GRY
 
 

Chiński kalendarz płci - zaplanuj płeć dziecka

Chcesz wybrać taki dzień na zbliżenie, aby zwiększyć szansę na poczęcie dziewczynki lub chłopca? Chcesz sprawdzić, jaka będzie płeć Twojego dziecka zanim będzie widoczna na USG? Nasz kalkulator pomoże Ci w szybkim wykonaniu obliczeń. Skorzystaj z chińskiego kalendarza płci! Ma ponad 700 lat i zdaniem wielu osób - sprawdza się prawie zawsze.

Sprawdź płeć dziecka:


Co to jest chiński kalendarz płci?

To jeden z najstarszych sposobów planowania płci dziecka. Pochodzi z Pekinu, liczy sobie ponad 700 lat i cieszy się niesłabnącą popularnością. Zakłada, że płeć dziecka można zaplanować na podstawie dwóch czynników: wieku matki i miesiąca zapłodnienia.

Skuteczność chińskiego kalendarza płci

Chińczycy wierzą, że skuteczność kalendarza wynosi aż 90 procent! Co ciekawe, amerykańscy naukowcy, którzy zbadali tę metodę, szacują ją na 85 procent skuteczności, czyli niewiele mniej. Wśród samych zainteresowanych – rodziców – metoda różnie się sprawdza.

Zasada działania kalkulatora na podstawie chińskiego kalendarza płci

Odczytanie płci dziecka z kalendarza jest bardzo proste. Potrzebne są jedynie wiek matki w danym czasie (lata skończone) oraz miesiąc poczęcia. Na ich podstawie (oraz w oparciu o chiński kalendarz księżycowy) chińczycy stworzyli kalendarz płci, z którego możemy korzystać do dziś. Należy pamiętać jednak, że chiński kalendarz płci ma służyć rozrywce i nie jest metodą medyczną.
Jedno jednak jest pewne – metoda chińskiego kalendarza płci może być dobrą zabawą dla obojga rodziców, a przy odrobinie szczęścia, faktycznie może się sprawdzić :-)


Zobacz także:
Księga imion
Kalendarz dni płodnych
Kalkulator daty zapłodnienia
Encyklopedia płodności
Film z płcią dziecka na USG (chłopiec)
Film z płcią dziecka na USG (dziewczynka)
Czy można zaplanować płeć dziecka?

Redakcja poleca: Czy kształt brzucha w ciąży może świadczyć o płci dziecka? - film
Twój brzuch jest niewielki i szpiczasty – to z pewnością chłopiec zaś duży i rozlany na boki świadczy o dziewczynce. Prawda czy mit? Sprawdźmy!