Spis treści

Reklama

Znaczenie imienia Emilia

Emilia to życzliwa i serdeczna dla innych osoba. Lubi spędzać czas w towarzystwie, zwłaszcza rodziny lub najbliższych przyjaciół, ale równie chętnie czyta książki w samotności. Emilia jest skrytą i nieśmiałą osobą. Rzadko uzewnętrznia swoje uczucia czy przemyślenia. Wrażliwa Emilia pisze w ukryciu wiersze lub oddaje się innym formom sztuki. Jest lojalną i dobrą przyjaciółką, jednak również pamiętliwą. Jeśli ktoś nadepnie jej na odcisk, może być mściwa.

Emilia - pochodzenie imienia

Imię Emilia pochodzi z języka etruskiego. Zostało jednak przekształcone w języku łacińskim i od słowa aemulor lub aemilius oznacza osobę pilną, żarliwą, która rywalizuje, współzawodniczy. W imieniu Emilia możemy szukać również nawiązań do rzymskiego rodu Emiliuszów. W Polsce pojawiło się około XV wieku. Męskim odpowiednikiem imienia Emilia jest Emil.

Zdrobnienia imienia Emilia

Najbardziej znanymi zdrobnieniami imienia Emilia są: Emilka, Emilcia, Emka, Emuś, Emi, Em, Emusia. Rodzice małych dziewczynek używają również spieszczeń: Mila, Milka, Miluś, Milusia, Mimi.

Imieniny Emilii

Emilia swoje imieniny może obchodzić: 23 maja, 5 czerwca, 24 czerwca, 30 czerwca, 19 sierpnia, 24 sierpnia i 24 listopada.

Zobacz także

Imię Emilia dla dziecka

Emilia to dość popularne imię żeńskie, które w 2020 roku nadało małym dziewczynkom 3604 rodziców. W rankingu Mamotoja na najpiękniejsze imię otrzymało 1157 głosów. Mała Emilka to wrażliwa i empatyczna dziewczynka, która lubi towarzystwo zwierząt i zabawy z rówieśnikami. Jednak równie często wybiera samotne godziny, kiedy maluje lub czyta. Emilia to dziecko, które potrzebuje dużo miłości i poczucia bezpieczeństwa, wśród kochających członków rodziny czuje się zaopiekowana i doceniana.

Emilia - edukacja

Jako uczennica Emilia jest samodzielna i ambitna. Nie trzeba jej gonić do nauki. Jeśli zależy jej na stopniach, sama garnie się do książek. Posiada analityczny umysł i kieruje się logicznym rozumowaniem. Sukcesy osiąga w przedmiotach ścisłych, jednak do zainteresowań wrażliwej osoby należą przede wszystkim poezja czy malarstwo.

Emilia - rodzina i miłość

Emilia rodzinę stawia na pierwszym miejscu w swoim życiu. W miłości dąży do stabilizacji, nie interesują ją raczej przelotne miłostki. Od partnera oczekuje lojalności i wsparcia. Trudno zdobyć jej zaufanie, a także bardzo łatwo je stracić - partner Emilii musi być zatem całkowicie szczery. Emilia marzy o rodzinie, domu, mężu, gromadce dzieci i psie lub kocie. Będzie dobrą i kochającą żoną i matką. Urządzi dom z klasą i będzie o niego dbać niczym perfekcyjna pani domu.

Emilia - predyspozycje zawodowe

Emilia to ambitna i zaangażowana pracownica. Jest ceniona wśród współpracowników i zwierzchników za odwagę i analityczne myślenie. Sprawdzi się jako handlowiec, marketingowiec, pedagożka, dziennikarka i policjantka.

Znane Emilie

Najbardziej znaną Emilią w Polsce jest z pewnością uczestniczka powstania listopadowego Emilia Plater. Ponadto do słynnych kobiet noszących to imię zaliczyć możemy: angielską pisarkę Emily Brontë, amerykańską poetkę Emily Dickinson, hiszpańską pisarkę Emilię Pardo Bazan i angielską aktorkę Emily Blunt.

Imię Emilia w innych językach

Imię Emilia występuje w identycznej wersji w języku włoskim, hiszpańskim, portugalskim i fińskim. W języku łacińskim ma brzmienie Aemilia. W języku angielskim i niemieckim spotkamy się z Emily lub Emilie, podobnie jak w języku francuskim - Émilie.

Emilia - patronki

Patronkami kobiet noszących imię Emilia są: święta Emilia z Cezarei, święta Emilia de Rodat i święta Emilia de Vialar.

Przysłowia i cytaty z imieniem Emilia

Do znanych przysłów związanych z imieniem Emilia należy:

Mija dzień jak jedna chwilka, gdy przyjdzie do mnie Emilka.

Ciekawostki związane z imieniem Emilia

Od imienia Emilia istnieje kilka znanych w Polsce nazwisk, przykładowo: Emilewicz, Emilita, Emilianowicz.

Emilia - szczęśliwa liczba

Szczęśliwą liczbą Emilii jest cztery. Czwórki posiadają niespożyte pokłady energii i lubią, kiedy wiele się wokół nich dzieje. Dużo pracują i podróżują, nie potrafią usiedzieć na miejscu. Potrzebują zatem mnóstwo swobody zarówno w życiu zawodowym, jak i rodzinnym. Chętnie ulegają zachciankom. To hedonistki, które niczego sobie nie odmawiają. Czwórki mają silną intuicję, która pomaga osiągać im sukces na wielu polach. Są osobami nieufnymi i nieco zamkniętymi w sobie, przez co mogą odtrącać osoby ważne w ich życiu.

Emilia - szczęśliwy kamień

Sprzyjającym Emilii kamieniem jest noc Kairu. Minerał o właściwościach magicznych generuje dobrą energię i pomaga w stanach lękowych czy depresyjnych.

Reklama

Emilia - szczęśliwy kolor

Szczęśliwym kolorem Emilii jest granatowy. Barwę granatową Emilia powinna wykorzystać, aranżując mieszkanie lub dobierając części garderoby.

Reklama
Reklama
Reklama