Wakacje

Moje dziecko jest wyśmiewane na koloniach
wakacje
kolonie
list

„Moja córka pojechała na kolonie. Dzieci się śmieją, że jest gruba, ona płacze mi codziennie w telefon, żebym po nią przyjechała” [LIST DO REDAKCJI]

Moja córka w sobotę wyjechała na swoje pierwsze kolonie. Kiedy zadzwoniła pierwszego wieczora, miała bardzo smutny głos. Wtedy jeszcze się tym tak bardzo nie przejmowałam. Ale już w niedzielę Oliwka, spłakana, powiedziała mi, że chce wracać, bo dzieci bardzo jej dokuczają. Śmieją się z niej, że jest gruba. Przezywają „tłustą oliwą”. Rozmawiałam z opiekunką kolonijną. Ale w poniedziałek Oli znów dzwoniła, znów płakała, znów prosiła, żeby po nią przyjechać. Powiedziała też, że tego dnia nic nie jadła…
redakcja mamotoja.pl
Kwiat paproci
lato
wakacje
czas wolny

Kwiat paproci: czy istnieje naprawdę, co łączy legendę ze współczesną botaniką?

Legenda o kwiecie paproci swymi korzeniami sięga czasów słowiańskich. Przez wieki przekazywana z ust do ust, zainspirowała braci Grimm i Józefa I. Kraszewskiego do spisania historii pełnych czarów. Czy kwiat paproci zakwita tylko w baśniach?
Luiza Słuszniak
Czy po wystawieniu ocen trzeba chodzić do szkoły?
nauka
szkoła
uczeń

Czy po wystawieniu ocen trzeba chodzić do szkoły?

Koniec roku szkolnego za pasem, oceny już wystawione… czy trzeba więc chodzić do szkoły? Wielu uczniów, po dziesięciu miesiącach nauki, najchętniej już odpoczywałoby w domach lub na świeżym powietrzu. Zwłaszcza, gdy ostatnie tygodnie kosztowały ich naprawdę sporo wysiłku.
Luiza Słuszniak
Cytaty na zakończenie roku szkolnego dla dzieci (nie tylko do książek)
szkoła
uczeń
wakacje

Cytaty na zakończenie roku szkolnego dla dzieci (nie tylko do książek)

Jakie cytaty sprawdzą się na zakończenie roku szkolnego? Do książek wręczanych uczniom warto wpisać mądre słowa… Może okazać się, że karteczka z takim cytatem odegra w życiu dziecka naprawdę ważną rolę.
Luiza Słuszniak
Według córki są już wakacje...
wychowanie
szkoła
wakacje

„Według mojej córki już są wakacje. A ja jestem nienormalna, bo wysyłam ją do szkoły” [LIST DO REDAKCJI]

Długi weekend upłynął w naszej rodzinie pod znakiem jednej wielkiej awantury. Powód? Moja 11-letnia córka uważa, że w ostatnim tygodniu przed wakacjami już nie trzeba chodzić do szkoły. Za przykład podaje mi dzieci sąsiadki, którym mama już pozwoliła mieć wakacje… Moim zdaniem córka powinna chodzić do szkoły do końca roku szkolnego.
redakcja mamotoja.pl
Lista rzeczy do zrobienia w wakacje
uczeń
przedszkolak
wakacje

115 rzeczy do zrobienia w wakacje 2022: szalone i kreatywne pomysły

Ta lista rzeczy do zrobienia w wakacje jest naprawdę imponująca. Znajdują się na niej aktywności, na które zwykle brakuje czasu, a także takie, które cudownie wpływają na rozwój dziecka i nastolatka.
Luiza Słuszniak
dni wolne od szkoły 2021
ferie
wakacje
urlop

Dni wolne od szkoły 2022: kalendarz ferii, świąt i wakacji

Podajemy ważne daty dotyczące organizacji roku szkolnego oraz terminy ferii i dni wolnych od nauki. Dzięki temu łatwiej zaplanujesz wyjazdy i wypady weekendowe. Sprawdź, kiedy wypada wolne od szkoły w 2022 roku.
Ewa Janczak-Cwil
Życzenia na wakacje: dla dzieci i dla nauczycieli (tradycyjne, oryginalne, śmieszne)
szkoła
życzenia
wakacje

Życzenia na wakacje – dla dzieci i nauczycieli (tradycyjne, oryginalne i śmieszne) 

Czego życzyć na wakacje dzieciom, a czego nauczycielom? Przedstawiamy kilka propozycji, które powinny zainspirować do stworzenia idealnych wakacyjnych życzeń. Sprawdź, jakie życzenia na okoliczność zbliżających się wakacji będą lepsze: tradycyjne, oryginalne czy te zabawne?
Luiza Słuszniak
Dziecko na rowerze
urlop z dzieckiem
wakacje
urlop

10 miejsc w Podlaskiem, które musisz odwiedzić w te wakacje

Podróż do przeszłości, a może wizyta u bocianów? Szlak w parku narodowym czy interaktywne muzeum? Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, bo… Podlaskie zachwyca! Zabierz najmłodszych na wyprawę, gdzie odkryjecie świat niesamowitej i bogatej kultury. Podpowiadamy, gdzie konkretnie warto przyjechać, aby się świetnie bawić.
Partner
bon turystyczny do kiedy
wakacje
świadczenia rodzinne
koronawirus

Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?

Bon turystyczny na wakacje przysługuje na każde dziecko uprawnione do świadczenia 500 plus, także urodzone w 2021 roku. Bon ma wartość 500 zł i jest przyznawany jednorazowo. Wyjaśniamy, do kiedy bon turystyczny jest ważny, jaką ma formę, czy trzeba składać wniosek i na co można przeznaczyć to świadczenie. Opisujemy obowiązujące w 2022 roku zasady korzystania z bonu turystycznego.
Małgorzata Wódz
atrakcje dla dzieci podkarpackie
wakacje
wakacje dla dzieci
dokąd na wakacje

Wspaniałe atrakcje dla dzieci w województwie podkarpackim: 10 ciekawych miejsc

Atrakcje dla dzieci w województwie podkarpackim to bardzo różnorodna oferta, która ucieszy zarówno maluchy, jak i całkiem spore dzieci. Zamek w Baranowie Sandomierskim, Park Linowy „3doliny” w Karpackiej Puszczy przy hotelu Arłamów czy Muzeum Lalek w Pilźnie to tylko kilka propozycji. Jeśli dziecko będzie miało ochotę na nieco więcej szaleństwa – możecie wybrać się na basen „Aquarius” lub spróbować ulepić z gliny własne garnki w zagrodzie garncarskiej!
Joanna Biegaj
Kiedy wypada koniec roku szkolnego w 2022?
szkoła
wakacje
szkoła podstawowa

Kiedy wypada koniec roku szkolnego w 2022 roku? [TERMINY]

Kiedy przypada koniec roku szkolnego w 2022 roku? Zastanawiają się nad tym nie tylko uczniowie, ale też ich rodzice. Zgodnie z harmonogramem Ministerstwa Edukacji i Nauki część uczniów zakończy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze już w kwietniu, a część dopiero w czerwcu. Sprawdź, kiedy w tym roku zaczną się wakacje dla 8 klas, maturzystów i pozostałych uczniów.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
kiedy wakacje
wakacje

Kiedy wakacje w 2022 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?

Ile jeszcze do wakacji? Kiedy wreszcie będą wakacje? Te pytania nurtują niemal każdego zmęczonego rokiem szkolnym ucznia. Rodziców również, zwłaszcza gdy zaczynają planować letni wypoczynek. Rozpoczynamy odliczanie do końca roku szkolnego i sprawdzamy, kiedy dokładnie rozpoczynają się wakacje 2022. Jak co roku – są drobne różnice w czasie ich trwania.
Ewa Janczak-Cwil
„Nasz domowy budżet to ok. 6 tys. I mimo że dostajemy podwójne 500 plus… stać nas na coraz mniej”
wakacje
500 zł na dziecko

„Nasz domowy budżet to ok. 6 tys. I mimo że dostajemy podwójne 500 plus… stać nas na coraz mniej” [LIST DO REDAKCJI]

Mam na imię Ania i jestem mamą dwójki dzieci. Razem z mężem mieszkamy pod Warszawą, w domku jednorodzinnym, razem z jego rodzicami (rodzice na dole, my na górze). Od niedawna pracuję w bibliotece, mąż jest rehabilitantem. Zarabiamy ok. 6 tys. na rękę. I mimo że dostajemy podwójne 500 plus… stać nas na coraz mniej.
redakcja mamotoja.pl
cz poleciała z dziećmi na Teneryfę
wakacje
rodzinne wakacje
wakacje dla dzieci

Olga Frycz poleciała z córkami na Teneryfę. Jak młodsza z nich zniosła swój pierwszy lot?

Olga Frycz uwielbia podróżować, a macierzyństwo wcale nie jest dla niej przeszkodą w tym. Choć aktorka jest zdeklarowaną samodzielną mamą – tym razem nie poleciała sama.
Joanna Biegaj
Ludzie zepsuli mi urlop. Nie mogłam patrzeć, jak męczą te biedne konie wjazdem na Morskie Oko!
wakacje
prawdziwe historie
podróżowanie

„Zepsuli mi urlop. Nie mogłam patrzeć, jak męczą te biedne konie wjazdem na Morskie Oko!” [LIST DO REDAKCJI]

Byłam w Zakopanem pierwszy raz od wielu lat i coś czuję, że szybko tam nie wrócę. Nie mówcie mi, że jestem przewrażliwiona. Naprawdę trzeba nie mieć serca, żeby los tych biednych koni ciągniętych na Morskie Oko był nam obojętny. Coś potwornego!
redakcja mamotoja.pl
Jeden dzień w Rabkolandzie, czyli idealny pomysł na rodzinną wycieczkę
wakacje
wakacje dla dzieci
podróże z dziećmi

Jeden dzień w Rabkolandzie, czyli idealny pomysł na rodzinną wycieczkę

Na terenie Małopolski, jednym z najpiękniejszych regionów w Polsce, znajduje się prawdziwa perełka przeznaczona dla całej rodziny. Park rozrywki Rabkoland od wielu lat ściąga wycieczkowiczów z różnych zakątków kraju. Nic dziwnego – to doskonała atrakcja zarówno dla dzieci, jak i rodziców.
redakcja mamotoja.pl
Bon turystyczny przedłużenie
rodzina
wakacje
wakacje dla dzieci

Bon turystyczny przedłużony na wakacje 2022? Mamy dobrą wiadomość

Czy czas na wykorzystanie bonu turystycznego został przedłużony. Ta wiadomość z pewnością ucieszy wiele rodzin, które nie zdążyły jeszcze skorzystać z 500 plus na wakacje. Sprawdź, do kiedy będzie ważny bon turystyczny.
Joanna Biegaj
sześcioraczki z Tylmanowej
rodzeństwo
wakacje
wakacje nad morzem

Sześcioraczki z Tylmanowej szaleją na wakacjach. Bardzo wyrosły!

Sześcioraczki z Tylmanowej zawładnęły sercami wielu Polaków. Sprawdziłyśmy, co słychać u wyjątkowego rodzeństwa.
Joanna Biegaj
Agnieszka Kaczorowska o wakacjach bez dzieci
rodzina
wakacje
wakacje z dzieckiem

Agnieszka Kaczorowska KRYTYKUJE spędzanie wakacji bez dzieci. Nazywa to „ucieczką”

Agnieszka Kaczorowska poruszyła temat spędzania wakacji bez dzieci. Aktorka bardzo szczerze powiedziała, co myśli na ten temat. Jej zdaniem rodzina jest najważniejsza, a chęć „ucieczki” może być sygnałem poważniejszych problemów...
Joanna Biegaj
pijana matka pomyliła na plaży swoje dziecko
alkohol
plaża
wakacje

PIJANA matka pomyliła dzieci na plaży: smarowała kremem CUDZE DZIECKO

Matka pod wpływem alkoholu pomyliła swoje dziecko z innym chłopcem. Interweniowała policja, a kobiecie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Joanna Biegaj
Gwiazdy chwalą się czerwonymi paskami swoich dzieci
dziecko
wakacje
rok szkolny

Gwiazdy chwalą się czerwonymi paskami na świadectwach swoich dzieci

W związku z zakończeniem roku szkolnego wśród celebrytów pojawił się na Instagramie nowy trend. Rodzice zaczęli pokazywać świadectwa swoich dzieci z czerwonym paskiem. Inni z kolei byli równie dumni ze swoich pociech, nawet jeżeli nie dostały one takiego wyróżnienia.
Joanna Biegaj
List nauczycielki przedszkolnej do rodziców
przedszkole
wakacje

„Drodzy rodzice, przedszkola to nie przechowalnie! My też mamy prawo do urlopu” [LIST DO REDAKCJI]

W ubiegłym roku wielu nauczycieli przedszkolnych zrezygnowało z urlopów, by wypełnić luki w wakacyjnych grafikach. W tym roku może być podobnie, jednak jak podejrzewa pani Alicja nie ze względu na trudną sytuację pandemiczną, a lenistwo. Rodzice nie chcą zajmować się własnymi dziećmi?
redakcja mamotoja.pl
Kodeks pracy 2021: szykuje się rewolucja. Dostaniemy więcej urlopu?
wakacje
urlop

Szykuje się rewolucja w kodeksie pracy! Dostaniemy więcej urlopu?

Rząd szykuje poważną nowelizację kodeksu pracy. Możliwe, że już wkrótce pracownicy dostaną więcej dni urlopowych. To wspaniała wiadomość dla rodzin z dziećmi, choć i tak trzeba będzie spełnić określone warunki.
Sylwia Arlak
Małgorzata Socha „ładuje baterie” na Teneryfie. Fanki: „To nie czas i miejsce na chwalenie się
wakacje
koronawirus

Małgorzata Socha z dziećmi „ładuje baterie” na Teneryfie. Fanki: „To nie czas i miejsce na chwalenie się”

Małgorzata Socha rozczarowała swoje fanki kolejnymi wakacjami w tym roku. Internautki oburzyły zdjęcia z egzotycznego wyjazdu aktorki , kiedy na całym świecie rozpędza się pandemia koronawirusa, a Polacy nie mogą nawet spędzić rodzinnych świąt.
Aleksandra Zaborowska
Lara na wakacjach
wakacje
rodzinne wakacje

Lara Gessler poleciała na egzotyczne wakacje z malutkim dzieckiem. MIMO PANDEMII!

Lara Gessler poleciała na egzotyczne wakacje z malutką córeczką. Zrobiła to mimo panującej na świecie pandemii koronawirusa.
Joanna Biegaj
Kaczorowska na wakacjach
córka
wakacje
aktywna mama

Agnieszka Kaczorowska wypoczywa na wakacjach, fanki zazdroszczą: „To niesprawiedliwe”

Agnieszka Kaczorowska wrzuciła na swojego Instagrama urocze zdjęcie z wakacji. Fanki zachwycają się pięknym wyglądem Agi, jednak u niektórych z nich to, że dziewczyna delektuje cię ciepłem i słońcem wzbudza lekką zazdrość. 
Joanna Biegaj
wakacje w ciąży
wakacje

Wakacje w ciąży: co ci wolno, czego unikać i dokąd jechać

Wakacje w ciąży warto spędzać w spokoju i komfortowych warunkach. Najlepiej oszczędzić sobie dalekich podróży, zresztą nie każda ciężarna może wyjechać – o tym decyduje lekarz i wpis na ewentualnym zwolnieniu lekarskim L4.
Beata Turska
przedszkola w wakacje
urlop z dzieckiem
wakacje
opieka nad dzieckiem

Beznadziejny system, czyli wędrówka dziecka z miejsca na miejsce (i to jak masz farta!)

Tak, to jest żenujące i fajnie, że w końcu ktoś to powiedział! Dlaczego dzieci traktuje się jak niewygodny mebel, który można przekładać z miejsca na miejsce?
Agnieszka Majchrzak
Wyzwanie smaku Pepsi
wakacje

Olsztyn zadecydował o smaku lata

Tegoroczne Wyzwanie Smaku Pepsi właśnie dobiegło końca! Polacy po raz kolejny stanęli przed trudnym wyborem. Biorąc udział w ślepym teście smaku, po spróbowaniu Pepsi i innego napoju typu cola z nieoznaczonych kubków, wskazywali, który smak im bardziej odpowiada. Sprawdźmy, jakie są wyniki.
materiały promocyjne