dr hab. n. med. Dorota Jenerowicz

Dermatolożka, pracuje w Katedrze Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, jest wiceprzewodniczącą Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego
pielęgnacja pupy
Pielęgnacja

Odparzona pupa – objawy, przyczyny, leczenie [ZDJĘCIA]

kosmetyki dla noworodka
pielęgnacja noworodka
kosmetyki dla dzieci
kosmetyki dla niemowląt

Kosmetyki dla noworodka – zadbaj o skórę dziecka już od pierwszego dnia życia (LISTA)

Kosmetyki dla noworodka to kilka podstawowych produktów. Ich nadmiar, zamiast pomóc, może zaszkodzić małemu dziecku. Wyjaśniamy, jakie kosmetyki przydadzą się do pielęgnacji noworodka, a z jakich można zrezygnować. Nasza lista zawiera tylko najlepsze i polecane kosmetyki dla dzieci od pierwszych dni życia.
jak dobrać krem z filtrem UV
pielęgnacja dziecka
kremy z filtrem UV

Jak dobrać krem z filtrem UV do wieku dziecka? (a kiedy nie wolno go używać?)

Nie wszystkie dzieci potrzebują kremów z filtrem przeciwsłonecznym − powtarzają dermatolodzy. Dla niemowląt od 6 miesiąca życia zalecane są kremy z filtrami mineralnymi, starsze dzieci mogą używać filtrów fizycznych. Ważna jest także odpowiednia moc filtra (SPF).
pranie ubrań noworodka
wyprawka dla noworodka
pranie dziecięcych ubranek

Jak prać ubranka dla noworodka? Radzi dermatolog

Pranie ubranek dla noworodka pozwala uniknąć podrażnień delikatnej skóry maluszka lub alergii kontaktowej. Dr hab. n. med. Dorota Jenerowicz, dermatolog, tłumaczy m.in., w ilu stopniach prać ubranka noworodka, jakich środków piorących używać i jak płukać niemowlęce pranie.
zapalenie jamy ustnej u dziecka, afty u dziecka, opryszczkowe zapalenie jamy ustnej, aftowe zapalenie jamy ustnej u dziecka
opryszczka

Opryszczkowe zapalenie jamy ustnej u dziecka: o czym świadczą afty w buzi i gorączka?

Opryszczkowe zapalenie jamy ustnej wywołuje wirus opryszczki (Herpes simplex). Objawy to afty, wysoka gorączka i złe samopoczucie. Aftowe zapalenie jamy ustnej u noworodków i dzieci o osłabionej odporności może prowadzić do sepsy i zapalenia opon mózgowych.
trądzik niemowlęcy
wysypka u niemowlaka

Trądzik niemowlęcy i trądzik noworodkowy: jak rozpoznać i leczyć [rady dermatologa]

Trądzik niemowlęcy (noworodkowy) pojawia się nawet w pierwszych dniach po porodzie. Sprawdź na zdjęciu, jak wygląda i dowiedz się, czym go leczyć.