Epidemie chorób wymyślone: twierdzi STOP NOP i protestuje. Co na to lekarze?
Stowarzyszenie Stop NOP będzie 3 czerwca protestować przed Ministerstwem Zdrowia przeciw obowiązkowi szczepień. Twierdzi, że w Polsce 300 tysięcy zaszczepionych niemowląt trafia do szpitali, a epidemie odry i innych chorób zakaźnych są wymyślone przez producentów szczepionek. A co na to eksperci?
Na 3 czerwca stowarzyszenie STOP NOP zaplanowało protest przed Ministerstwem Zdrowia przeciw obowiązkowym szczepieniom, czyli "przymusowi szczepień", jak to określa STOP NOP. Podobne protesty odbywać się mają także w innych krajach.
Przeciw czemu protestuje STOP NOP
STOP NOP uważa, że w ostatnim czasie "cenzura i terror wobec rodzin oraz lekarzy, którzy stanęli w obronie prawdy bardzo się nasiliły", a "przeciwko lekarzom, którzy mają odwagę mówić prawdę o szczepieniach, toczą się sprawy w sądach lekarskich ". "Rodziny, często już ciężko doświadczone przez powikłania szczepień, są karane dotkliwymi grzywnami, grozi im się odebraniem dzieci i wyrzuca z przychodni publicznych. Coraz częściej w domu nachodzi je policja lub pracownicy opieki społecznej czy sanepidu. W innych państwach utrudnia się dzieciom dostęp do szkół i przedszkoli" - pisze STOP NOP na swoich stronach internetowych.
Twierdzi też, że ostatnie epidemie , o których głośno było w prasie, zostały wykreowane na zamówienie producentów szczepionek , a problemem nie są choroby, tylko powikłania po szczepieniach. Zdaniem STOP NOP "intensywnie immunizowane niemowlęta ponad 300 tysięcy razy w ciągu roku trafiają do szpitala".
Eksperci o tym, co mówi STOP NOP
Lekarze często stykają się z obawami rodziców dotyczącymi szczepień. Starają się tłumaczyć, dlaczego szczepionki są potrzebne i dlaczego trzeba szczepić obowiązkowo .
– Zachorowanie u dziecka wiąże się z największym ryzykiem. Jeśli dorosły zachoruje na gruźlicę , to najczęściej przeżyje. A jeśli zachoruje niemowlę, to prawie każde ma powikłania po gruźlicy , włącznie ze śmiertelnymi – mówi dr Paweł Grzesiowski, pediatra.
O lękach rodziców:
– Rodzice chcą dobrze dla swoich dzieci. Boją się o nie, nie chcą źle. Dlatego trzeba odpowiadać na ich...