To, że skóra dziecka wymaga wyjątkowej pielęgnacji z pewnością wiesz. Ale czy wiesz również, że pielęgnacja skóry maluszka to nie tylko mycie i nawilżanie dobrej jakości kosmetykami, lecz także… odpowiednie pranie i płukanie ubranek brzdąca? Dlaczego? To bardzo proste – środki, w których pierzesz i płuczesz śpioszki, body, bluzeczki, spodenki inne części garderoby dziecka, wnikają w ubrania i mają kontakt ze skórą twojej pociechy. A ponieważ skóra malucha jest o wiele cieńsza i bardziej delikatna niż skóra dorosłego człowieka, jest też bardziej podatna na podrażnienia spowodowane przez czynniki zewnętrzne. Jak więc dbać o ubranka dziecka tak, by długo wyglądały jakbyś dopiero co je kupiła, a jednocześnie były delikatne dla skóry? Podajmy 7 prostych wskazówek – w sam raz do wydrukowania i przyczepienia na pralce.

Reklama

Jak dbać o ubranka dziecka?

1. Pierz w odpowiedniej temperaturze. Wśród wielu mam cały czas krąży mit, że ubranka dziecka trzeba prać w jak najwyższej temperaturze. Tymczasem temperatura prania zależy przede wszystkim od materiału, z którego jest wykonana odzież. Zalecenia odnośnie do temperatury prania znajdziesz na metce. Jeśli będziesz prać w zbyt wysokiej temperaturze, możesz szybko zniszczyć materiał.

2. Ubranka dziecka pierz osobno. Nie wkładaj ubrań maluch do pralki razem z ubraniami pozostałych członków rodziny. Dlaczego? Żeby pot i brud z ubrań innych osób nie wnikał w ubrania dziecka oraz po to, by ubrania dziecka nie zostały zafarbowane.

3. Pierz często. Nie czekaj aż ubranie będzie tak brudne, że nie da się go już założyć. To nie wpływa dobrze ani na materiał, ani na skórę dziecka, które nosi nieświeże ubranie.

4. Wybierz odpowiedni preparat do prania. Dobrym (i ekonomicznym) pomysłem jest wybranie produktu do prania ubrań całej rodziny. W tym celu świetnie sprawdzą się produkty w płynie (są bardziej delikatne i łatwiej się wypłukują), jak np. płyn do prania Ariel, który łączy w sobie największe zalety proszku Ariel do tkanin kolorowych z delikatnością płynu. Produkt zawiera Deep Clean Complex — mieszankę opatentowanych, efektywnych czynników piorących oraz enzymów z zastosowaniem własnej technologii Procter & Gamble pod nazwą Active Cleaning Booster. Dzięki temu płyn usuwa trudne i tłuste plamy, a jednocześnie jest łagodne dla samych tkanin.

Zobacz także
materiały prasowe

Jeśli pierzesz ubranka dziecka w nowym produkcie, którego nie używałaś wcześniej, pamiętaj, by po wypraniu i założeniu go maluchowi, zaobserwować, czy nie pojawiła się reakcja alergiczna. Dzięki skutecznemu, a zarazem delikatnemu środkowi czyszczącemu, będziesz miała pewności, że wszystkie plamy zostaną usunięte (przy dzieciach przecież ich nie brakuje), a ubrania będą wyglądać jak nowe. Jeśli szukasz produktu dla osób z bardzo wrażliwą skórą, wypróbuj kapsułki Vizir GO pods, które nie tylko doskonale piorą, lecz także są bardzo delikatne dla skóry.

materiały prasowe

5. Wypłucz ubrania. Płukanie pozwoli ci usunąć z materiału pozostałości proszku czy płynu do prania i sprawi, że tkanina będzie miękka i przyjemna w dotyku. Wybierz delikatny produkt o niezbyt intensywnym, ale ładnym zapachu – będzie się podobał maluchowi, a nie spowoduje alergii.

materiały prasowe

6. Wysusz ubrania. Przed suszeniem rozłóż i wyprostuj mokre ubranka i powieś je na dworze lub w domu na suszarce.

Reklama

7. Wyprasuj ubranka. Być może zastanawiasz się, po co prasować ubrania, które i tak za chwilę maluch pogniecie. Warto jednak to zrobić, ponieważ gorąca temperatura żelazka działa jak sterylizator i zabija wszelkie drobnoustroje.

Reklama
Reklama
Reklama