Hulajnoga dla dwulatka: trójkołowa, balansowa czy 3w1? A może lepiej rowerek?
Hulajnoga dla dwulatka powinna mieć trzy koła. Hulajnoga trójkołowa zwiększa bezpieczeństwo dziecka, bo pomaga utrzymać równowagę. Do wyboru są hulajnogi z dwoma kołami z przodu lub z tyłu oraz takie, które bez trudu można zmienić w chodzik, rowerek lub wygodny dla rodzica pchacz. Jeśli nie wiesz, jaką hulajnogę kupić dla dwulatka, polecamy ranking: od prostych hulajnóg za mniej niż 100 zł do luksusowych pojazdów 3w1 z rowerkiem.
Hulajnoga dla dwulatka to dobry pomysł, bo dziecko w tym wieku naprawdę bez problemu opanuje jazdę na takim pojeździe. Dla dwulatka jazda na hulajnodze to nauka nowej umiejętności, trening równowagi, koordynacji ruchowej oraz wielka frajda. A dla rodzica ulga – maluch będzie samodzielnie pokonywał większe dystanse. Nie bez znaczenia jest jednak decyzja, jaką hulajnogę kupisz dla dwulatka. Jeśli dziecko dopiero uczy się jeździć, koniecznie wybierz trójkołową. A jeśli nie możesz się zdecydować: hulajnoga czy rowerek, kup model 3w1.
Hulajnoga dla dwulatka:
- Jaką hulajnogę dla dwulatka kupić?
- Hulajnoga dla dwulatka: trójkołowa czy dwukołowa?
- Dwa koła z przodu czy z tyłu?
Hulajnoga dla dwulatka: ranking
- Hulajnoga grająca i świecąca
- Hulajnoga balansowa
- Hulajnoga trójkołowa
- Hulajnoga dwukołowa z dużymi kołami
- Hulajnoga balansowa ze światełkami LED
- Hulajnoga 3w1
- Hulajnoga Mini Micro Deluxe 2w1
Jaką hulajnogę dla dwulatka kupić?
Hulajnoga dla dwulatka to dla niektórych rodziców obowiązkowo kilka pojazdów w jednym. Niewątpliwie zakup hulajnogi wielofunkcyjnej ma zalety: jeden wydatek, a maluch ma do dyspozycji hulajnogę, jeździk, rowerek biegowy lub rowerek trzykołowy. Wygodne, prawda? I wcale nie trzeba wydać na to majątku! Warto jednak pamiętać, że zwykle hulajnogi jednofunkcyjne są trwalsze i lepiej się na nich jeździ.
Jeśli stoisz przed wyborem: hulajnoga czy rowerek dla dwulatka, najlepiej kup... oba pojazdy. Zacznij od hulajnogi, jeśli dziecko będzie poruszać się głównie po prostych drogach. Rowerek biegowy zaś kupcie na przejażdżki po trudniejszym terenie, np. po polnej drodze albo lesie. Poobserwuj, co dziecku bardziej odpowiada. Zarówno hulajnoga, jak i rowerek to mnóstwo korzyści dla rozwoju motorycznego malucha.
Hulajnoga trójkołowa czy dwukołowa dla dwulatka?
Do nauki jazdy zdecydowanie lepsza jest hulajnoga trójkołowa – dużo łatwiej utrzymać na niej równowagę, podobnie na rowerku trójkołowym. Jest więc bezpieczniejsza dla malucha. Trzeba jednak pamiętać, że trójkołowy pojazd może być mniej skrętny od dwukołowego.
Jaką hulajnogę dla dwulatka wybrać?
- Dwukołowa – poradzi sobie na niej sprawny dwulatek.
- Trzykołowa – idealna dla przeciętnie sprawnego lub młodszego dziecka.
Hulajnoga dla dwulatka: dwa koła z przodu czy z tyłu?
Dla utrzymania równowagi nie ma to większego znaczenia – i tu, i tu są trzy punkty podparcia. Jednak sposób skręcania różni się w obu tych typach hulajnóg. Gdy dwa koła znajdują się z tyłu, łatwiej jest skręcać kierownicę. W przypadku dwóch kół z przodu jest to trudniejsze. Dlatego na hulajnodze trójkołowej z dwoma kołami z przodu zmiana kierunku jazdy odbywa się poprzez balansowanie ciałem.
Pamiętaj więc, że:
- Dwulatek bez problemu nauczy się jeździć na hulajnodze trójkołowej z jednym kołem z przodu.
- Jeśli kupujesz hulajnogę dla młodszego dziecka albo twój maluch ma jeszcze problem z utrzymaniem równowagi, wybierz pojazd z dwoma kołami z przodu.
Hulajnoga dla dwulatka: ranking
Hulajnoga dla dzieci może kosztować niewiele − wtedy będzie to pojazd na krótkie wycieczki od czasu do czasu. Droższy i bardziej solidny model hulajnogi balansowej polecamy dla dwulatka, który często pokonuje dłuższe odcinki i potrzebuje wytrzymałego sprzętu. Wymagającym przyda się z kolei hulajnoga, która może także zastąpić rowerek − z siedziskiem albo rączką dla rodzica, oraz hulajnoga z dużymi kołami do jazdy po nierównym terenie.
Grająca i świecąca hulajnoga dla dwulatka
Hulajnoga nadaje się dla dwulatka i starszych dzieci w wieku do 6 lat. Dostępna w dwóch kolorach: różowym i granatowym. Ma dwa koła z tyłu i jedno nieco większe (20 cm) z przodu – wszystkie świecą się w czasie jazdy.
Zalety:
- koszyczek na drobiazgi
- hamulec tylny
- antypoślizgowe uchwyty
Lekka i tania hulajnoga balansowa dla dwulatka
Hulajnoga ma skrętne przednie koła, a sterowanie nią polega na przenoszeniu ciężaru ciała. Jest stabilna, bo posiada nisko osadzony podest. Naciśnięcie tylnego błotnika działa jak hamulec. Podczas jazdy koła się świecą.
Zalety:
- leciutka
- składana
- niedroga
Hulajnoga trójkołowa dla dwulatka
W cenie jest trójkołowa hulajnoga, kask i ochraniacze. Z przodu znajduje się większe koło (15 cm), a z tyłu dwa mniejsze (12 cm). Materiał, z jakiego zostały wykonane, skutecznie pochłania drgania. Podest jest kolorowy i ma powłokę antypoślizgową.
Zalety:
- płynna regulacja wysokości kierownicy
- wykonana z bardzo dobrych materiałów
- składana
Hulajnoga z dużymi kołami dla dwulatka
Hulajnoga dla dwulatka Bike Kicker Ybike na bardzo dużych gumowych kołach. Podest umieszczony nisko, co ułatwia utrzymywanie równowagi. Rozmiar kół (średnica aż 22 cm) umożliwia jazdę także po mniej równym terenie. Rama została wykonana z aluminium, ale widelec kierownicy z plastiku. Kierownica nie ma regulacji wysokości, dlatego pojazd przeznaczony jest dla dzieci o wzroście do 110 cm (2-4 lata).
Zalety:
- oryginalny wygląd
- duże koła – możliwość jazdy w terenie
Hulajnoga balansowa ze światełkami LED dla dwulatka
Hulajnoga przeznaczona dla dzieci od 3. roku życia, ale sprawny dwulatek też sobie na niej poradzi. Zabawka ma dość szerokie kauczukowe koła na bardzo dobrych łożyskach. Podczas jazdy koła się świecą (LED), podświetlony od spodu jest też podest.
Zalety:
- antypoślizgowa platforma
- duży zakres regulacji wysokości uchwytu kierownicy
Hulajnoga 3w1 dla dwulatka
Może pełnić funkcję hulajnogi, jeździka oraz samodzielnego rowerka biegowego (wyprofilowane siedzisko). We wszystkich modyfikacjach pojazd ma dwa koła z przodu i jedno z tyłu. Regulowana wysokość kierownicy hulajnogi pełni też rolę rączki dla rodzica. Hulajnoga ma hamulec tylny i świecące przednie koła.
Zalety:
- kauczukowe koła
- regulowana wysokość kierownicy (79-100 cm)
- solidna konstrukcja
- wielofunkcyjna
Hulajnoga Mini Micro Deluxe dla dwulatka
Hulajnoga balansowa specjalnie dopasowana do budowy ciała dzieci. Bardzo solidna konstrukcja pozwala przekształcić hulajnogę w chodzik (dla dzieci od 1. roku życia). Ma regulowaną wysokość siedziska i kierownicy, trzy koła z przodu i jedno mniejsze z hamulcem z tyłu.
Zalety:
- bardzo trwała
- bardzo wygodne antypoślizgowe uchwyty
- łatwa w prowadzeniu
Zobacz też: