Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki

Imiona męskie – księga imion dla chłopców

Wybierz imię dla syna z księgą imion dla chłopców. Sprawdź znaczenie i zdrobnienia popularnych i rzadkich imion męskich. Dowiedz się, jak wpływają na osobowość dziecka. Nasza lista zawiera najładniejsze imiona męskie, te najbardziej popularne, ale też te rzadkie i oryginalne. Nie zabrakło też krótkich imion dla chłopców.
Wszystkie imiona męskie na literę d

Dacjan

Dagobert

Damazy

Damian

Urodzony idealista, współczesny rycerz na białym koniu, który nikomu nie odmówi pomocy, a jednocześnie superbohater zaangażowany w misję tworzenia lepszego świata. Tak najkrócej można opisać Damiana. Sprawdź, co jeszcze go charakteryzuje i w jakich zawodach sprawdzi się on najlepiej.

Daniel

Daniel to imię o biblijnym rodowodzie. Nosząca je osoba zawsze jest opanowana i skupiona na realizacji zamierzonych celów. Daniela wyróżnia przede wszystkim ogromna wrażliwość na ludzką krzywdę. Czuje on potrzebę pomagania osobom słabszym, biedniejszym czy schorowanym. Danielowie są bardzo pracowici i wszechstronnie utalentowani, co z pewnością pomaga im w efektywnym rozwoju i nauce, a w dorosłym życiu również w pracy.

Dariusz

Dariusz to królewskie imię. Zgodnie z dawnymi wierzeniami noszący je mężczyźni byli powołani do obrony wartości takich jak dobro i sprawiedliwość. Sprawdź, co jeszcze można o nich powiedzieć, kiedy obchodzą swoje święto i jakie są ich największe atuty. Dowiedz się, co zwykle Dariusz robi w życiu codziennym, a także gdzie najczęściej pracuje.

Dawid

Dawid to biblijne, dość popularne imię, w Polsce nadawane od XVIII wieku. Kojarzone jest z tradycją i mądrością. Jego patronem jest król Izraela, autor 150 psalmów. Współcześnie imię Dawid najbardziej popularne jest w Irlandii Północnej, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Dawid to człowiek sukcesu, jego domeną jest ambicja, pracowitość i konsekwencja w dążeniu do celu. Lubi być adorowany i chce pozostać w centrum uwagi. Sprawdź inne ciekawostki o imieniu Dawid.

Denis

Dezydery

Dionizy

Nasza lista imion męskich rozpoczyna się na wszystkie litery. Dzięki wyszukiwarce szybko odnajdziesz imiona na określone litery i poznasz ich znaczenie. Jest w czym wybierać i czym się inspirować. 

Imiona męskie

Imiona dla chłopców mogą być krótkie i długie, polskie i zagraniczne, popularne i rzadkie, nowoczesne i staromodne. I mają wiele ciekawych znaczeń. Nic dziwnego, że wybór imienia męskiego dla dziecka jest tak trudny dla jego rodziców. 

W wyborze imienia dla chłopca pomoże wam nasza największa baza imion męskich. Znajdziecie w niej najładniejsze i najpopularniejsze imiona męskie, a także te najbardziej oryginalne i rzadkie. Wybór jest ogromny. W ostatnich latach rodzice najczęściej stawiali na klasyczne imiona (Jakub, Jan), ale coraz częściej wybierali też mniej popularne (Herbert, Gilbert) albo zagraniczne imiona (Leo, Oliver). Celebryci też coraz częściej sięgają po obco brzmiące imiona męskie. 

5 najpopularniejszych imion męskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion męskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Leszko
  • Nataliusz
  • Paulinus
  • Tarzycjusz
  • Zbych

Znaczenie imion

Wybór imienia dla chłopca to decyzja na całe życie. Nie warto więc podejmować jej pochopnie. Są imiona modne i takie, które lubimy od lat, nie zważając na zmieniające się trendy. Jeśli wciąż nie wiesz jak nazwać swojego synka, sprawdź znaczenie imion, które ci się podobają.

Wiele rodziców traktuje to jako wróżbę. Jeśli wybiorą imię męskie, które oznacza siłę, pracowitość czy odwagę wierzą, że właśnie takie będzie ich dziecko. Niech nasza księga imion posłuży ci, jako drogowskaz do owocnych poszukiwań! Znajdziesz w niej też dokładnie opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Dowiesz się również, co przynosi szczęście osobie o danym imieniu, podając jej szczęśliwą liczbę, kolor oraz kamień.

5 przykładów imion męskich staropolskich i ich znaczenie:

Najładniejsze imiona dla chłopców

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad imieniem dla chłopca, pomocny może okazać się nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierana imiona dla chłopców. Sprawdź naszą księgę imion także wówczas, gdy szukasz czegoś wyjątkowego. Znajdują się w niej rzadkie imiona męskie, te najbardziej oryginalne, krótkie i zagraniczne. Co ważne, są wśród nich także takie, które uważane są za mądre i szczęśliwe imiona dla chłopców. Wybór należy do ciebie!

5 najładniejszych imion męskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion męskich

5 nietypowych imion męskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej nietypowych imion dla chłopca