Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Dziecko na zakupach
© Dron - Fotolia.com
Wychowanie

Czym zająć dziecko podczas zakupów?

Sklep to nie jest miejsce przyjazne dzieciom. Zbyt dużo impulsów może obniżać ich samopoczucie. Stają się marudne, domagają się twojej uwagi. Czym je zająć podczas zakupów? Poznaj sposoby innych mam.

Supermarkety zawsze mnie przygnębiały. Od "dużych" sklepów sto razy bardziej wolę zakupy w lokalnych, osiedlowych sklepikach, gdzie mogę porozmawiać przez chwilę z panią z warzywniaka, pożartować z panem ze sklepu z pysznymi serami.

Gdy mój syn był mały, robiłam wszystko, by nie zabierać go ze sobą do supermarketu na zakupy. Niestety nie zawsze się to udawało. Choć synek był bardzo grzeczny, a ja starałam się maksymalnie skracać czas pobytu w sklepie, czasami zdarzało się, że mały zaczynał marudzić. Głośna muzyka, mnóstwo ludzi wokół – zbyt dużo impulsów pogarszało jego samopoczucie (moje zresztą też).  

Starałam się skupiać jego uwagę na sobie, angażować w zakupy (bierzemy czerwone czy zielone opakowanie?), ale i tak miałam poczucie, że powinnam zamienić alejki sklepowe na alejki parkowe.
Każde wyjście wymagało ode mnie kreatywności – zastanawiałam się, jak wypełnić dziecku czas podczas zakupów. Często korzystałam z podpowiedzi innych mam.

Poniżej kilka sprawdzonych pomysłów na względnie spokojne zakupy z dzieckiem (maksymalny czas 20-30 minut).

Koraliki z cheeriosów lub worek z przekąskami

Wybierając się z dzieckiem do sklepu, możesz przygotować dla niego przekąskę w postaci korali z cheeriosów lub innych chrupek. Aby ją przygotować, wystarczy nawlec chrupki na sznurek, a następnie związać jego oba końce. Gdy dziecko zacznie marudzić, możesz mu takie korale zawiesić na szyi. To na kilka-kilkanaście minut zajmie jego uwagę.
Inną opcją jest worek/pudełko z niespodzianką, czyli opakowanie z ciasteczkami w różnym kształcie. Dziecko sięgając po nie za każdym razem będzie miało niespodziankę. Te sposoby co prawda mogą pokrzyżować nasze plany obiadowe, ale z pewnością są skutecznym "wypełniaczem" czasu.

Zobacz pomysł Raising Miss Matilda:
 

 

So when I'm out and about I normally try and schedule in Matilda's lunch as we go. But there are times when its not...

Posted by Raising Miss Matilda on 25 marca 2014


Zobacz także: Sklepowa awantura - jak jej uniknąć na zakupach z dzieckiem

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

Dziewczynka na ściance wspinaczkowej,
Fotolia
Rozwój dziecka
Czy twoje dziecko też wspina się na meble? Zobacz zabawny film
Dzieci nie boją się wysokości. Potrafią wspinać się po meblach, nie obawiając się, że spadną. Zobacz zabawny film, w którym mała dziewczynka wchodzi na lodówkę.

Czy wam też się to przydarzyło? Rozmawiacie z dzieckiem w łazience, odwracacie się na chwilę, a jego nie ma... Maluch nie mógł odejść, bo musiałby przejść tuż obok was, nie mógł się schować za szafką, półką itp., bo niczego takiego w pobliżu nie ma. Po prostu się zdematerializował. Gdy zaczynacie się niepokoić, słyszycie śmiech ... spod sufitu. Okazuje się, że dziecko, zapierając się stópkami o futrynę, wspięło się wysoko i wisi na drążku do ćwiczeń.  Mój syn tak potrafi. Wspina się na wszystko i wszędzie. Nie boi się , że spadnie, nie boi się, że z czegoś nie zejdzie (zawsze przecież można zawołać mamę lub tatę). Zobaczcie, jak mała dziewczynka wspina się po lodówce. Czy wasze dzieci też tak potrafią?     (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Little Girl Easily Climbs Fridge This will come in handy when she is older and has to sneak back in at night.... Posted by Break on 14 września 2015 Polecamy: Dlaczego warto z dzieckiem iść na plac zabw?

spacer z niemowlakiem
fotolia.com
Zakupy
Noworodek na zakupach
Czy kilkutygodniowe dziecko można zabierać do supermarketu? To pytanie zadaje sobie wiele mam. Przeczytaj, co na ten temat mówi dr Ewa Helwich z Instytutu Matki i Dziecka.

Jestem mamą miesięcznego chłopca. Wczoraj wybraliśmy się z mężem na szybkie zakupy, zostawiając synka z babcią. W sklepie zobaczyłam parę z dzieckiem niewiele starszym od naszego Maciusia. Od kiedy można przebywać z dzieckiem w supermarkecie? Iza Niestety, coraz częściej na zakupach z rodzicami można zobaczyć nawet noworodki. A przecież tak maleńkie dziecko przychodzi na świat z niedojrzałym układem immunologicznym . Jest szczególnie narażone na infekcje, a w sklepie nietrudno przecież spotkać zakatarzonego klienta. Biegające między półkami kilkulatki mogą być nosicielami wirusów (choroby wieku dziecięcego mają bowiem różny okres inkubacji i zdrowy z pozoru przedszkolak może już być zakażony np. wirusem ospy). Poza tym, nawet zdrowi ludzie są nosicielami różnych bakterii (głównie w nosie i gardle). Dlatego nie należy pozwalać nieznajomym na bliskie kontakty z dzieckiem, np. na dotykanie jego rączek (które wkrótce włoży do buzi). Oprócz tego centra handlowe to jaskrawe sztuczne światło, hałas, natłok kolorów, częste zmiany temperatur (klimatyzacja, lodówki). To za dużo „wrażeń” dla niedojrzałego układu nerwowego. Na zakupy do supermarketu można zabierać dziecko od ukończenia przez nie 12. miesiąca życia. Pierwsze wyjście do niedużej, cichej restauracji można zaplanować, kiedy dziecko skończy 4-6 miesięcy. Przeczytaj też: wiosenny spacer z niemowlakiem oraz jak się przygotować do jesiennego spaceru z niemowlakiem

inteligentne robienie zakupów - Listonic
materiały prasowe
Zakupy
Jak mądrze robić zakupy? Oto rozwiązanie!
Zdarza ci się pójść po zakupy i wrócić do domu ze sklepu bez wszystkich produktów, które chciałaś kupić? To problem każdej zabieganej mamy. Zobacz, jak robić inteligentne zakupy - Listonic to idealne rozwiązanie!

Każdemu z nas zdarzyło się wyjść ze sklepu bez jakiegoś potrzebnego produktu. Gdy  zazwyczaj jest to jedynie lekko irytujące, to z małym dzieckiem w domu, brak pieluch lub odpowiedniego  jedzenia, może okazać się naprawdę problematyczny. Aby zapobiec takim sytuacjom warto zainstalować Listonic i mieć zakupy pod kontrolą. Inteligentne robienie zakupów Dzięki korzystaniu z Listonic zaplanujesz zakupy nawet trzy razy szybciej i będziesz mieć pewność, że o niczym nie zapomniałaś. Do listy, zawsze dostępnej na twoim telefonie, w każdej chwili można dodać produkty, których zaczyna brakować, albo o których nagle sobie przypomniałaś. Najlepsze jest to, że wszystkie zmiany od razu widoczne są u osób z którymi dzielisz listę, dzięki czemu wszyscy wiedzą co należy kupić. Takie rozwiązanie bardzo ułatwia wspólne wypady do sklepu, ale również oddelegowanie zadań i kontrolowanie postępu w zakupach gdy samemu się w nich nie uczestniczy :) Dodatkowo Listonic pomaga być wielozadaniowym, a ta umiejętność przydaje się każdemu rodzicowi. Dzięki głosowemu tworzeniu list, można zaplanować zakupy bez potrzeby zapisywania czegokolwiek – wystarczy podyktować listę, a telefon zrozumie co się do niego mówi i stworzy ją za nas. Organizacja Listonic odciąży również Twoją pamięć. Dzięki temu, że aplikacja zapamiętuje regularnie kupowane produkty i podpowiada je w trakcie tworzenia list, planowanie  cotygodniowych sprawunków znacznie się upraszcza. Dodatkowo wszystkie wpisane na listę produkty segregują się według sklepowych alejek, dzięki czemu nie trzeba się zastanawiać gdzie je znaleźć i szybciej wychodzi się ze sklepu. Dzięki gazetkom promocyjnym Listonic pozwala oszczędzać nie tylko czas, ale i pieniądze. Aplikacja sama przegląda oferty i dopasowuje je do wpisanych na listę produktów , podpowiadając gdzie taniej kupimy pieluszki, obiadki czy...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak