Imiona męskie – księga imion dla chłopców

Wybierz imię dla syna z księgą imion dla chłopców. Sprawdź znaczenie i zdrobnienia popularnych i rzadkich imion męskich. Dowiedz się, jak wpływają na osobowość dziecka. Nasza lista zawiera najładniejsze imiona męskie, te najbardziej popularne, ale też te rzadkie i oryginalne. Nie zabrakło też krótkich imion dla chłopców.
Wszystkie imiona męskie na literę o

Odyseusz

Imię Odyseusz nie należy do powszechnych. Na pewno charakteryzuje je oryginalność brzmienia. Na nadanie go dziecku mogą zdecydować się rodzice, którym zależy na wyróżnieniu swojego syna. Jako że imię Odyseusz ma kilka miłych zdrobnień, łatwo stosować je nawet wobec bardzo małych dzieci. Co ciekawe, uważa się, że jego posiadacze to mężczyźni o wielu pozytywnych cechach charakteru

Oktawian

Oktawian to imię męskie pochodzenia łacińskiego, utworzone od nazwy rzymskiego rodu Octavia. Jaki jest noszący je mężczyzna? Przede wszystkim odważnym, ambitnym, walecznym i silnym. Oktawian ma wielki talent organizacyjny i upór w dążeniu do zamierzonego celu. Jaki zawód spełni jego oczekiwania i kiedy obchodzi imieniny? Sprawdź koniecznie!

Olaf

Olaf to imię pochodzenia skandynawskiego. Główne cechy, które można przypisać noszącej je osobie, to: opanowany, uczciwy, inteligentny. Olaf jest pewny siebie i wie, czego chce od życia. Nie ulega wpływom, często też bywa uparty. Z łatwością rozmawia z kobietami. Chętnie opowiada o sobie, nierzadko ubarwiając własne przygody. Szuka łatwego i przyjemnego życia. Dowiedz się, od czego wywodzi się imię Olaf, kiedy obchodzi imieniny i jakie ma predyspozycje zawodowe. Sprawdź, jaki jest szczęśliwy kamień, liczba i kolor Olafa oraz jak to imię brzmi w innych językach.

Olbracht

Olbracht to mężczyzna odpowiedzialny i stanowczy. Jest niezwykle empatyczny – czuje odpowiedzialność za wszystko, co dzieje się wokół niego, nawet jeśli nie ma na to żadnego wpływu. Jest otwarty na ludzi, chętnie niesie im pomoc. To urodzony społecznik. Olbracht wyróżnia się dużą wrażliwością na krzywdę innych. Poznaj więcej ciekawych informacji na temat tego imienia.

Oleg

Spokojny, wrażliwy i empatyczny – Oleg to człowiek, którego drugi dom stanowi natura. Jest osobą energiczną i towarzyską, jednak czasami lubi zostać sam. Unika dużych skupisk ludzi, ponieważ woli spotkania w małym gronie znajomych. Jest człowiekiem zaradnym, odpowiedzialnym i konsekwentnym. Lubi dalekie podróże, odkrywanie nowych miejsc i kultur. Unika kłótni, woli pokojowe rozwiązywanie sporów. Ceni dobrą kuchnię i sam również chętnie gotuje.

Olgierd

Niezależny, odważny indywidualista o często kontrowersyjnym sposobie bycia – Olgierd to mężczyzna o dużej pewności siebie i cechach przywódczych. Lubi być w opozycji i czerpie przyjemność z kwestionowania przyjętych zasad. Preferuje samotność i raczej ma małe grono znajomych. Jest samowystarczalny, dlatego nie widzi potrzeby przywiązywania się do innych osób. Z pozoru zimy, przy bliższym poznaniu okazuje się wrażliwym romantykiem.

Oliwer

Oliwier

Oliwier to imię, które cieszy się bardzo dużą popularnością wśród młodego pokolenia. W 2020 roku nazwano tak 2959 chłopców, co dało miejsce w Top 30 najczęściej wybieranych imion męskich w Polsce. Mężczyzna, który je nosi, wyróżnia się inteligencją, pracowitością oraz konsekwencją w dążeniu do wyznaczonego celu. Jego wyjątkowy urok osobisty połączony z łobuzerskim spojrzeniem przyciąga kobiety jak magnes. Z łatwością nawiązuje relacje i dobrze czuje się na spotkaniach towarzyskich. Jako miłośnik podróży patrzy na inne kultury z otwartością i dużą dozą ciekawości. Sprawdź, co jeszcze warto o nim wiedzieć.

Orest

Oskar

Nasza lista imion męskich rozpoczyna się na wszystkie litery. Dzięki wyszukiwarce szybko odnajdziesz imiona na określone litery i poznasz ich znaczenie. Jest w czym wybierać i czym się inspirować. 

Imiona męskie

Imiona dla chłopców mogą być krótkie i długie, polskie i zagraniczne, popularne i rzadkie, nowoczesne i staromodne. I mają wiele ciekawych znaczeń. Nic dziwnego, że wybór imienia męskiego dla dziecka jest tak trudny dla jego rodziców. 

W wyborze imienia dla chłopca pomoże wam nasza największa baza imion męskich. Znajdziecie w niej najładniejsze i najpopularniejsze imiona męskie, a także te najbardziej oryginalne i rzadkie. Wybór jest ogromny. W ostatnich latach rodzice najczęściej stawiali na klasyczne imiona (Jakub, Jan), ale coraz częściej wybierali też mniej popularne (Herbert, Gilbert) albo zagraniczne imiona (Leo, Oliver). Celebryci też coraz częściej sięgają po obco brzmiące imiona męskie. 

5 najpopularniejszych imion męskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion męskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Leszko
  • Nataliusz
  • Paulinus
  • Tarzycjusz
  • Zbych

Znaczenie imion

Wybór imienia dla chłopca to decyzja na całe życie. Nie warto więc podejmować jej pochopnie. Są imiona modne i takie, które lubimy od lat, nie zważając na zmieniające się trendy. Jeśli wciąż nie wiesz jak nazwać swojego synka, sprawdź znaczenie imion, które ci się podobają.

Wiele rodziców traktuje to jako wróżbę. Jeśli wybiorą imię męskie, które oznacza siłę, pracowitość czy odwagę wierzą, że właśnie takie będzie ich dziecko. Niech nasza księga imion posłuży ci, jako drogowskaz do owocnych poszukiwań! Znajdziesz w niej też dokładnie opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Dowiesz się również, co przynosi szczęście osobie o danym imieniu, podając jej szczęśliwą liczbę, kolor oraz kamień.

5 przykładów imion męskich staropolskich i ich znaczenie:

Najładniejsze imiona dla chłopców

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad imieniem dla chłopca, pomocny może okazać się nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierana imiona dla chłopców. Sprawdź naszą księgę imion także wówczas, gdy szukasz czegoś wyjątkowego. Znajdują się w niej rzadkie imiona męskie, te najbardziej oryginalne, krótkie i zagraniczne. Co ważne, są wśród nich także takie, które uważane są za mądre i szczęśliwe imiona dla chłopców. Wybór należy do ciebie!

5 najładniejszych imion męskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion męskich

5 nietypowych imion męskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej nietypowych imion dla chłopca

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA