Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Marko prezentownik
Adobe Stock
Gry i zabawy

Najlepsze prezenty świąteczne dla malucha [12 POMYSŁÓW]

Wybór gwiazdkowego upominku dla dziecka nie jest prostym zadaniem. Zwłaszcza w okresie przedświątecznym łatwo pogubić się wśród kolorowych, kuszących nowościami sklepowych półek. Dlatego przychodzimy z gotowym rozwiązaniem. Oto 12 propozycji, które zachwycą nie tylko maluchy, ale i rodziców!

Priorytetem jest, oczywiście, zachwyt dziecka i zainteresowanie go zabawką. Jednak to, na co warto zwrócić uwagę, to walory edukacyjne i rozwojowe prezentu oraz – oczywiście – gwarancja jakości i bezpieczeństwa. Wszystkie propozycje z naszej listy spełniają te wymogi. Pozostaje więc najtrudniejsze – wybór tego, co najbardziej przypadnie do gustu bobasowi.

1. Gimnastyka dla bobasa z pałąkami - Magiczna Kraina (czarno-biała)

Mata edukacyjna będzie doskonałym prezentem już dla najmłodszych dzieci. Gimnastyka dla bobasa z pałąkami - Magiczna Kraina czarno-biała to najlepsza mata dla noworodków ze względu na kolorystykę. Noworodki potrafią rozróżniać jedynie skrajne kontrasty, dlatego czarno-biała grafika tak dobrze na nie wpływa, ponieważ jest dużo łatwiejsza do wykrycia i wspiera rozwój wzroku i mózgu.
Już od pierwszych dni życia zabawki w biało-czarnych kolorach będą stymulować wzrok dziecka. Duże oczy i uśmiechnięte buźki zwierzątek w kontrastujących kolorach dużo bardziej przykuwają uwagę dziecka i ułatwiają mu skupianie się na danym obiekcie.

Marko czarno-biała karuzela
materiały prasowe

Matę uzupełnia miękka książeczka z wyraźnymi grafikami zachęca dziecko do podnoszenia główki, czym przyczynia się do przedłużania czasu spędzanego przez malucha na brzuszku. Unikalny design maty pozwala na dostosowanie przestrzeni do potrzeb dziecka. Brzegi maty, które można połączyć, przesuwany łącznik pałąków oraz pierścienie dla łatwiejszego przemieszczania zabawek na pałąkach ułatwią korzystanie z wszystkich wieszanych akcesoriów! Muzyczna zabawka rozwija zdolności poznawcze i zapewnia stymulację zmysłów malucha. Niezwykłym atutem zabawki jest karuzelka dla stymulacji sensorycznej stóp - noworodki przejmują kontrolę nad nogami zanim opanują umiejętności sięgania i chwytania dłońmi. Czucie filcowej karuzelki podczas kopania nóżkami stymuluje stopy i buduje percepcję przestrzenną dziecka.

2. Karuzela – Rośnij z muzyką – Zabawa na łące

zabawka roku 2017
materiały prasowe
Małe dzieci potrzebują rutyny, która pomoże im przejść z czasu zabawy i aktywności do odpoczynku. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku Karuzela – Rośnij z muzyką – Zabawa na łące. Dzięki kombinacji muzyki i ruchu, pobudzi zmysły bawiącego się maleństwa, a także umożliwi mu stopniowe przygotowanie się do snu. Unikalny system poruszania się karuzeli 4D (zabawki skierowane są zawsze w stronę dziecka) oraz obserwacja uroczych zabawek „tańczących” do 18 melodii rozwijają koordynację wzrokową, oraz zmysły dziecka.

Karuzela Tiny Love
Marko

Zabawka ta „rośnie” razem z dzieckiem, więc gdy malec podrośnie i będzie potrafił samodzielnie siedzieć, wystarczy demontaż górnej części karuzeli, a mechanizm w prosty sposób zamieni się w przenośną pozytywkę.
Mechanizm wyposażony jest w 2 głośniki z regulacją głośności oraz 18 melodii z 6 różnych kategorii zapewniających 40 minut ciągłej, niepowtarzającej się muzyki. Z pewnością nie będzie problemu, żeby znaleźć coś odpowiedniego!

3. Bujaczek i kołyska 2w1 Naturalny Ruch

Rodzice lubią mieć malucha przy sobie, by czuć się spokojnie, ale również po to, by w każdej chwili móc się z nim pobawić, zagadać do niego... Ważne jest przy tym jednak, by maluch miał wygodne i bezpieczne własne miejsce. Idealnym rozwiązaniem jest Bujaczek i kołyska 2w1 Naturalny Ruch, który został stworzony z myślą o bezpieczeństwie i komforcie dziecka. To rozwiązanie łączące w sobie dwa ruchy – kołysanie i bujanie.

Tiny Love bujaczek
materiały prasowe

Urządzenie wyposażone jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa oraz łatwy do zdemontowania łuk z 2 uroczymi zawieszkami. Możesz włączyć dziecku 1 z 3 kategorii muzyki (25 minut ciągłej, niepowtarzającej się melodii), lub któryś z 19 różnych dźwięków. Do wyboru są zabawne, relaksujące oraz biały szum. Możesz także zaproponować łagodne wibracje i po prostu pozwolić mu się zrelaksować.

4. Projektor/Pozytywka/Lampka z sensorem płaczu – Jeż

Ten niezwykły prezent zapewni maluchowi spokojną noc, kojąc i delikatnie tuląc dziecko do snu. Delikatne światło i uspokajająca muzyka przypadną do gustu każdemu maluszkowi, a projekcja świetlnych gwiazdek pozwali mu szybko zasnąć. Pozytywka ma twarz Jeżyka Marie znanego z wielu kolekcji Tiny Love.

Marko projektor pozytywka
materiały prasowe

Urządzenie ma wbudowany odtwarzacz MP3 z ładowalną baterią USB. Możliwe jest również odtworzenie utworów spośród 17 gotowych kołysanek lub 5 opcji białego szumu. Zabawka wyposażona jest w sensor płaczu, który automatycznie włącza muzykę i projekcję. Ma również wbudowany automatyczny timer, który wyłącza się po 10, 30 lub 60 minutach.

5. Zabawka interaktywna/Karuzela Czas dla Brzuszka Zabawa na łące

To istna rewolucja do góry nogami! Zabawka posiada balansujący ruch i obracające się o 360° ramiona, na których wiszą przyjazne postacie zwierzątek oraz lusterko. Nieustannie inspirują one dziecko do podnoszenia główki. Maluchy są tak oczarowane i zaangażowane zabawką że zapominają, iż przebywają w pozycji na brzuszku.

Marko czas dla brzuszka
materiały prasowe

Dzięki karuzelce wydłuża się czas spędzany przez malucha na brzuchu. Ponadto zabawka wyposażona jest w tryb muzyki i światełek, które dodatkowo uatrakcyjnią zabawę. Można ją również zabrać w podróż, ponieważ wyposażona w klips dla łatwego mocowania.

6. Alilo Króliczek Honey Bunny

zabawka roku 2015
materiały prasowe
Śpiewa piosenki, opowiada bajki, i mówi do dziecka… twoim głosem! Alilo Króliczek Honey Bunny to niezwykła zabawka, która wspaniale sprawdzi się nie tylko jako odtwarzacz MP3 czy dyktafon, ale będzie uroczą lampką nocną oraz pomocą dydaktyczną, której w dodatku można pogryźć uszy!

Marko króliczek
materiały prasowe
Marko króliczek
materiały prasowe

Urządzenie jest całkowicie bezpieczne – nie ma żadnych ostrych krawędzi i jest odporne na wstrząsy. Odpowiednie zabezpieczenia gwarantują, że dziecko nie będzie bawiło się przyciskami. Króliczki mogą opowiadać nagrane twoim głosem bajki, możesz zaśpiewać maluchowi ale również skorzystać z bazy gotowych, wgranych piosenek. To także świetna metoda nauki języków obcych! Oprócz funkcji nagrywania, króliczek ma również funkcję wznawiania, która pozwala na odtwarzanie w miejscu zatrzymania oraz możliwość automatycznego wyłączenia po 30-tu minutach odtwarzania.

7. Przytulanka-Kameleon Charlie

zabawka roku 2016
materiały prasowe
Jak na prawdziwego kameleona przystało, Charlie zmienia kolory! Zabawka posiada wbudowane w środku LEDy, które w połączeniu z uspokajającymi melodiami potrafią zaczarować dziecięcy świat! Charlie ma szansę stać się przyjacielem dziecka na wiele kolejnych lat!

Marko kameleon
materiały prasowe
Marko kameleon
materiały prasowe

Zabawka wyposażona jest w regulację głośności – wystarczy nacisnąć prawą nogę zwierzaka. Zarówno światło jak i dźwięk wyłączają się automatycznie po 45 minutach.

8. Mówiąca piłka 2w1

Idealny prezent dla maluszków powyżej 6. miesiąca życia. To zabawka, która pomoże każdemu maluszkowi w nauce alfabetu oraz liczenia od 1 do 10. Różnokolorowa, wykonana z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału wspaniale nadaje się do zabaw sportowych oraz doskonale sprawdzi się jako przytulanka.

Marko mówiąca piłka
materiały prasowe

Oprócz cyferek i literek mówiąca piłka wydaje również zabawne dźwięki i śpiewa piosenki. To, co docenią rodzice to fakt, że zabawka stopniowo angażuje dzieci. Najpierw są one biernymi uczestnikami zabawy, a w miarę dorastania coraz bardziej aktywnie w niej uczestniczą podejmując coraz to nowe, trudniejsze i wymagające większego wysiłku zadania. Jednocześnie czerpiąc radość z przytulania, turlania, kopania, podrzucania i łapania tej kolorowej, wesołej zabawki.

9. Klocki Połącz i słuchaj – Zwierzęta lub pojazdy

Nie lada gratka dla małych rączek. Po odpowiednim złączeniu klocków usłyszymy… odgłosy zwierzątka, które zbudowaliśmy. Kwakanie kaczki, miauczenie kota, beczenie owcy oraz szczekanie psa.

Marko klocki zwierzęta
materiały prasowe

Fani motoryzacji będą mogli rozpoznać cztery różne odgłosy pojazdów: straży pożarnej, helikoptera, statku oraz pociągu.

Marko klocki pojazdy
materiały prasowe

Klocki to jedna z najpopularniejszych i najbardziej wartościowych zabawek. W tym wydaniu przyjemność jest jeszcze większa. Oprócz łączenia obrazków i poznawania odgłosów na dodatkowych dwóch stronach klocków widnieją cyfry, dzięki którym maluch może nauczyć się liczyć. Klocki Połącz i słuchaj są super kolorowe, wykonane z miękkiego materiału i przyjemne w dotyku. W dodatku są poręczne – dziecko bez problemu poradzi sobie z ich obracaniem. Doskonale sprawdzą się jako prezent!

Skorzystaj z Doradcy Rozwoju Dziecka i sprawdź jakie umiejętności posiada Twoje dziecko! Kliknij >>> TUTAJ

10. Drabinka dla dzieci Dome Climber

zabawka roku 2016
materiały prasowe
Który maluch nie lubi placu zabaw? Zwłaszcza, jeśli może mieć swój własny? Drabinka dla dzieci Dome Climber to idealny prezent dla aktywnego szkraba. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia.

Marko drabinka dla dzieci
materiały prasowe

Drabinkę można ustawić w domu jak i w ogrodzie. Jej konstrukcja pozwala dzieciom na wspinaczkę, zawisanie czy huśtanie oraz może służyć jako namiot po jej przykryciu. To świetny trening koordynacji ruchowej. Konstrukcja drabinki gwarantuje całkowite bezpieczeństwo maluchów w czasie zabawy. Zabawka jest odporna na warunki atmosferyczne oraz łatwa do przemieszczania nawet po rozłożeniu.

11. Składany Rowerek Smart Trike 6w1

To jedyny taki na świecie rewolucyjny, kompaktowy, składany rowerek dziecięcy z certyfikatem wózka spacerowego. Rośnie razem z dzieckiem od 10 do 36 miesięcy. To, co doceni większość mam to również piękny design oraz łatwość składania i przechowywania rowerka.

Marko rowerek Smart Trike
materiały prasowe
Marko rowerek Smart Trike
materiały prasowe

Smart Trike „rośnie” razem z dzieckiem. Wspólnie z maluchem pokonacie 6 etapów od momentu używania go jako wózek spacerowy do czasu, w którym dziecko samodzielnie prowadzi swój ulubiony rowerek.

12. Składany rowerek trójkołowy Doona 5w1

Ten niezwykle kompaktowy trójkołowy rowerek charakteryzuje się eleganckim, miejskim designem, oferującym maksymalną funkcjonalność i wygodę. Po złożeniu zajmuje niezwykle mało miejsca, dlatego idealnie sprawdzi się jako towarzysz podróży – zarówno tych na które wybieramy się autem, jak i tych samolotowych.

Marko rowerek Doona
materiały prasowe
Marko rowerek Doona
materiały prasowe

Wyposażony jest w wysokiej jakości koła zapewniające płynną jazdę oraz daszek zapewniający dziecku ochronę przed słońcem. Rowerek będzie odpowiedni dla dzieci w wieku od 10 miesięcy do 3 lat.

Wybór nie jest prosty prawda?
Dlatego jeśli wciąż nie macie pomysłu na prezent, zajrzyjcie >>> TUTAJ

 

Artykuł powstał z udziałem firmy Marko

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
lektury klasa 6
Edukacja
Lektury do 6 klasy szkoły podstawowej – lista lektur szkolnych po zmianach 
Joanna Biegaj
300 plus - kiedy wypłata świadczenia dobry start
Aktualności
300 plus – kiedy wypłata świadczenia „Dobry start”?
Joanna Biegaj
obcięte dofinansowanie dla szkoły w chmurze
Edukacja
Szkoła w Chmurze – cena może wzrosnąć?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
ugryzienie szerszenia
Zdrowie
Ugryzienie szerszenia może być groźne (ale nie musi!)
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak