Imiona żeńskie – księga imion dla dziewczynek

W naszej księdze imion dla dziewczynek sprawdzisz znaczenie imion i popularne zdrobnienia. To bogata lista imion rozpoczynających się na wszystkie litery: są wśród nich najładniejsze imiona żeńskie, które królują w rankingach, ale też rzadkie, oryginalne i krótkie imiona dla dziewczynek.
Wszystkie imiona żeńskie na literę m

Magda

Magdy to ciepłe i troskliwe osoby. Doskonale nadają się na opiekunki ludzi i zwierząt. Imię to będzie świetnym wyborem dla zawsze uśmiechniętej i rezolutnej dziewczynki. Dowiedz się, kiedy Magdy obchodzą imieniny, jakie są ich patronki, szczęśliwy kolor i liczba.

Magdalena

Imię Magdalena kojarzy się z biblijną Marią Magdaleną i kobietą o żywym temperamencie. Magdaleny są bowiem bardzo energiczne i kochają ciągłe zmiany. Trudno się nudzić z taką kobietą o tym imieniu, stanowi więc idealny materiał na przyjaciółkę. Dowiedz się, jakie jest znaczenie imienia. Jakie atuty i wady mają Magdaleny?

Maja

Maja to imię o ciekawej historii. Wywodzi się z Grecji lub Rzymu. Osoba obdarzona tym imieniem ma niezależną naturę – z założenia nie zgadza się z opinią większości. Jest powściągliwa, skryta, nie zawsze rozumiana. Z uwagi na zdolności artystyczne doskonale sprawdzi się jako plastyk lub koneser zabytków. Poznaj zdrobnienia i formy z różnych stron świata. Dowiedz się, kto jest patronem i jakie sławne kobiety noszą to imię. Sprawdź, jaka jest szczęśliwa liczba, kolor i kamień Mai.

Małgorzata

Małgorzata to imię odpowiednie najbardziej dla kobiet spod znaku Wagi, Ryb, Raka. W Polsce nadawane jest od XIII w. Małgorzaty są pracowite, impulsywne, towarzyskie, niezależne, chętnie służą pomocą innym. W Polsce istnieje kilka powiedzeń z tym imieniem, a jedno z bardziej znanych brzmi: „Święta Małgorzata zapowiada środek lata”. W ciągu roku często przypadają imieniny Małgorzaty, a najbardziej popularną datą ich obchodzenia jest 17 października. Dowiedz się, jak imię to brzmi w innych językach, jaki jest szczęśliwy kamień, kolor i liczba Małgorzaty oraz jakich ma ona patronów.

Malina

Imię Malina określa kobietę, która jest jednocześnie inteligentna, delikatna i nieco kapryśna. Jest niepoprawną, wrażliwą marzycielką, której głowa jest pełna pomysłów. Tryska dobrą energią, ale może być też nadpobudliwa. Zastanawiasz się, czy nadać swojemu dziecku imię Malina? Zobacz, co jeszcze warto wiedzieć na jego temat.

Malwina

Malwina to dusza towarzystwa, wulkan energii i doskonała kandydatka na szefową. Od najmłodszych lat organizuje świetne imprezy i wyznacza każdemu zadania. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, w dodatku wyróżnia się świetną intuicją. Jest wymarzoną, pozytywnie zakręconą przyjaciółką, a także cudowną partnerką i matką. Sprawdź, skąd pochodzi imię Malwina i co oznacza!

Manuela

Manuela to urodzona artystka o ogromnych pokładach kreatywności. Jest towarzyska i serdeczna, a dla przyjaciół pomocna i wyrozumiała. Ludzie doceniają jej zmysł estetyczny, przez co najczęściej zostaje graficzką, malarką lub pisarką. Jej szczęśliwym kamieniem jest cytryn, a sprzyjającym kolorem – żółty. Co jeszcze warto wiedzieć o imieniu Manuela?

Marcela

Marcelina

Marcelina to imię żeńskie, stanowiące odpowiednik imienia Marcel. Jest stosunkowo często nadawane dziewczynkom, chociaż jakiś czas temu w statystykach wypadło z pierwszej dwudziestki najczęściej wybieranych imion. Przykładowo w 2017 roku rodzice nazwali tak około 3 tysięcy nowo narodzonych dziewczynek. Zdaniem astrologów Marcelina to kobieta zdecydowana, żądna sukcesu i skoncentrowana na swoich osiągnięciach. Sprawdź wszystkie najważniejsze informacje, które warto o niej wiedzieć.

Marcjanna

Nasza lista imion żeńskich jest długa, ale dzięki wyszukiwarce szybko znajdziesz imiona na różne litery i poznasz ich znaczenie.

Imiona żeńskie

Imiona dla dziewczynek są piękne, dźwięczne i mają mnóstwo ciekawych znaczeń, dlatego wybór tego jedynego imienia dla córki nie jest prosty. Pomoże w tym nasza księga imion, w której umieściliśmy najładniejsze i najbardziej oryginalne imiona żeńskie. Jest z czego wybierać, bo choć dzisiejsi rodzice wciąż najbardziej lubią tradycyjne, stare imiona żeńskie (Zofia, Hanna, Maria), to coraz częściej sięgają też po mniej popularne albo zagraniczne imiona.

5 najpopularniejszych imion żeńskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion żeńskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Anzelmina
  • Bogdania
  • Dzidosława
  • Eustazja
  • Wiolentyna

Znaczenie imion

Jeśli wahasz się, jakie imię dla dziewczynki wybrać, najpierw sprawdź znaczenie tych, które ci się podobają. Znaczenie imion dla dziewczynek pozwala przewidzieć, jaki charakter będzie miało dziecko o wybranym imieniu. Być może okaże się, że niektóre imiona żeńskie są ci szczególnie bliskie, bo oznaczają np. osobę wytrwałą, wrażliwą albo lojalną? Nasza księga imion zawiera też dokładne opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Wyjaśniliśmy, co przynosi szczęście osobom o wybranym imieniu, podając ich szczęśliwą liczbę, kolor i kamień.

5 przykładów imion staropolskich i ich znaczenie:

  • Bożena – darowana przez boga
  • Dąbrówka – mroczna i silna (jak las dębowy, od którego pochodzi)
  • Kazimiera – ta, która niszczy pokój
  • Nawoja – dobra wojowniczka
  • Stanisława – stań się sławną

Zobacz więcej:

Najładniejsze imiona dla dziewczynek

Jeśli lubisz popularne imiona żeńskie, sprawdź nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierane imiona dla dziewczynek. To prawdziwa kopalnia inspiracji! Jeśli zaś wolisz rzadkie imiona żeńskie, nasza księga imion pomoże ci znaleźć te najbardziej oryginalne, a wśród nich krótkie oraz niekończące się na literę „a”. Niektóre z nich uważa się nawet za szczęśliwe imiona dla dziewczynek.

5 najładniejszych imion żeńskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion żeńskich

5 oryginalnych imion żeńskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej oryginalnych imion żeńskich