, będzie też przydatny podczas wizyt kontrolnych u ginekologa lub w klinice leczenia niepłodności (gdy starania o dziecko przedłużą się).
Sprawdź: Jak często uprawiać seks w dni płodne

Reklama

Jak korzystać z kalendarza dni płodnych?

  • Oznacz termin miesiączki. Co miesiąc zaznaczaj sobie w kalendarzu dni płodnych pierwszy dzień miesiączki, czyli pierwszy dzień krwawienia
  • Zapisz, ile trwa cały cykl miesiączkowy. Długość każdego cyklu (czyli liczbę dni między pierwszym dniem krwawienia i ostatnim dniem przed kolejnym krwawieniem: przy regularnych cyklach powinno być 27-32 dni) wpisuj sobie w kółeczkach pomiędzy miesiącami. Dzięki temu będziesz wiedziała, jaka jest średnia długość twojego cyklu miesiączkowego i precyzyjniej obliczysz dni płodne i niepłodne.
  • Sprawdź, kiedy są dni płodne. Znając średnią długość swojego cyklu miesiączkowego, możesz sprawdzić w ściągawce w dole kalendarza, kiedy (teoretycznie) masz dni płodne i kiedy jest owulacja.

Pamiętaj, że zaburzenia hormonalne, stres, zmęczenie, brak snu, a nawet zwykła grypa mogą zaburzać cykl miesiączkowy i sprawić, że owulacja wystąpi kilka dni wcześniej lub później. Mogą się też zdarzyć cykle bezowulacyjne. Nasz kalendarz dni płodnych 2017 to harmonogram uwzględniający regularne cykle miesiączkowe.
Wybierz jedną z 2 wersji kolorystycznych kalendarza i korzystaj z niego podczas starania o dziecko :-)

Kliknij w obrazek poniżej i pobierz niebieski kalendarz dni płodnych 2017 - do wydruku

Babyonline

Kliknij w obrazek poniżej i pobierz biały kalendarz dni płodnych 2017 - do wydruku

Zobacz także
Babyonline

Przeczytaj także:

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama