Nestle little steps
Karmienie

100% ankietowanych mam poleca! Wyniki testu mleka Nestlé LITTLE STEPS® 2

Obserwowanie rozwoju malucha, tego, jak pokonuje nowe przeszkody i osiąga sukcesy – to chyba jedna z największych radości rodzicielstwa. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wsparcie, w tym dostarczenie składników, które pomogą mu się prawidłowo rozwijać. Poprosiliśmy rodziców, aby przetestowali mleko następne Nestlé LITTLE STEPS® 2 i podzielili się z nami swoją opinią.

Z mam biorących udział w teście 2/3 zadeklarowało, że karmi dziecko tylko mlekiem modyfikowanym. Pozostałe testowały mleko Nestlé LITTLE STEPS® 2 naprzemiennie z karmieniem piersią.

Paulina: „Jestem bardzo zadowolona z tego mleka, ponieważ moje dziecko jest szczęśliwe. A to liczy się najbardziej! My rodzice możemy wymyślać, co dla naszego malucha będzie najlepsze, ale to od niego zależy, co uda nam się wdrożyć w życie”.

Pod lupą najmłodszych

97% mam podkreśliło, że dzieciom mleko smakowało. 98% zaznaczyło, że maluchy dobrze je tolerowały. Jednocześnie prawie 97% przyznało, że Nestlé LITTLE STEPS® 2 to dobra kontynuacja karmienia piersią.

Magdalena: „Mleko Nestlé LITTLE STEPS® 2 stało się dobrą alternatywą po odstawieniu od piersi mojej 7-miesięcznej córeczki. Ma łagodny smak i zapach, mała dobrze je toleruje – nie ma żadnych problemów z brzuszkiem i wypróżnianiem. Jestem zadowolona widząc, że jest najedzona i zdrowa. Polecam każdej mamie!”.

Wszystkie mamy zgodnie przyznały, że cena mleka jest adekwatna do jego jakości i pojemności produktu. Jako dodatkowy atut wskazały również opakowanie.

Katarzyna: „Jako że karmię piersią, to ciężko mi było znaleźć mleko, które będzie smakowało mojemu dziecku. Mleko Nestlé LITTLE STEPS® 2 posmakowało córce i z ochotą sięga po butelkę. Nie spowodowało żadnych problemów z brzuszkiem. W środku mleko podzielone jest na dwa opakowania co pozwala na dłuższe zachowanie świeżości”.

Nestle little steps

Warte polecenia!

Wszystkie mamy zgodnie zaznaczyły, że poleciłyby Nestlé LITTLE STEPS® 2 innym rodzicom. 93% testujących wskazało, że będzie kontynuować karmienie tą mieszanką.

Magdalena: „Uważam, że mleko modyfikowane Nestlé Little Steps®2 jest bardzo pomocne w rozwoju i prawidłowym funkcjonowaniu naszych dzieci. Mój maluch przyjął i przyswoił je bardzo dobrze. Smakowało mu, nie wypluwał. Nie zauważyłam żadnych reakcji alergicznych oraz zmian typu biegunka, ulewanie się, kolki”.

Poprosiliśmy mamy, aby wspólnie z maluszkami oceniły które aspekty związane z mlekiem są dla nich najbardziej istotne. Oto, co odpowiedziały:

Nestlé LITTLE STEPS® 2 wykres
Redakcja/mat. pras.
Katarzyna: „Bardzo zależy mi, aby moje dziecko oprócz mojego mleka otrzymywało najlepszą mieszankę. Nestlé LITTLE STEPS 2 dostarcza wszystkich ważnych składników. Dziecko bardzo chętnie piło mleko i było widać, że mu ono smakuje, co też jest ważne. Zużyliśmy całe opakowanie i na pewno sięgnę po kolejne”.

Mały, a wielki krok w rozwoju

Mleko następne LITTLE STEPS® 2 przeznaczone jest dla zdrowych niemowląt powyżej 6. miesiąca życia. Ma dostarczać niezbędnych składników odżywczych* w diecie malucha podczas okresu odstawienia od piersi i po jego zakończeniu. Jest odpowiednie także do dokarmiania (jeśli zaistnieje taka potrzeba) i stanowi tylko jeden z elementów zróżnicowanej diety niemowlęcia.

Nestle little steps
Skład mleka następnego Nestlé LITTLE STEPS® 2 zawiera składniki odżywcze* niezbędne dla prawidłowego rozwoju.
W składzie ma żelazo*, które przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych. Wapń* i witamina D* wspomagają rozwój kości. Zapewnienie prawidłowej, dobrze zbilansowanej diety to jeden z najważniejszych sposobów, w jaki możesz pomóc dziecku się rozwijać. Podając mu mleko LITTLE STEPS® 2 lub później kolejne – LITTLE STEPS® 3, jako część zróżnicowanej diety, możesz mieć poczucie, że dajesz mu to, co jest odpowiednie dla jego wieku.
*Zgodnie z przepisami prawa.

Izabela: „Mleko Nestlé LITTLE STEPS 2 to mleko dopasowane do wielkich potrzeb małego człowieka. Dzięki swoim właściwościom nie tylko wspiera optymalny wzrost dziecka, ale i daje mu możliwość w pełni poznawać świat. Syty brzuszek maluszka daje radość i chęć do odkrywania tego, co jeszcze nieznane. Ja zdecydowanie polecam to mleko wszystkim Mamom i ich pociechom. A najlepszą rekomendację daje moja córka, która wypija je z apetytem do ostatniej kropelki”.

Mamy dzieliły się opinią również w serwisie Bangla.pl. Można się z nimi zapoznać TUTAJ

Ważna informacja:
Zdrowa dieta matki w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać.
Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia mu bowiem doskonale zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami.Jeśli zdecydujesz się nie karmić piersią, pamiętaj że ta decyzja jest trudna do odwrócenia. Stosowanie mleka modyfikowanego niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które powinnaś wziąć pod uwagę. Dodatkowo, rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka.
Dla zdrowia Twojego dziecka ważne jest, by mleko modyfikowane przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu.Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia malucha porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację.


Artykuł powstał z udziałem marki Nestlé
Dane na podstawie testu przeprowadzonego w serwisie Mamotoja.pl na grupie badawczej 88 mam na przełomie grudzień 2019 - styczeń 2020

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Prezent dla 5-latka
Święta i uroczystości
Prezent dla 5-latka: pomysły na prezent dla pięcioletniego chłopca (sportowy, edukacyjny, tani)
Agnieszka Majchrzak
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA