Fisher Price
Fisher-Price®
Pielęgnacja

Przekonaj dziecko do korzystania z sedesu – łatwo i na wesoło!

Twoje dziecko od dawna umie załatwiać się do nocniczka? To świetnie! Teraz czas na kolejny krok. Dowiedz się, jak nauczyć malca korzystania z prawdziwej toalety.


Niektóre maluchy tak bardzo chcą naśladować dorosłych, że od razu zaczynają siusiać do sedesu. Nie jest to do końca dobry pomysł, ponieważ deska klozetowa jest za duża w stosunku do rozmiarów dziecka. Inne dzieci z kolei za nic w świecie nie chcą słyszeć o porzuceniu pieluszki, a co dopiero o sedesie. Zarówno jednych, jak u drugich warto oswajać z toaletą stopniowo, np. kupując specjalny, wielofunkcyjny nocnik. Zobacz, jaki!

Nauka utrzymywania czystości

Jeśli chcesz, aby nauka korzystania z toalety nie była trudnym wyzwaniem lecz przyjemną zabawą, wybierz jeden z wielofunkcyjnych nocników Fisher-Price®. Nocnik Kaczuszka to idealny wybór dla malucha rozpoczynającego naukę załatwiania potrzeb fizjologicznych w tradycyjny sposób. Jego największym plusem jest to, że wygląda jak sedes – ma deskę i klapkę. Siedząc na nim, dziecko dowiaduje się, jak kiedyś będzie wyglądało korzystanie z prawdziwej toalety.

Fisher Price
Fisher-Price®


Nocnik z kaczuszką pomoże w nauce załatwiania potrzeb w toalecie. Sprawi, że opróżnianie zawartości oraz utrzymanie czystości będzie wygodne i higieniczne. Dodatkowo ma on wbudowaną funkcję dźwięku – gdy maluch załatwi się, usłyszy wesołą melodię. Muzyczna nagroda za prawidłowe skorzystanie z nocnika, będzie działała motywująco i zachęci dziecko do podejmowania kolejnych prób. Dzięki temu ponownie będzie chciało skorzystać ze swojego mini-sedesu.
 

Fisher Price
Fisher-Price®
Zwykłe nocniki nie są stabilne, często wywracają się oraz odciskają na pupci. W przeciwieństwie do nich, nocnik kaczka posiada stabilną podstawę oraz pojemnik, który łatwo można opróżnić, wyczyścić i zdezynfekować. A zdejmowane zabezpieczenie zapobiega rozchlapywaniu przez chłopców. Nocnik posłuży nie tylko w okresie odpieluchowywania, ale także podczas późniejszego korzystania z toalety oraz z umywalki. Kiedy zamkniesz klapkę, nocnik zamieni się w podnóżek, dzięki któremu twoja pociecha będzie mogła umyć ząbki lub rączki w zlewie. Ale na tym wielofunkcyjność się nie kończy. Deskę do siadania można nakładać na prawdziwą toaletę, aby ułatwić dziecku korzystanie z niej. W ten sposób pociecha uczy się załatwiać, tak jak dorośli.

Odrobina luksusu w łazience

Twoje dziecko ma opory przed prawdziwym sedesem? Zaproponuj mu zabawę w księcia lub księżniczkę. Możecie wykorzystać różne akcesoria, takie jak korona czy berło, a największą atrakcją będzie Nocniczek królewski, który wygląda jak prawdziwy tron! Gdy namówisz szkraba, aby na nim posiedział, sama przekonasz się, jak efektywna może być nauka korzystania z toalety. Zaletą tego nocnika jest nie tylko jego wygląd, ale też wbudowany system nagradzania, odtwarzający różne melodie. Nocniczek królewski może być też wykorzystany jako nakładka na sedes – wtedy również odtwarza fanfary! Zamienia się też w praktyczny podnóżek, by twoja pociecha mogła umyć rączki w umywalce, do której jeszcze nie sięga. Pojemnik, do którego trafia siusiu czy kupka, można łatwo wyjąć i wyczyścić. Dodatkowo w zestawie znajduje się osłona, a nogi można odłączyć, co ułatwia przechowywanie nocnika.

Fisher Price
Fisher-Price®

 

  • Dzięki wbudowanemu czujnikowi nocniczek wie, kiedy nagrodzić sukces twojego dziecka czterema królewskimi fanfarami!
  • „Deskę” nocniczka można wyjąć i używać jako nakładkę na deskę sedesową.
  • Nocniczek posiada osłonkę dla chłopców zapobiegającą chlapaniu.
  • Po zamknięciu klapy nocniczek zamienia się w praktyczny podnóżek o nośności nawet do 90 kg!
  • Pojemnik można łatwo wyjąć i wyczyścić.


Fisher Price
Fisher-Price®

Toaleta dla początkujących

Dzieci w tym wieku są bardzo aktywne i trudno im usiedzieć w miejscu przez dłuższą chwilę. Dla ruchliwego malca idealny będzie Nocnik Szczeniaczek z linii „Ucz się i śmiej!” Za pomocą wgranych melodii oraz wypowiedzi w języku polskim przyciągnie uwagę dziecka i nauczy je załatwiać się, tak jak dorośli. Kształt nocnika przypomina prawdziwą toaletę, a wesoła muzyka i dźwięki nagradzają sukcesy malucha. Za każdym razem, gdy zrobi siku, usłyszy radosne wypowiedzi, a nawet realistyczny dźwięk spuszczanej wody! Szczeniaczek Nocnik posiada specjalną nakładkę, którą można zdjąć i zamontować na prawdziwym sedesie – ułatwia to korzystanie z dużych toalet (np. w podróży). Ma też dołączoną półeczkę, na której można trzymać niezbędne rzeczy.

Fisher Price
Fisher-Price®


Niskie siedzisko i wysokie tylne oparcie dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i stabilności podczas nauki korzystania z nocniczka. Główne zalety szczeniaczka to:

  • 8 piosenek, 7 wypowiedzi i realistyczny dźwięk spuszczanej wody – nocniczek nagradza sukcesy dziecka.
  • Łatwy do czyszczenia wyjmowany pojemnik oraz wbudowana osłona dla chłopców.
  • Zdejmowana nakładka z uchwytami zapewnia dziecku poczucie stabilności.


Fisher Price
Fisher-Price®

 

Nocniki przypominające kształtem sedesy, z których korzystają rodzice, to świetne rozwiązanie. Zachęcają dzieci do nauki toalety, choćby ze względu na ich zamiłowanie do naśladowania dorosłych. Warto mieć taki w domu! A ty wybrałaś już coś dla swojego malucha?

Materiał powstał przy współpracy z: Fisher-price®

Nocnik 4w1
Pielęgnacja
Nocnik dla dziecka: pierwszy nocnik powinien być interaktywny czy zwykły? [RANKING]
Nocnik dla dziecka musi być przede wszystkim wygodny i bezpieczny, szczególnie jeśli to pierwszy nocnik malucha. Choć niektórzy producenci oferują nocniki z dodatkowym wyposażeniem, grające, interaktywne czy w kształcie sedesów i pisuarów, warto wcześniej sprawdzić, czy nocnik spełnia wymogi bezpieczeństwa. Wybrałyśmy praktyczne nocniki dla chłopca i dziewczynki w dobrych cenach.

Nocnik dla dziecka wcale nie musi być interaktywny, grać i świecić, by dobrze spełniać swoją rolę, czyli służyć do załatwiania potrzeb fizjologicznych i nauki czystości. Ale im lepsza jakość, trwałość i wygoda pierwszego nocnika, tym także wyższa cena. Więcej trzeba też zapłacić za dodatkowe elementy, jak nakładka na sedes w komplecie albo nocnik dostosowujący się do wzrostu dziecka. Można zainwestować w specjalny nocnik dla chłopca albo nocnik z wyjmowanym wkładem. Nie wszystkie są jednak drogie. Dobre nocniki dla dzieci kupisz już za niewygórowaną cenę 20-30 zł. Spis treści: Jaki nocnik dla dziecka kupić? Nocnik-pisuar dla chłopca, cena: 14 zł Nocnik tradycyjny z wyjmowanym wkładem, cena: 26 zł Nocnik interaktywny grający, cena: 150 zł Nocnik turystyczny, cena: 40 zł Nocnik wielofunkcyjny, cena: 170 zł Jaki nocnik dla dziecka kupić? Pierwszy nocnik dla dziecka to ogromna zmiana w waszym domu i poważna nauka dla malucha. Nie wszystkie dzieci są gotowe do nauki nocnikowania już po 2. urodzinach, ale warto próbować (bez naciskania i zawstydzania!) odpieluchować dziecko , gdy zdaniem rodziców jest na to gotowe. Jaki nocnik wam w tym pomoże: prosty, z wyjmowanym wkładem, czy interaktywny, grający (są nawet modele z kierownicą!)? Oto kilka praktycznych porad od doświadczonych mam. Jak wybrać pierwszy nocnik? Im prostszy kształt nocnika, tym lepiej . Bez zakamarków, zagięć i trudno dostępnych miejsc. To ważne, jeśli chodzi o utrzymanie nocnika w czystości. Wygoda to podstawa! Podczas nauki nocnikowania bardzo przydatny jest  nocnik turystyczny , który przydaje się w podróżach. Tak, to dodatkowy koszt, ale naprawdę zapewnia spokój i wygodę, zarówno rodzicom, jak i dziecku Często najlepiej sprawdzają się nocniki w kształcie siedziska (wygodna pozycja też ma znaczenie dla zdrowia...

Jak szybko odpieluchować dziecko?
AdobeStock
Rozwój
Pożegnanie z pieluchą nie musi być stresujące
Twoje dziecko nie siusia jeszcze do nocnika? Spokojnie! Nawet jeśli skończyło 2 latka, ma na tę naukę wciąż sporo czasu. Oczywiście możesz mu w tym pomóc. Zobacz, jak skutecznie przyzwyczaić dziecko do korzystania z nocnika.

Kiedy dziecko jest gotowe na naukę korzystania z nocnika? To zależy od wielu rzeczy. Na przykład od tego, czy malec nie jest właśnie zajęty zdobywaniem jakiś nowych umiejętności (mówienia, rysowania). Bo wtedy na pożegnanie z pieluchą może zwyczajnie nie mieć czasu! Jak ułatwić mu odnalezienie się w nowej (bezpieluszkowej) sytuacji bez stresu i nerwów? Nocnikowanie: przede wszystkim wyluzuj Niektóre dzieci uczą się załatwiać do nocnika jeszcze przed 2. urodzinami, inne – dopiero w okolicy 3. I obie sytuacje są w normie. Nie świadczą ani o niezwykłej inteligencji dziecka, ani o jego grzeczności czy też jej braku. To naprawdę nie ma znaczenia, że np. dziecko znajomych w tym samym wieku, co twoje, już nie nosi pieluszek. 2-letnie dziecko ma jeszcze pełne prawo mieć twoje edukacyjne wysiłki w... głębokim poważaniu. Jasne, że znacznie wygodniej jest, gdy dziecko szybko porzuca pieluszki . Jednak nie próbuj na siłę tego momentu przyspieszać. To mogłoby się okazać dla malca zbyt dużym stresem. A zatem: spokojnie. Z nauką nocnikowania zaczekaj na dobry moment Dziecko zwykle siusia w pieluszkę – nie sygnalizując, że się zmoczyło – do 20–24. miesiąca życia. Dopiero pod koniec 2. lub na początku 3. roku życia umie połączyć parcie na pęcherz z potrzebą zrobienia siusiu. I dopiero wtedy jest sens uczyć go siusiania do nocnika . Dwulatek uczy się też robić użytek ze świadomego kontrolowania zwieraczy: umie wstrzymać odruch siusiania lub np. zrobić siusiu, gdy się go o to poprosi. Jeśli zdejmujesz mu pieluszkę i jest ona sucha, poproś: „Zrób siusiu”. Po pewnym czasie na pewno zorientujesz się, że dziecko jest już w stanie (pod warunkiem że choć trochę chce mu się siusiu) spełnić twoją prośbę. Zauważysz zapewne, że pieluszka bywa moczona rzadziej i że dziecko zdaje już sobie sprawę z tego, że się załatwia. Zmienia bowiem...

dzieci nocnik Fisher Price
Adobe Stock
Pielęgnacja
Nocnik Fisher Price – 5 ciekawych propozycji od 60 zł
Jesteś zainteresowana kupnem markowego nocnika? Przedstawiamy 5 propozycji od marki Fisher Price: od zwykłych, tradycyjnych i relatywnie niedrogich nocników po te najbardziej wypasione i kosztowne. Z łatwością wybierzesz ten, który przyda się twojemu dziecku najbardziej!

Nocniki Fisher Price nie należą do najtańszych, ale cieszą się sporą popularnością. To z pewnością zasługa ich jakości i samej marki, która zajmuje się produkcją różnych rzeczy dla dzieci, głównie zabawek, a jej produkty doceniają rodzice i maluchy na całym świecie. Przejrzeliśmy aktualną ofertę nocników Fisher Price . Tutaj prezentujemy pełną gamę ich rodzajów i opisujemy ich zalety oraz wady. Obejrzyj, przeczytaj, pomyśl i dokonaj trafnego wyboru. Z tym przeglądem to naprawdę proste! Zobacz także: Jak wybrać nocnik + 5 modeli nocników (m.in.: turystyczny, interaktywny, pisuar) Na co wracać uwagę, kupując nocnik? Nocnik tradycyjny, cena: 60 zł Ze szczeniaczkiem, cena: 130 zł Nocnik kaczuszka, cena: 130 zł Królewski nocnik, cena: 140 zł Grający ze spłuczką, cena: 200 zł   Na co wracać uwagę, kupując nocnik? Oto kilka podpowiedzi, które ułatwią podjęcie najlepszej decyzji. Pozycja dziecka na nocniku. Powinno móc na nim usiąść z mocno zgiętymi nóżkami oraz tak, aby móc pochylić się do przodu – jest to pozycja ułatwiająca wypróżnianie. Kształt lub nakładka dla chłopców. Chodzi o to, by chłopiec siusiający do przodu, a nie w dół jak dziewczynka, nie obsiusiał sobie nóg i podłogi. Uniesiona przednia część nocnika (ta znajdująca się między nogami) albo specjalna nakładka zapobiegną "katastrofie". Wyjmowany pojemnik ułatwia opróżnianie nocnika i utrzymanie go w czystości – nie trzeba myć całego nocnika, a jedynie pojemnik. Grające nocniki zachęcają dziecko do korzystania z nich – melodyjka jest dowodem na to, że maluchowi się udało! Zbyt bogate w funkcje i atrakcje nocniki mogą zacząć kojarzyć się dziecku nie z wypróżnianiem, ale z zabawą. Może lepiej, żeby nocnik służył tylko do załatwiania potrzeb fizjologicznych? Z drugiej strony,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz