Wirtualne spotkanie odbędzie się na platformie Zoom już 10 czerwca 2021 r. w godzinach 17.00-19.00. Aby wziąć w nim udział, wystarczy zarejestrować się poprzez link podany na końcu artykułu. Webinar jest bezpłatny i może wziąć w nim udział każdy, jednak Organizatorzy szczególnie kierują go do rodziców/opiekunów dzieci chorujących na AZS oraz osób chcących poszerzyć wiedzę na ten temat.

Reklama

Zapisz datę webinaru w kalendarzu! Musisz tam być

W atopowym zapaleniu skóry niezbędne jest konsekwentne trzymanie się zasad pielęgnacji, gdyż tylko one pomagają w zmniejszeniu objawów i poprawieniu stanu skóry malucha. Dlaczego tak się dzieje? Patomechanizm AZS przypomina błędne koło: pojawia się świąd, a wraz z nim drapanie, to z kolei uszkadza naskórek oraz ułatwia wnikanie alergenów i bakterii, przez co nasila się podrażnienie skóry. W efekcie powstaje stan zapalny, który wywołuje… jeszcze mocniejsze drapanie.
Dlatego też tak ważna jest edukacja pacjenta lub jego opiekunów, jeśli choruje dziecko, gdyż tylko mając niezbędną wiedzę o AZS można złagodzić jego objawy i doprowadzić do odbudowania naturalnej bariery ochronnej skóry.

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć rzetelną wiedzę na temat atopowego zapalenia skóry? Zarejestruj się na webinar „Szkoła Atopii Online”.

Szkoła Atopii Online jest realizowana przez Zespół Kliniki Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Przygotowany program spotkania umożliwi znalezienie odpowiedzi na następujące pytania:

  • Co to jest Atopowe Zapalenie Skóry?
  • Jaki jest mechanizm działania tej choroby i jak sobie z nią radzić?
  • Jak polepszyć jakość życia nie tylko najmłodszych Pacjentów, ale także ich bliskich?
  • Jak prawidłowo i skutecznie pielęgnować skórę dziecka z AZS?

Dodatkowo uczestnicy webinar będą mogli wziąć udział w sesja Q&A, czyli pytań i odpowiedzi, które będą mogli zadać specjalistom, którzy na co dzień pracują z chorymi na atopowe zapalenie skóry.
Ponadto podczas spotkania odbędzie się konkurs, w którym do wygrania będą dermokosmetyki XeraCalm A.D do skóry suchej, ze skłonnością do atopii i świądu wywołanego suchością skóry. Sponsorem nagród jest marka Eau Thermale Avène. Więcej o konkursie będzie można uzyskać podczas webinaru.

Zobacz także

Chcesz zarejestrować się na webinar „Szkoła Atopii Oonline”? Zrobisz to tutaj stronie: KLIK! (przejdziesz bezpośrednio na stronę rejestracji)

Reklama

Materiał powstał we współpracy z marką Eau Thermale Avène

Reklama
Reklama
Reklama