Chiński kalendarz płci - zaplanuj płeć dziecka!

Chcesz wybrać taki dzień na zbliżenie, aby zwiększyć szansę na poczęcie dziewczynki lub chłopca? Chcesz sprawdzić, jaka będzie płeć Twojego dziecka zanim będzie widoczna na USG? Nasz kalkulator pomoże ci w szybkim wykonaniu obliczeń. Skorzystaj z chińskiego kalendarza płci! Ma ponad 700 lat i zdaniem wielu osób - sprawdza się prawie zawsze.

Sprawdź płeć dziecka:

Wybierz przybliżoną datę zapłodnienia:

Wybierz datę Twojego urodzenia:

Czy płeć dziecka da się zaplanować? Chińczycy wierzą, że jest to możliwe za sprawą specjalnego kalendarza. Zakłada on, że płeć dziecka można zaplanować płeć na podstawie dwóch czynników: wieku matki i miesiąca zapłodnienia. Prawdopodobnie jest to jeden z najstarszych sposobów na planowanie synka lub córeczki. Pochodzi z Pekinu, liczy sobie ponad 700 lat i cieszy się niesłabnącą popularnością. Co ciekawsze bardzo skuteczna!

Skuteczność chińskiego kalendarza płci

Chińczycy wierzą, że skuteczność kalendarza wynosi aż 90 procent! Co ciekawe, amerykańscy naukowcy, którzy zbadali tę metodę, szacują ją na 85 procent skuteczności, czyli niewiele mniej. Wśród samych zainteresowanych – rodziców – metoda różnie się sprawdza.

Zobacz także: Chłopiec czy dziewczynka? - TEST

Zasada działania kalkulatora na podstawie chińskiego kalendarza płci

Odczytanie płci dziecka z kalendarza jest bardzo proste. Potrzebne są jedynie wiek matki w danym czasie (lata skończone) oraz miesiąc poczęcia. Na ich podstawie (oraz w oparciu o chiński kalendarz księżycowy) Chińczycy stworzyli kalendarz płci, z którego możemy korzystać do dziś. "Wynik" można odczytać ze specjalnej tabeli lub skorzystać z powyższego narzędzia wpisując datę urodzenia matki i datę poczęcia. 

Należy pamiętać jednak, że chiński kalendarz płci ma służyć rozrywce i nie jest metodą medyczną. Choć nie można traktować go do końca serio, może być dobrą zabawą dla obojga rodziców, a przy odrobinie szczęścia, faktycznie może się sprawdzić. A jak jak było w waszym przypadku? Podzielcie się w komentarzach.


Zobacz także:
Księga imion
Kalendarz dni płodnych
Kalkulator daty zapłodnienia
Encyklopedia płodności
Film z płcią dziecka na USG (chłopiec)
Film z płcią dziecka na USG (dziewczynka)
Czy można zaplanować płeć dziecka?

Redakcja poleca: Kształt brzucha a płeć dziecka: czy wygląd brzucha może wskazywać na chłopca lub dziewczynkę? [WIDEO]
Kształt brzucha i płeć dziecka mają niewiele wspólnego, choć przez lata sądzono, że brzuch na chłopca wygląda inaczej niż brzuch na dziewczynkę. Położna Maria Kuć tłumaczy, dlaczego ta teoria jest mitem i dlaczego tak naprawdę brzuch w ciąży może mieć różny kształt.

Popularne tematy