Wakacje już za pasem i najpewniej już powoli szykujesz listę, co musisz jeszcze kupić. Ale coś, o czym musisz pomyśleć zawczasu to bezpieczeństwo dziecka. Jeśli wybieracie się na wakacje samochodem, koniecznie sprawdźcie, czy maluch mieści się w foteliku. Jest za mały? Najwyższy czas na zmianę, gdyż nie stanowi wystarczającego zabezpieczenia dla dziecka. Na lidl-sklep.pl właśnie pojawiły się foteliki Cybex w rewelacyjnej cenie, więc warto sprawdzić tę ofertę. Firma znana jest z wysokiej jakości produktów oraz nadzwyczajnej ochrony i komfortu podróży dzieci.

Reklama

Kiedy należy kupić nowy fotelik?

Ponieważ chodzi o bezpieczeństwo, nie wolno zwlekać. Fotelik powinno się wymienić wówczas, gdy dziecko:

  • przekroczyło dopuszczalne limity wagi;
  • głowa (w wypadku fotelików 0-13) lub linia oczu (pozostałe) wystaje ponad górną krawędź fotelika;
  • gdy nie da się już zapiąć pasów (szczególnie widoczne w okresie zimowym).

Eksperci zalecają, by wybierać fotelik, który ma homologację. Warto także sprawdzić, jakie wyniki osiągnął w testach zderzeniowych.

Bezpieczeństwo w dobrej cenie

Foteliki Cybex są już dostępne w sklepie internetowym Lidla w trzech przedziałach cenowych, a każdy z modeli dostępny jest w kilku kolorach. Z pewnością wybierzesz coś dla swojego dziecka:

  • Cybex Solution X-Fix, grupa II-III, 15-36 kg (444 zł/ 1 szt.) fotelik posiada opatentowaną 3-stopniową regulację zagłówka, która chroni podczas zderzenia bocznego. Fotelik został zaprojektowany również tak, by główka dziecka nie opadała podczas snu, co z pewnością zapewni komfort w długiej podróży. Dodatkową zaletą jest aż 11-poziomowa regulacja wysokości.
  • Cybex Solution M-Fix SL, grupa II-III, 15-36 kg (555 zł/ 1 szt.) produkt wyposażony jest w System L.S.P., czyli niezależnie regulowane osłony boczne absorbujące energię uderzenia we wczesnym stadium. Fotelik jest łatwy w montażu, daje możliwość regulowanej osłony tułowia oraz posiada 12-stopniową regulację wysokości zagłówka.
  • Cybex Pallas-Fix, grupa I-III, 9-36 kg (777 zł/ 1 szt.) jest w typie 2 w 1, dlatego może być używany nawet 11 lat, bez potrzeby kupowania kolejnego fotelika. Jest łatwy w montażu. Ponadto w foteliku znajduje się regulowana poduszka bezpieczeństwa (grupa I). Fotelik zapewnia również komfort jazdy – posiada funkcję odchylenia (grupa I), ma wyjątkowo szerokie i głębokie siedzisko, 11-poziomową regulację wysokości oraz opatentowaną 3-stopniową regulację odchylenia zagłówka.
Reklama

Źródło: mat. prasowe

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama