Imiona żeńskie – księga imion dla dziewczynek

W naszej księdze imion dla dziewczynek sprawdzisz znaczenie imion i popularne zdrobnienia. To bogata lista imion rozpoczynających się na wszystkie litery: są wśród nich najładniejsze imiona żeńskie, które królują w rankingach, ale też rzadkie, oryginalne i krótkie imiona dla dziewczynek.
Wszystkie imiona żeńskie na literę l

Laila

Laila to mało popularne imię w Polsce. Oznacza osobę mocno stąpającą po ziemi. Dla Laili bardzo ważna jest praca i rozwój zawodowy. W obowiązkach służbowych jest niezwykle sumienna i profesjonalna. To osoba, która musi nieustannie działać. Nie lubi rutyny. Gdy zdarzy się jej porażka – nie przejmuje się nią, tylko dalej dąży do realizacji swoich celów.

Larysa

Larysa to energiczna i silna kobieta, która wie, czego chce od życia. Nastawiona na sukces i wysoki status, jest pracowita i konsekwentna w działaniu. Imię to będzie pasować do rezolutnej i wesołej dziewczynki, która lubi dominować w zabawie. Co jeszcze warto wiedzieć o oryginalnym imieniu Larysa?

Laura

Laura to imię łacińskie, które utworzono od wyrazu „laur”. Nosi je wiele postaci literackich, w tym ukochana Kordiana w dramacie Juliusza Słowackiego czy też partnerka Filona z wiersza Franciszka Karpińskiego. Zobacz, jaką osobą jest Laura i jakie są jej predyspozycje zawodowe.

Lena

Lena to jedno z najpopularniejszych imion nadawanym dziewczynkom w Polsce w ostatnich latach. Przez pewien czas znajdowało się na pierwszym miejscu list imion nadawanych dzieciom. Czy na jego popularność mogły mieć wpływ cechy przypisywane osobom je noszącym? Przekonaj się, jakie jest znaczenie imienia Lena i co jeszcze warto wiedzieć na ten temat.

Lenora

Leokadia

Leokadia to kobieta, za którą trudno nadążyć. Jest pełna energii, ale też zmienna, a zmiany w jej zachowaniu następują błyskawicznie. To pełna namiętności i czułości osoba. Lubi dominować nad innymi. Zobacz, jakie jeszcze cechy są przypisywane kobietom noszącym to imię. Co przyniesie im szczęście i kto jest patronem Leokadii?

Lesława

Letycja

Lidia

Jeśli potrzebujesz kogoś, kto udzieli ci pomocy, to koniecznie zwróć się do Lidii. Nie jest to jednak osoba, którą można wykorzystać, a wyrządzone krzywdy będzie pamiętać bardzo długo. Dzięki wrodzonej intuicji bardzo szybko potrafi rozszyfrować i trafnie ocenić innych ludzi. Przeczytaj więcej o tym, jaka jest Lidia.

Ligia

Ligia to mało popularne imię w Polsce. Stanowi idealną propozycję dla rodziców, którzy chcą, by ich dziecko nosiło oryginalne i nietypowe imię. Ligia to osoba bardzo inteligentna. Jej wrodzona intuicja rzadko ją zawodzi. W kontaktach z innymi ludźmi jest ostrożna i musi minąć dużo czasu, zanim komuś zaufa. Osoby o tym imieniu wyróżniają się również dużą świadomością duchową. Chętnie przebywają w zaciszu własnego domu, spędzając czas na medytacji i kontemplacji różnych zagadnień.

Nasza lista imion żeńskich jest długa, ale dzięki wyszukiwarce szybko znajdziesz imiona na różne litery i poznasz ich znaczenie.

Imiona żeńskie

Imiona dla dziewczynek są piękne, dźwięczne i mają mnóstwo ciekawych znaczeń, dlatego wybór tego jedynego imienia dla córki nie jest prosty. Pomoże w tym nasza księga imion, w której umieściliśmy najładniejsze i najbardziej oryginalne imiona żeńskie. Jest z czego wybierać, bo choć dzisiejsi rodzice wciąż najbardziej lubią tradycyjne, stare imiona żeńskie (Zofia, Hanna, Maria), to coraz częściej sięgają też po mniej popularne albo zagraniczne imiona.

5 najpopularniejszych imion żeńskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion żeńskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Anzelmina
  • Bogdania
  • Dzidosława
  • Eustazja
  • Wiolentyna

Znaczenie imion

Jeśli wahasz się, jakie imię dla dziewczynki wybrać, najpierw sprawdź znaczenie tych, które ci się podobają. Znaczenie imion dla dziewczynek pozwala przewidzieć, jaki charakter będzie miało dziecko o wybranym imieniu. Być może okaże się, że niektóre imiona żeńskie są ci szczególnie bliskie, bo oznaczają np. osobę wytrwałą, wrażliwą albo lojalną? Nasza księga imion zawiera też dokładne opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Wyjaśniliśmy, co przynosi szczęście osobom o wybranym imieniu, podając ich szczęśliwą liczbę, kolor i kamień.

5 przykładów imion staropolskich i ich znaczenie:

  • Bożena – darowana przez boga
  • Dąbrówka – mroczna i silna (jak las dębowy, od którego pochodzi)
  • Kazimiera – ta, która niszczy pokój
  • Nawoja – dobra wojowniczka
  • Stanisława – stań się sławną

Zobacz więcej:

Najładniejsze imiona dla dziewczynek

Jeśli lubisz popularne imiona żeńskie, sprawdź nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierane imiona dla dziewczynek. To prawdziwa kopalnia inspiracji! Jeśli zaś wolisz rzadkie imiona żeńskie, nasza księga imion pomoże ci znaleźć te najbardziej oryginalne, a wśród nich krótkie oraz niekończące się na literę „a”. Niektóre z nich uważa się nawet za szczęśliwe imiona dla dziewczynek.

5 najładniejszych imion żeńskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion żeńskich

5 oryginalnych imion żeńskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej oryginalnych imion żeńskich