Reklama

Spacery do wagonu restauracyjnego skrócą najdłuższą podróż. Ale nawet jeśli nie ma Warsu, są inne atrakcje: wielkie okno, pan konduktor i ciekawe odgłosy.

Reklama

POLSKIE KOLEJE
PKP ma specjalną ofertę dla podróżujących po krajach Europy.
Rodzina z PKP Intercity – podróżujący (od dwóch do pięciu osób) z co najmniej jednym dzieckiem do 16. roku życia mogą kupić dla siebie jednorazowe bilety z ulgą 33%.
Inter Rail – bilety międzynarodowe umożliwiają podróżowanie pociągiem po całej Europie lub na terenie jednego z krajów. Pozwalają na swobodne planowanie podróży. Bilety sprzedawane są w dwóch opcjach: flexi – na bilecie wpisuje się dni, w których będą realizowane przejazdy, lub continous – można jeździć, kiedy się chce, w ramach określonego czasu. Bilety na jeden kraj są tylko w opcji flexi. Cena w złotówkach uzależniona jest od aktualnego kursu euro. Bilety można kupić bez wychodzenia z domu na www.interrailnet.com (strona po angielsku) oraz w międzynarodowych kasach PKP.
Oferta przygraniczna – została przygotowana w różnych wariantach w zależności od kraju, do którego się wybierasz, np. bilety na Słowację i do Czech sprzedawane są ze zniżką 40% oraz dodatkową ulgą dla dzieci.
Uwagi: Trzeba mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka.
Informacje: W kasach międzynarodowych, na stronie PKP i w informacji, tel. (0-22) 94 36, (0-42) 94 36.

Reklama

KOLEJE ZAGRANICZNE
Zniżki zależą od kraju, np. duńskie linie kolejowe (DSB) mają ulgę 50% dla dzieci do lat 12 (też na promy między duńskimi wyspami); hiszpańskie koleje Renfe oferują 40% zniżki dla dzieci od 4 do 13 lat i 100% dla młodszych.
Uwagi: Wyższe ulgi mają w Hiszpanii linie autobusowe – szczególnie Rapido i Expreso. Podobnie jest w przypadku brytyjskich kolei National Rail – tam korzystniej jest podróżować autobusami.
Informacje: W polskich biurach informacji turystycznej i w punktach obsługi ruchu turystycznego tam, gdzie jedziemy.

Reklama
Reklama
Reklama