Humana mleko modyfikowane
Adobe Stock
Karmienie

Bezpieczeństwo, higiena, wygoda – jak wybrać najlepsze mleko modyfikowane?

Pokarm, którym karmione jest niemowlę, zwłaszcza w pierwszym półroczu życia, musi dostarczać mu odpowiedniej ilości witamin, minerałów i składników odżywczych. Najlepsze dla malucha jest mleko mamy. Czasem jednak karmienie piersią nie będzie możliwe. Jak wówczas wybrać tę najlepszą mieszankę mleka modyfikowanego? Czym się kierować?

Pokarm mamy to nie tylko najlepszy z możliwych skład. To również wygoda – nie musisz podgrzewać mleka, sterylizować butelek ani smoczków. Nie oznacza to jednak, że sięgając po mleko modyfikowane nie możesz zapewnić maluszkowi optymalnego rozwoju, a sobie komfortu. Ważne, żebyś wiedziała na co zwrócić uwagę i – po konsultacji z pediatrą – sięgnęła po odpowiedni produkt.

Wybór odpowiedniej mieszanki

Zanim kupisz mleko modyfikowane, omów jego wybór z lekarzem, który zna dziecko. Pediatra pomoże dopasować mieszankę do wieku malucha oraz jego potrzeb rozwojowych. Uwzględni również ewentualne nietolerancje pokarmowe, stwierdzone alergie czy inne kwestie związane ze zdrowiem.

Humana mleko modyfikowane
Adobe Stock

To, o czym powinnaś pamiętać niezależnie od informacji przekazanej przez lekarza, to:

  1. Termin przydatności mleka – zwróć uwagę na dwie deklaracje terminów podane przez producenta. Pierwszy to termin przydatności do spożycia produktu przed jego otwarciem. Zamieszczony jest na dnie opakowania. Upewnij się, że nie jest zbyt bliski! Drugi dotyczy terminu przydatności do spożycia produktu od momentu jego otwarcia (zwykle wynosi około 3 tygodnie) wraz z określeniem odpowiednich zasad warunków przechowywania mieszanki.
  2. Przechowywanie– koniecznie w oryginalnym opakowaniu – to gwarancja zachowania jakości i bezpieczeństwa mleka. Dlatego warto przy zakupie wziąć również pod uwagę, czy mieszanka ma bezpieczne i wygodne do częstego otwierania i zamykania pudełko lub puszkę. Opakowanie trzymaj w suchym, zaciemnionym miejscu, w temperaturze pokojowej. Wszystkie informacje będą również umieszczone na etykiecie produktu.
  3. Przygotowanie – mleko przyrządzaj bezpośrednio przed podaniem. Jeśli maluszek nie wypije całości, pozostałe w butelce mleko wylej.
  4. Woda – do przygotowania mleka najlepsza będzie niskozmineralizowana lub źródlana. Warto ją przegotować, a następnie ostudzić do temperatury odpowiedniej do spożycia (około 37°C).
  5. Higiena – butelki i smoczki myj bezpośrednio po karmieniu. Używaj do tego delikatnych detergentów i odpowiednich, przeznaczonych tylko do tego celu gąbeczek lub szczoteczek. Do przygotowania mieszanki używaj tylko czystych, poddanych wyparzeniu lub sterylizacji butelek i smoczków.

Dla mamy i dla dziecka

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodzica i potrzebom maluszka powstała marka Humana, która wspiera rodziny w mlecznej drodze już od ponad 65 lat. Marka oferuje mleka dla dzieci w każdej grupie wiekowej. W zależności od tego w którym momencie zdecydowałaś się włączyć do diety mieszankę, do dyspozycji pozostają mleko początkowe, następne oraz mleka dla starszaków „mali odkrywcy”.

Humana mleko modyfikowane
materiały prasowe
 
Mleko następne Humana 2 to idealne uzupełnienie diety maluszka we wszystkie niezbędne składniki odżywcze po ukończeniu 6. miesiąca życia. W składzie znajduje się odpowiednia ilość i jakość białka oraz właściwie dobrana kompozycja tłuszczu, w tym wielonienasycone kwasy tłuszczowe LCP, które wspierają rozwój mózgu i komórek nerwowych w tym okresie rozwoju niemowląt. Dodatkowo w mieszance zawarto galaktooligosacharydy GOS, czyli  błonnik prebiotyczny, którego rolą jest wsparcie rozwoju dobroczynnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. Oprócz tego laktoza oraz maltodekstryny zapewniają energię na potrzeby szybko rozwijającego się dziecka. Obecne w składzie ALA (kwas tłuszczowy omega-3) wspiera funkcje poznawcze malucha, a witaminy A i C istotne są dla funkcjonowania ich układu odpornościowego.
Formuła ProBalance to gwarancja, że wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju zebrane są w mleku w dopasowanych do wieku ilościach. Doceniło to 98% rodziców*!
„Mali odkrywcy”, czyli mleka dla starszaków w pełni pokrywają zapotrzebowania na niezbędne składniki u maluszków po ukończeniu 1. roku życia. Mleko Humana 3 zalecane jest jako kolejna propozycja po mleku Humana 2 lub bezpośrednio po zakończeniu karmienia piersią. Mleko Humana 4 z kolei to propozycja dla dzieci po ukończeniu 2 lat. Może być podawana jako mleko – napój (najlepiej z kubeczka), ale może być też użyta jako baza do przygotowania innych posiłków, których składnikiem jest mleko.

Nowe opakowanie

Nowe opakowanie myHumana Pack sprawia, że przygotowanie mleka dla niemowląt jest bardziej bezpieczne, higieniczne i łatwiejsze niż kiedykolwiek. Puszka dodatkowo wzmocniona od spodu zapewnia mleku szczelność i stabilność, a higieniczne zamknięcie to gwarancja czystości.
W przeprowadzonych wśród mam badaniach doceniono również membranę ochronną zapewniająca bezpieczeństwo i świeżość produktu, a także uroczą łyżeczkę w kształcie serca, którą można było zawiesić na specjalnej półce wewnątrz opakowania. 99% badanych podkreśliło, że docenia nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa mieszance, ale również fakt, że dzięki konstrukcji opakowania są w stanie przyrządzić mleko jedną ręką! 85% konsumentek uważa, że myHumana Pack to najlepsze opakowanie mleka modyfikowanego dostępne na rynku*.

Humana mleko modyfikowane
Adobe Stock

Czułość przede wszystkim

Pamiętaj, że maluch oprócz odpowiedniej diety, potrzebuje też ciebie! Bliskość możesz zapewnić mu przytulając dziecko także z butelką w ręce, podczas karmienia. Pozwól mu usłyszeć bicie twojego serca i poczuć twoje ciepło. To bezcenne chwile…
 
*Dane zebrane na podstawie badania przeprowadzonego przez StreetCom w Q4 2018 r.
Artykuł powstał z udziałem marki Humana

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Prezent dla 5-latka
Święta i uroczystości
Prezent dla 5-latka: pomysły na prezent dla pięcioletniego chłopca (sportowy, edukacyjny, tani)
Agnieszka Majchrzak
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA