Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Prof. dr hab. n. med. Mirosława Grałek

prof. dr hab. n. med. Mirosława Grałek

Wybitna okulistka dziecięca, pracuje na Oddziale Okulistyki Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej SP ZOZ Centralny Szpital Kliniczny UM w Łodzi
wzrok noworodka
Noworodek

Kiedy noworodek zaczyna widzieć? Jak widzi? [ZDJĘCIA]

niemowlę, krople do oczu, zapalenie spojówek
alergia
zapalenie spojówek
zdrowie dziecka

Zapalenia spojówek: jak wygląda u niemowlaka, przyczyny, objawy [JAK LECZYĆ]

Zapalenie spojówek to często reakcja na pylenie roślin, więc jeśli dziecko ma zapalenie spojówek wiosną, można podejrzewać alergię. Ale zapalenie spojówek u niemowlaka miewa też inne poważne przyczyny. Sprawdź, dlaczego oczy dziecka łzawią i ropieją.
Wady wzroku u dzieci: leczenie
wzrok
zdrowie dziecka

Wady wzroku u dzieci: leczenie. Czy zawsze potrzebne są okulary?

Wady wzroku, a właściwie poprawnie wady refrakcji, mogą przeszkadzać dziecku w zabawie, a później w nauce – dlatego trzeba je leczyć. Sprawdź, jak prawidłowo zadbać o wzrok dziecka, a także jakie są przyczyny i jak wygląda leczenie najbardziej powszechnych wad wzroku u dzieci.
Dominika Bielas
ćwiczenia na wzrok dla dzieci
wzrok
zabawy dla dzieci
rozwój wzroku

Ćwiczenia na wzrok dla dzieci. Sprawdź, jak w prosty sposób stymulować zmysł wzroku

Żeby ćwiczyć wzrok dziecka poprzez zabawę, nie potrzebujesz ani drogich zabawek sensorycznych, ani skomplikowanych scenariuszy. Wystarczy pomysł i twoja chęć zabawy z dzieckiem. Podpowiadamy, jak stymulować wzrok dziecka (również z wadą wzroku) za pomocą prostych ćwiczeń i zabaw.
Dominika Bielas
rozwój wzroku dziecka
oczy noworodka
wzrok noworodka

Rozwój wzroku u dziecka w pierwszym roku życia: co powinno niepokoić?

Zmysł wzroku, choć na początku życia jeszcze niedoskonały, odgrywa u dziecka bardzo ważną rolę. W miarę wzrostu i rozwoju dziecka proces widzenia doskonali się. Zobacz, co jeszcze warto wiedzieć o wzroku dziecka: jakie objawy powinny niepokoić i jak wspierać rozwój wzroku.
Dominika Bielas
choroby oczu u dzieci leczenie
wzrok dziecka
uszkodzenie wzroku

Choroby oczu u dzieci – leczenie najczęstszych schorzeń

Leczenie chorób oczu u dzieci ma ogromne znaczenie, bo w wielu przypadkach może zapobiec pogarszaniu się wzroku. Choroby oczu występują u około 25 procent dzieci w wieku od 6 miesięcy do 7 lat. Część schorzeń jest dziedziczna. Wykrywając je wcześnie u okulisty, można podjąć leczenie, zanim choroba uszkodzi wzrok dziecka.
astygmatyzm u dzieci
problemy ze wzrokiem
badanie wzroku u dziecka
wada wzroku u dziecka

Astygmatyzm u dzieci – przyczyny, rodzaje, leczenie

Astygmatyzm u dzieci można wykryć już w niemowlęctwie. Nieleczony może się nasilać i powodować kłopoty w nauce oraz liczne dolegliwości zdrowotne. Sprawdź, jak objawia się astygmatyzm i jak go leczyć.
okulary dla niemowlaka
wzrok
zdrowie dziecka

Okulary dla niemowlaka: jak dobrać pierwsze okulary dla dziecka?

Okulary dla niemowlaka wcale nie powinny dziwić. Od początku trzeba uważnie się przyglądać, jak maluszek patrzy na świat. Jeśli coś cię zaniepokoi, idź z dzieckiem do okulisty. Wszelkie wady wzroku warto jak najwcześniej skorygować. Podpowiadamy, kiedy okulary dla niemowlaka są konieczne i gdzie je kupić.
Magdalena Drab
dalekowzroczność u dzieci
wada wzroku u dziecka

Dalekowzroczność u dzieci: objawy, przyczyny i leczenie. Czy nadwzroczność można wyleczyć?

Dalekowzroczność u dzieci daje różne objawy: maluch może skarżyć się na ból głowy albo widzieć podwójnie. Czasem nadwzroczność fizjologiczna mija samoistnie. Ale jeśli dalekowzroczność utrzymuje się u kilkulatka, dziecko zezuje i źle widzi z bliska, trzeba rozpocząć leczenie.
krótkowzroczność u dzieci
wada wzroku u dziecka

Krótkowzroczność u dzieci: objawy, rodzaje i leczenie. Czy krótkowzroczność może się cofnąć?

Krótkowzroczność u dzieci zdarza się często, a przyczyną może być m.in. spędzanie zbyt długiego czasu przed ekranami. Objawy krótkowzroczności łatwo rozpoznać, bo dziecko mruży oczy i przesadnie przybliża je, np. do książeczek. Szybkie wykrycie wady wzroku pozwala zahamować jej rozwój.
choroby oczu u dzieci
zdrowie dziecka
wzrok dziecka

Choroby oczu u dzieci: jęczmień, gradówka, zatkany kanalik. Objawy i leczenie

Choroby oczu u dzieci zdarzają się dość często, dlatego rodzice powinni znać ich objawy, by w porę je rozpoznać. U małego dziecka może pojawić się jęczmień, gradówka, zapalenie spojówek albo niedrożny kanalik. Wyjaśniamy, jak zapobiegać chorobom oka i co robić, kiedy okulista potwierdzi twoje podejrzenia.
Magdalena Drab