Imiona żeńskie – księga imion dla dziewczynek

W naszej księdze imion dla dziewczynek sprawdzisz znaczenie imion i popularne zdrobnienia. To bogata lista imion rozpoczynających się na wszystkie litery: są wśród nich najładniejsze imiona żeńskie, które królują w rankingach, ale też rzadkie, oryginalne i krótkie imiona dla dziewczynek.
Wszystkie imiona żeńskie na literę s

Sabina

Sabina to urodzona gwiazda. Na scenie i przed kamerami czuje się jak ryba w wodzie. Jest otwarta, spontaniczna i niezwykle utalentowana. W dodatku świetnie radzi sobie ze stresem, a trema działa na nią mobilizująco. Kobiety o tym imieniu mają wszelkie predyspozycje, by odnieść w życiu sukces i rozwijać karierę. Sprawdź, kiedy Sabina świętuje imieniny i jaki kamień przynosi jej szczęście.

Sabrina

Sabrina to bardzo pewna siebie osoba. Przez brak skrępowania i otwartość często uznawana jest za arogancką i zapatrzoną w siebie. Sabrina uwielbia wyróżniać się z tłumu. Jest bystra, pracowita i pełna pomysłów, nieraz bardzo odważnych i szalonych. To urodzona przywódczyni, która będzie doskonałym szefem. Jest wszechstronnie uzdolniona, a przy tym wewnętrznie bardzo zdyscyplinowana, przez co nie powinna mieć większych problemów w szkole, na studiach czy później w pracy.

Salomea

Imię Salomea jest dosyć popularne. Ma bogatą historię i znaczenie. Pochodzi z języka semickiego i może być tłumaczone jako „pokój”. Osoba nosząca to imię jest niezwykle promienna i radosna. Podchodzi do życia z uśmiechem, stara się nie poddawać ani nie ulegać złym myślom. Ma bogatą wyobraźnię – to istny wulkan energii o kreatywnym spojrzeniu na świat. Zobacz, co jeszcze warto wiedzieć o Salomei.

Samanta

Samanty to kobiety nastawione na budowanie relacji z najbliższymi. Są uparte, jednak potrafią dogadać się niemal z każdym. To urodzone dyplomatki! Potrafią także umiejętnie manipulować drugą osobą. Są niezwykle oddane rodzinie i najbliższym znajomym. Z drugiej strony, to realistki, które uwielbiają praktyczne rozwiązania. W ich sercu drzemie optymizm i pogoda ducha, a głowa z kolei jest zawsze pełna pomysłów. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o Samancie!

Sandra

Sandra to obecnie powszechnie stosowane imię, jednak niezbyt już często nadawane noworodkom. W 2020 roku nazwano tak 532 dziewczynki urodzone w Polsce. Sandry to kobiety przebojowe i bardzo kreatywne, a do tego lubiane przez rodzinę i przyjaciół. Dowiedz się, jakie mają predyspozycje zawodowe, jaki jest ich szczęśliwy kolor, kamień i liczba.

Sara

Imię Sara w tłumaczeniu z hebrajskiego oznacza księżniczkę. Jest zatem idealnym imieniem dla małych, uroczych dziewczynek. Sary są wrażliwe, łagodne i niezależne. Potrafią być oddanymi przyjaciółkami, dobrymi matkami i wiernymi małżonkami. Dowiedz się, jakie jest pochodzenie imienia Sara, jaki zawód powinna wybrać kobieta je nosząca. Poznaj jej szczęśliwą liczbę, kamień i kolor.

Sawa

Sawa to imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego. Oznacza „zajęcie”, „zmianę” lub „niewolę”. Jaką osobą jest Sawa? Przede wszystkim wytrwałą, odważną i pewną siebie. Charakteryzuje się dużym uporem i odpornością na stres. Zobacz, kiedy Sawa obchodzi imieniny i jaka jest jej szczęśliwa liczba!

Scholastyka

Selma

Seweryna

Nasza lista imion żeńskich jest długa, ale dzięki wyszukiwarce szybko znajdziesz imiona na różne litery i poznasz ich znaczenie.

Imiona żeńskie

Imiona dla dziewczynek są piękne, dźwięczne i mają mnóstwo ciekawych znaczeń, dlatego wybór tego jedynego imienia dla córki nie jest prosty. Pomoże w tym nasza księga imion, w której umieściliśmy najładniejsze i najbardziej oryginalne imiona żeńskie. Jest z czego wybierać, bo choć dzisiejsi rodzice wciąż najbardziej lubią tradycyjne, stare imiona żeńskie (Zofia, Hanna, Maria), to coraz częściej sięgają też po mniej popularne albo zagraniczne imiona.

5 najpopularniejszych imion żeńskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion żeńskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Anzelmina
  • Bogdania
  • Dzidosława
  • Eustazja
  • Wiolentyna

Znaczenie imion

Jeśli wahasz się, jakie imię dla dziewczynki wybrać, najpierw sprawdź znaczenie tych, które ci się podobają. Znaczenie imion dla dziewczynek pozwala przewidzieć, jaki charakter będzie miało dziecko o wybranym imieniu. Być może okaże się, że niektóre imiona żeńskie są ci szczególnie bliskie, bo oznaczają np. osobę wytrwałą, wrażliwą albo lojalną? Nasza księga imion zawiera też dokładne opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Wyjaśniliśmy, co przynosi szczęście osobom o wybranym imieniu, podając ich szczęśliwą liczbę, kolor i kamień.

5 przykładów imion staropolskich i ich znaczenie:

  • Bożena – darowana przez boga
  • Dąbrówka – mroczna i silna (jak las dębowy, od którego pochodzi)
  • Kazimiera – ta, która niszczy pokój
  • Nawoja – dobra wojowniczka
  • Stanisława – stań się sławną

Zobacz więcej:

Najładniejsze imiona dla dziewczynek

Jeśli lubisz popularne imiona żeńskie, sprawdź nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierane imiona dla dziewczynek. To prawdziwa kopalnia inspiracji! Jeśli zaś wolisz rzadkie imiona żeńskie, nasza księga imion pomoże ci znaleźć te najbardziej oryginalne, a wśród nich krótkie oraz niekończące się na literę „a”. Niektóre z nich uważa się nawet za szczęśliwe imiona dla dziewczynek.

5 najładniejszych imion żeńskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion żeńskich

5 oryginalnych imion żeńskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej oryginalnych imion żeńskich