Imiona żeńskie – księga imion dla dziewczynek

W naszej księdze imion dla dziewczynek sprawdzisz znaczenie imion i popularne zdrobnienia. To bogata lista imion rozpoczynających się na wszystkie litery: są wśród nich najładniejsze imiona żeńskie, które królują w rankingach, ale też rzadkie, oryginalne i krótkie imiona dla dziewczynek.
Wszystkie imiona żeńskie na literę o

Oda

Oda to niepowtarzalne imię, którego korzenie sięgają języka germańskiego. Jego posiadaczki są niezwykle ambitne i mają nowatorskie rozwiązania. Uwielbiają zdobywać nowe doświadczenia. Oda jest kobietą zaradną i ciepłą. Jako dobry obserwator świetnie sprawdzi się w roli psychologa lub pedagoga. To utalentowana osoba z duszą artysty, a także humanisty! Stara się iść przez życie z uśmiechem na twarzy. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o Odzie!

Ofelia

Ofelia to piękne imię żeńskie, które pochodzi z języka greckiego. Nosząca je kobieta jako numerologiczna trójka jest bardzo wesoła, radosna i szczera. Ma optymistyczne nastawienie do życia, którym zaraża rodzinę i przyjaciół. Zobacz, jakie są jej predyspozycje zawodowe i kiedy obchodzi imieniny!

Oksana

Imię Oksana to jedna z popularniejszych wersji greckiego imienia Ksenia. Przekonaj się, co oznacza to imię i jakie wartości się mu przypisuje. Zobacz też, co przyniesie szczęście osobie je noszącej – jakie kolory i kamienie są do niej przypisane.

Oktawia

Oktawia jest imieniem wywodzącym się ze starożytnego Rzymu. Dzisiaj nie nadaje się go zbyt często dziewczynkom, przez co osoba je nosząca zawsze wzbudza wiele sensacji w otoczeniu. Należy jednak wiedzieć, że imię Oktawia niesie ze sobą wiele wartości i ma mocnego patrona. Zobacz, co warto wiedzieć na ten temat.

Olga

Olga to imię pochodzenia skandynawskiego. Do Europy dotarło w IX wieku wraz z wyprawami Wikingów. Największą popularnością cieszy się w Rosji i na Ukrainie. Patronką imienia jest święta Olga Kijowska, wielka księżna Rusi Kijowskiej, czczona w Kościele katolickim i prawosławnym. Kobieta o imieniu Olga to wulkan pozytywnej energii. Jest osobą uczynną, pomocną, zaradną i bardzo pracowitą.

Olimpia

Olimpia to imię żeńskie, które pochodzi z języka greckiego. Tak samo jak w polskim brzmi również w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz włoskim. Jaką osobą jest Olimpia? Przede wszystkim bardzo aktywną, ambitną i komunikatywną. Jak każda numerologiczna trójka, jest otwarta na nowe znajomości i ciekawe doświadczenia. Zobacz, kiedy obchodzi swoje imieniny i jakie są znane osoby o tym imieniu.

Oliwia

Oliwia to jedno z najpopularniejszych imion żeńskich. Znajduje się w pierwszej dziesiątce najczęściej wybieranych imion dziewczęcych i nosi je blisko 147 tysięcy kobiet w Polsce. Co oznacza to imię? Zobacz, jaką osobą jest Oliwia, jaka jest jej numerologiczna liczba i szczęśliwy kolor.

Oriana

Otylia

Otylia zadziwia pod każdym względem. Jest inteligentna, opanowana i zawsze można na niej polegać. Błyszczy w towarzystwie i chętnie pomaga innym, jednocześnie pamiętając także o swoich potrzebach. Przekonaj się, co może przynieść szczęście osobom noszącym to imię. Poznaj też ciekawostki na temat Otylii.

Nasza lista imion żeńskich jest długa, ale dzięki wyszukiwarce szybko znajdziesz imiona na różne litery i poznasz ich znaczenie.

Imiona żeńskie

Imiona dla dziewczynek są piękne, dźwięczne i mają mnóstwo ciekawych znaczeń, dlatego wybór tego jedynego imienia dla córki nie jest prosty. Pomoże w tym nasza księga imion, w której umieściliśmy najładniejsze i najbardziej oryginalne imiona żeńskie. Jest z czego wybierać, bo choć dzisiejsi rodzice wciąż najbardziej lubią tradycyjne, stare imiona żeńskie (Zofia, Hanna, Maria), to coraz częściej sięgają też po mniej popularne albo zagraniczne imiona.

5 najpopularniejszych imion żeńskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion żeńskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Anzelmina
  • Bogdania
  • Dzidosława
  • Eustazja
  • Wiolentyna

Znaczenie imion

Jeśli wahasz się, jakie imię dla dziewczynki wybrać, najpierw sprawdź znaczenie tych, które ci się podobają. Znaczenie imion dla dziewczynek pozwala przewidzieć, jaki charakter będzie miało dziecko o wybranym imieniu. Być może okaże się, że niektóre imiona żeńskie są ci szczególnie bliskie, bo oznaczają np. osobę wytrwałą, wrażliwą albo lojalną? Nasza księga imion zawiera też dokładne opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Wyjaśniliśmy, co przynosi szczęście osobom o wybranym imieniu, podając ich szczęśliwą liczbę, kolor i kamień.

5 przykładów imion staropolskich i ich znaczenie:

  • Bożena – darowana przez boga
  • Dąbrówka – mroczna i silna (jak las dębowy, od którego pochodzi)
  • Kazimiera – ta, która niszczy pokój
  • Nawoja – dobra wojowniczka
  • Stanisława – stań się sławną

Zobacz więcej:

Najładniejsze imiona dla dziewczynek

Jeśli lubisz popularne imiona żeńskie, sprawdź nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierane imiona dla dziewczynek. To prawdziwa kopalnia inspiracji! Jeśli zaś wolisz rzadkie imiona żeńskie, nasza księga imion pomoże ci znaleźć te najbardziej oryginalne, a wśród nich krótkie oraz niekończące się na literę „a”. Niektóre z nich uważa się nawet za szczęśliwe imiona dla dziewczynek.

5 najładniejszych imion żeńskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion żeńskich

5 oryginalnych imion żeńskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej oryginalnych imion żeńskich