Fisher Price
Fisher-Price®
Pielęgnacja

Przekonaj dziecko do korzystania z sedesu – łatwo i na wesoło!

Twoje dziecko od dawna umie załatwiać się do nocniczka? To świetnie! Teraz czas na kolejny krok. Dowiedz się, jak nauczyć malca korzystania z prawdziwej toalety.


Niektóre maluchy tak bardzo chcą naśladować dorosłych, że od razu zaczynają siusiać do sedesu. Nie jest to do końca dobry pomysł, ponieważ deska klozetowa jest za duża w stosunku do rozmiarów dziecka. Inne dzieci z kolei za nic w świecie nie chcą słyszeć o porzuceniu pieluszki, a co dopiero o sedesie. Zarówno jednych, jak u drugich warto oswajać z toaletą stopniowo, np. kupując specjalny, wielofunkcyjny nocnik. Zobacz, jaki!

Nauka utrzymywania czystości

Jeśli chcesz, aby nauka korzystania z toalety nie była trudnym wyzwaniem lecz przyjemną zabawą, wybierz jeden z wielofunkcyjnych nocników Fisher-Price®. Nocnik Kaczuszka to idealny wybór dla malucha rozpoczynającego naukę załatwiania potrzeb fizjologicznych w tradycyjny sposób. Jego największym plusem jest to, że wygląda jak sedes – ma deskę i klapkę. Siedząc na nim, dziecko dowiaduje się, jak kiedyś będzie wyglądało korzystanie z prawdziwej toalety.

Fisher Price
Fisher-Price®


Nocnik z kaczuszką pomoże w nauce załatwiania potrzeb w toalecie. Sprawi, że opróżnianie zawartości oraz utrzymanie czystości będzie wygodne i higieniczne. Dodatkowo ma on wbudowaną funkcję dźwięku – gdy maluch załatwi się, usłyszy wesołą melodię. Muzyczna nagroda za prawidłowe skorzystanie z nocnika, będzie działała motywująco i zachęci dziecko do podejmowania kolejnych prób. Dzięki temu ponownie będzie chciało skorzystać ze swojego mini-sedesu.
 

Fisher Price
Fisher-Price®
Zwykłe nocniki nie są stabilne, często wywracają się oraz odciskają na pupci. W przeciwieństwie do nich, nocnik kaczka posiada stabilną podstawę oraz pojemnik, który łatwo można opróżnić, wyczyścić i zdezynfekować. A zdejmowane zabezpieczenie zapobiega rozchlapywaniu przez chłopców. Nocnik posłuży nie tylko w okresie odpieluchowywania, ale także podczas późniejszego korzystania z toalety oraz z umywalki. Kiedy zamkniesz klapkę, nocnik zamieni się w podnóżek, dzięki któremu twoja pociecha będzie mogła umyć ząbki lub rączki w zlewie. Ale na tym wielofunkcyjność się nie kończy. Deskę do siadania można nakładać na prawdziwą toaletę, aby ułatwić dziecku korzystanie z niej. W ten sposób pociecha uczy się załatwiać, tak jak dorośli.

Odrobina luksusu w łazience

Twoje dziecko ma opory przed prawdziwym sedesem? Zaproponuj mu zabawę w księcia lub księżniczkę. Możecie wykorzystać różne akcesoria, takie jak korona czy berło, a największą atrakcją będzie Nocniczek królewski, który wygląda jak prawdziwy tron! Gdy namówisz szkraba, aby na nim posiedział, sama przekonasz się, jak efektywna może być nauka korzystania z toalety. Zaletą tego nocnika jest nie tylko jego wygląd, ale też wbudowany system nagradzania, odtwarzający różne melodie. Nocniczek królewski może być też wykorzystany jako nakładka na sedes – wtedy również odtwarza fanfary! Zamienia się też w praktyczny podnóżek, by twoja pociecha mogła umyć rączki w umywalce, do której jeszcze nie sięga. Pojemnik, do którego trafia siusiu czy kupka, można łatwo wyjąć i wyczyścić. Dodatkowo w zestawie znajduje się osłona, a nogi można odłączyć, co ułatwia przechowywanie nocnika.

Fisher Price
Fisher-Price®

 

  • Dzięki wbudowanemu czujnikowi nocniczek wie, kiedy nagrodzić sukces twojego dziecka czterema królewskimi fanfarami!
  • „Deskę” nocniczka można wyjąć i używać jako nakładkę na deskę sedesową.
  • Nocniczek posiada osłonkę dla chłopców zapobiegającą chlapaniu.
  • Po zamknięciu klapy nocniczek zamienia się w praktyczny podnóżek o nośności nawet do 90 kg!
  • Pojemnik można łatwo wyjąć i wyczyścić.


Fisher Price
Fisher-Price®

Toaleta dla początkujących

Dzieci w tym wieku są bardzo aktywne i trudno im usiedzieć w miejscu przez dłuższą chwilę. Dla ruchliwego malca idealny będzie Nocnik Szczeniaczek z linii „Ucz się i śmiej!” Za pomocą wgranych melodii oraz wypowiedzi w języku polskim przyciągnie uwagę dziecka i nauczy je załatwiać się, tak jak dorośli. Kształt nocnika przypomina prawdziwą toaletę, a wesoła muzyka i dźwięki nagradzają sukcesy malucha. Za każdym razem, gdy zrobi siku, usłyszy radosne wypowiedzi, a nawet realistyczny dźwięk spuszczanej wody! Szczeniaczek Nocnik posiada specjalną nakładkę, którą można zdjąć i zamontować na prawdziwym sedesie – ułatwia to korzystanie z dużych toalet (np. w podróży). Ma też dołączoną półeczkę, na której można trzymać niezbędne rzeczy.

Fisher Price
Fisher-Price®


Niskie siedzisko i wysokie tylne oparcie dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i stabilności podczas nauki korzystania z nocniczka. Główne zalety szczeniaczka to:

  • 8 piosenek, 7 wypowiedzi i realistyczny dźwięk spuszczanej wody – nocniczek nagradza sukcesy dziecka.
  • Łatwy do czyszczenia wyjmowany pojemnik oraz wbudowana osłona dla chłopców.
  • Zdejmowana nakładka z uchwytami zapewnia dziecku poczucie stabilności.


Fisher Price
Fisher-Price®

 

Nocniki przypominające kształtem sedesy, z których korzystają rodzice, to świetne rozwiązanie. Zachęcają dzieci do nauki toalety, choćby ze względu na ich zamiłowanie do naśladowania dorosłych. Warto mieć taki w domu! A ty wybrałaś już coś dla swojego malucha?

Materiał powstał przy współpracy z: Fisher-price®

Nocnik 4w1
Pielęgnacja
Nocnik dla dziecka: pierwszy nocnik powinien być interaktywny czy zwykły? [RANKING]
Nocnik dla dziecka musi być przede wszystkim wygodny i bezpieczny, szczególnie jeśli to pierwszy nocnik malucha. Choć niektórzy producenci oferują nocniki z dodatkowym wyposażeniem, grające, interaktywne czy w kształcie sedesów i pisuarów, warto wcześniej sprawdzić, czy nocnik spełnia wymogi bezpieczeństwa. Wybrałyśmy praktyczne nocniki dla chłopca i dziewczynki w dobrych cenach.

Nocnik dla dziecka wcale nie musi być interaktywny, grać i świecić, by dobrze spełniać swoją rolę, czyli służyć do załatwiania potrzeb fizjologicznych i nauki czystości. Ale im lepsza jakość, trwałość i wygoda pierwszego nocnika, tym także wyższa cena. Więcej trzeba też zapłacić za dodatkowe elementy, jak nakładka na sedes w komplecie albo nocnik dostosowujący się do wzrostu dziecka. Można zainwestować w specjalny nocnik dla chłopca albo nocnik z wyjmowanym wkładem. Nie wszystkie są jednak drogie. Dobre nocniki dla dzieci kupisz już za niewygórowaną cenę 20-30 zł. Spis treści: Jaki nocnik dla dziecka kupić? Nocnik-pisuar dla chłopca, cena: 14 zł Nocnik tradycyjny z wyjmowanym wkładem, cena: 26 zł Nocnik interaktywny grający, cena: 150 zł Nocnik turystyczny, cena: 40 zł Nocnik wielofunkcyjny, cena: 170 zł Jaki nocnik dla dziecka kupić? Pierwszy nocnik dla dziecka to ogromna zmiana w waszym domu i poważna nauka dla malucha. Nie wszystkie dzieci są gotowe do nauki nocnikowania już po 2. urodzinach, ale warto próbować (bez naciskania i zawstydzania!) odpieluchować dziecko , gdy zdaniem rodziców jest na to gotowe. Jaki nocnik wam w tym pomoże: prosty, z wyjmowanym wkładem, czy interaktywny, grający (są nawet modele z kierownicą!)? Oto kilka praktycznych porad od doświadczonych mam. Jak wybrać pierwszy nocnik? Im prostszy kształt nocnika, tym lepiej . Bez zakamarków, zagięć i trudno dostępnych miejsc. To ważne, jeśli chodzi o utrzymanie nocnika w czystości. Wygoda to podstawa! Podczas nauki nocnikowania bardzo przydatny jest  nocnik turystyczny , który przydaje się w podróżach. Tak, to dodatkowy koszt, ale naprawdę zapewnia spokój i wygodę, zarówno rodzicom, jak i dziecku Często najlepiej sprawdzają się nocniki w kształcie siedziska (wygodna pozycja też ma znaczenie dla zdrowia...

Jak szybko odpieluchować dziecko?
AdobeStock
Rozwój
Pożegnanie z pieluchą nie musi być stresujące
Twoje dziecko nie siusia jeszcze do nocnika? Spokojnie! Nawet jeśli skończyło 2 latka, ma na tę naukę wciąż sporo czasu. Oczywiście możesz mu w tym pomóc. Zobacz, jak skutecznie przyzwyczaić dziecko do korzystania z nocnika.

Kiedy dziecko jest gotowe na naukę korzystania z nocnika? To zależy od wielu rzeczy. Na przykład od tego, czy malec nie jest właśnie zajęty zdobywaniem jakiś nowych umiejętności (mówienia, rysowania). Bo wtedy na pożegnanie z pieluchą może zwyczajnie nie mieć czasu! Jak ułatwić mu odnalezienie się w nowej (bezpieluszkowej) sytuacji bez stresu i nerwów? Nocnikowanie: przede wszystkim wyluzuj Niektóre dzieci uczą się załatwiać do nocnika jeszcze przed 2. urodzinami, inne – dopiero w okolicy 3. I obie sytuacje są w normie. Nie świadczą ani o niezwykłej inteligencji dziecka, ani o jego grzeczności czy też jej braku. To naprawdę nie ma znaczenia, że np. dziecko znajomych w tym samym wieku, co twoje, już nie nosi pieluszek. 2-letnie dziecko ma jeszcze pełne prawo mieć twoje edukacyjne wysiłki w... głębokim poważaniu. Jasne, że znacznie wygodniej jest, gdy dziecko szybko porzuca pieluszki . Jednak nie próbuj na siłę tego momentu przyspieszać. To mogłoby się okazać dla malca zbyt dużym stresem. A zatem: spokojnie. Z nauką nocnikowania zaczekaj na dobry moment Dziecko zwykle siusia w pieluszkę – nie sygnalizując, że się zmoczyło – do 20–24. miesiąca życia. Dopiero pod koniec 2. lub na początku 3. roku życia umie połączyć parcie na pęcherz z potrzebą zrobienia siusiu. I dopiero wtedy jest sens uczyć go siusiania do nocnika . Dwulatek uczy się też robić użytek ze świadomego kontrolowania zwieraczy: umie wstrzymać odruch siusiania lub np. zrobić siusiu, gdy się go o to poprosi. Jeśli zdejmujesz mu pieluszkę i jest ona sucha, poproś: „Zrób siusiu”. Po pewnym czasie na pewno zorientujesz się, że dziecko jest już w stanie (pod warunkiem że choć trochę chce mu się siusiu) spełnić twoją prośbę. Zauważysz zapewne, że pieluszka bywa moczona rzadziej i że dziecko zdaje już sobie sprawę z tego, że się załatwia. Zmienia bowiem...

dzieci nocnik Fisher Price
Adobe Stock
Pielęgnacja
Nocnik Fisher Price – 5 ciekawych propozycji od 60 zł
Jesteś zainteresowana kupnem markowego nocnika? Przedstawiamy 5 propozycji od marki Fisher Price: od zwykłych, tradycyjnych i relatywnie niedrogich nocników po te najbardziej wypasione i kosztowne. Z łatwością wybierzesz ten, który przyda się twojemu dziecku najbardziej!

Nocniki Fisher Price nie należą do najtańszych, ale cieszą się sporą popularnością. To z pewnością zasługa ich jakości i samej marki, która zajmuje się produkcją różnych rzeczy dla dzieci, głównie zabawek, a jej produkty doceniają rodzice i maluchy na całym świecie. Przejrzeliśmy aktualną ofertę nocników Fisher Price . Tutaj prezentujemy pełną gamę ich rodzajów i opisujemy ich zalety oraz wady. Obejrzyj, przeczytaj, pomyśl i dokonaj trafnego wyboru. Z tym przeglądem to naprawdę proste! Zobacz także: Jak wybrać nocnik + 5 modeli nocników (m.in.: turystyczny, interaktywny, pisuar) Na co wracać uwagę, kupując nocnik? Nocnik tradycyjny, cena: 60 zł Ze szczeniaczkiem, cena: 130 zł Nocnik kaczuszka, cena: 130 zł Królewski nocnik, cena: 140 zł Grający ze spłuczką, cena: 200 zł   Na co wracać uwagę, kupując nocnik? Oto kilka podpowiedzi, które ułatwią podjęcie najlepszej decyzji. Pozycja dziecka na nocniku. Powinno móc na nim usiąść z mocno zgiętymi nóżkami oraz tak, aby móc pochylić się do przodu – jest to pozycja ułatwiająca wypróżnianie. Kształt lub nakładka dla chłopców. Chodzi o to, by chłopiec siusiający do przodu, a nie w dół jak dziewczynka, nie obsiusiał sobie nóg i podłogi. Uniesiona przednia część nocnika (ta znajdująca się między nogami) albo specjalna nakładka zapobiegną "katastrofie". Wyjmowany pojemnik ułatwia opróżnianie nocnika i utrzymanie go w czystości – nie trzeba myć całego nocnika, a jedynie pojemnik. Grające nocniki zachęcają dziecko do korzystania z nich – melodyjka jest dowodem na to, że maluchowi się udało! Zbyt bogate w funkcje i atrakcje nocniki mogą zacząć kojarzyć się dziecku nie z wypróżnianiem, ale z zabawą. Może lepiej, żeby nocnik służył tylko do załatwiania potrzeb fizjologicznych? Z drugiej strony,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej – jakie i ile?
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj