Imiona żeńskie – księga imion dla dziewczynek

W naszej księdze imion dla dziewczynek sprawdzisz znaczenie imion i popularne zdrobnienia. To bogata lista imion rozpoczynających się na wszystkie litery: są wśród nich najładniejsze imiona żeńskie, które królują w rankingach, ale też rzadkie, oryginalne i krótkie imiona dla dziewczynek.
Wszystkie imiona żeńskie na literę k

Kaja

Imię Kaja jest nowoczesne, oryginalne i z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność. Ma liczne zdrobnienia i łatwą wymowę, także dla obcokrajowców. Kaja to kobieta temperamentna, lojalna i niezależna. Uwielbia podróże i spotkania z najbliższymi. Wobec nowych relacji jest ostrożna i wycofana, ale na co dzień potrafi tupnąć nogą i uparcie dążyć do swoich celów. Sprawdź, co warto wiedzieć o Kai.

Kalina

Kalina to popularne imię w Polsce. Rodzice bardzo chętnie nazywają tak swoje córeczki. Imię jest dźwięczne i ładnie brzmi. Kalinki charakteryzują się wyjątkową pogodą ducha, szybko zjednują sobie sympatię otoczenia. Są bardzo bystre i twórcze, co z pewnością pomoże im rozwinąć skrzydła w karierze związanej z działalnością artystyczną. Kalina bardzo ceni sobie wartości rodzinne. Lubi przebywać z ludźmi, chętnie podróżuje i uczy się nowych rzeczy. Ma wiele talentów, zwłaszcza do opowiadania historii i tworzenia, bez względu na to, czy chodzi o muzykę, malowanie czy pisarstwo.

Kalina, Kallina

Kama

Kama może być zdrobnieniem od imienia Kamila. Jednak rodzice nowo narodzonych dziewczynek mogą również zdecydować się na imię Kama jako samodzielnie funkcjonujące. Noszące je osoby to kobiety o pociągającej i tajemniczej osobowości, które lubią, kiedy wokół nich wiele się dzieje. Jako dzieci wyróżnia je nad wyraz rozwinięta wyobraźnia. W dorosłości są zaradne i pracowite, nastawione na sukces w dziedzinach, które je interesują. Dowiedz się, jaki kamień i liczba sprzyjają Kamie, kiedy ma imieniny i jakich zdrobnień używać.

Kamelia

Kornelia to wesoła osoba, która umie zjednywać sobie ludzi. Pełna ambicji, wyznacza sobie cele, których osiągnięcie pozwoli jej się wyróżnić w towarzystwie. Otoczona właściwymi osobami rozkwitnie i będzie cieszyć się sympatią innych. Czasami może grymasić lub marudzić, szczególnie w związku. Jest jednak oddaną, kochającą partnerką i matką. Zobacz, jakie jeszcze cechy przypisywane są osobom o tym imieniu.

Kamila

Osoby noszące to imię są pełne energii i zawsze gotowe do działania. Kamile bez ustanku dążą do celu i często go osiągają. Mają też dużą wyobraźnię, co sprawia, że chętnie widziane są w towarzystwie. Dodatkowo należą do pewnych siebie osób. Połączenie tych cech sprawia, że czasami postrzega się je jako kokietki. Jednocześnie jednak są odrobinę zdystansowane do świata.

Karena

Karina

Karla

Karola

Nasza lista imion żeńskich jest długa, ale dzięki wyszukiwarce szybko znajdziesz imiona na różne litery i poznasz ich znaczenie.

Imiona żeńskie

Imiona dla dziewczynek są piękne, dźwięczne i mają mnóstwo ciekawych znaczeń, dlatego wybór tego jedynego imienia dla córki nie jest prosty. Pomoże w tym nasza księga imion, w której umieściliśmy najładniejsze i najbardziej oryginalne imiona żeńskie. Jest z czego wybierać, bo choć dzisiejsi rodzice wciąż najbardziej lubią tradycyjne, stare imiona żeńskie (Zofia, Hanna, Maria), to coraz częściej sięgają też po mniej popularne albo zagraniczne imiona.

5 najpopularniejszych imion żeńskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion żeńskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Anzelmina
  • Bogdania
  • Dzidosława
  • Eustazja
  • Wiolentyna

Znaczenie imion

Jeśli wahasz się, jakie imię dla dziewczynki wybrać, najpierw sprawdź znaczenie tych, które ci się podobają. Znaczenie imion dla dziewczynek pozwala przewidzieć, jaki charakter będzie miało dziecko o wybranym imieniu. Być może okaże się, że niektóre imiona żeńskie są ci szczególnie bliskie, bo oznaczają np. osobę wytrwałą, wrażliwą albo lojalną? Nasza księga imion zawiera też dokładne opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Wyjaśniliśmy, co przynosi szczęście osobom o wybranym imieniu, podając ich szczęśliwą liczbę, kolor i kamień.

5 przykładów imion staropolskich i ich znaczenie:

  • Bożena – darowana przez boga
  • Dąbrówka – mroczna i silna (jak las dębowy, od którego pochodzi)
  • Kazimiera – ta, która niszczy pokój
  • Nawoja – dobra wojowniczka
  • Stanisława – stań się sławną

Zobacz więcej:

Najładniejsze imiona dla dziewczynek

Jeśli lubisz popularne imiona żeńskie, sprawdź nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierane imiona dla dziewczynek. To prawdziwa kopalnia inspiracji! Jeśli zaś wolisz rzadkie imiona żeńskie, nasza księga imion pomoże ci znaleźć te najbardziej oryginalne, a wśród nich krótkie oraz niekończące się na literę „a”. Niektóre z nich uważa się nawet za szczęśliwe imiona dla dziewczynek.

5 najładniejszych imion żeńskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion żeńskich

5 oryginalnych imion żeńskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej oryginalnych imion żeńskich