Marko Tiny Love mata
materiały prasowe
Rozwój

5 zabawek, których nie może zabraknąć w wyprawce niemowlaka. Uczą, bawią i... są piękne!

Ech, zabawki… Sympatyczne zwierzątka, przepiękne kolory czy mnóstwo interaktywnych elementów, czyli wszystko to, co ucieszy nie tylko niemowlaka, ale i rodziców. Wiadomo jednak, że od nadmiaru boli głowa, dlatego warto wybierać zabawki, które łączą w sobie wszystkie te elementy, a przy okazji uczą, rozwijają kreatywność i zmysły.

Niemowlęta niezwykle szybko uczą się otaczającego je świata. Co więcej – na wielu płaszczyznach jednocześnie. Kojarzą, uczą się komunikować, rozwijają zmysły i wyobraźnię, ćwiczą zarówno ruchy całego ciała, jak i ruchy precyzyjne. A do tego dochodzi jeszcze rozwój emocjonalny i społeczny.
Oto 5 zabawek, które zapewnią maluszkowi doświadczanie na wszystkich tych płaszczyznach.

Wielofunkcyjny leżaczek-bujaczek z funkcją krzesełka 3w1

To wyjątkowe i innowacyjne rozwiązanie pozwala jednym kliknięciem przestawić maluszka z pozycji drzemki do pozycji zabawy i cieszyć się wspólnie spędzanym czasem!

Tiny Love leżaczek
materiały prasowe

Pierwszy poziom zabawki, to leżaczek. Maluszek przebywa w bezpiecznej, półleżącej pozycji i może łatwo obserwować, co dzieje się w domu. Poziom środkowy – bujaczek – to idealne miejsce do zabawy. Może pełnić również funkcję uspokajacza. Wibrujące ruchy mogą pomóc dziecięcemu układowi trawiennemu złagodzić dyskomfort wywołany np. kolką a pozycja półleżąca będzie bezpieczna dla maluszka, który cierpi na refluks. Trzecim poziomem jest krzesełko. Dzięki podniesieniu oparcia do maksymalnej wysokości oraz rozłożeniu przedniej i tylnej blokady leżaczka uzyskujemy krzesełko do karmienia. Taka pozycja jest również idealna do spędzania czasu twarzą w twarz z dzieckiem – zabawy, wygłupów, czytania, opowiadania historii – po prostu spędzania wspólnie czasu!

Marko leżaczek
materiały prasowe

Uzupełnieniem leżaczka-bujaczka jest ruchome ramię z zabawką świetlno-muzyczną, która może zostać aktywowana przez dziecko. Do dwóch płatków przymocowane zostały urocze, szeleszczące zawieszki. Zabawki są przymocowane na paski z rzepami, co umożliwia ich zdjęcie i umieszczenie dowolnych zabaweczek, aby urozmaicić dziecku zabawę. Zabawka posiada 9 melodii oraz dwa stopnie głośności, a dźwięk można ustawić w 3 trybach pracy (muzyka zabawna lub kojąca w trybie ciągłym albo melodie aktywowane przez dziecko).

Gimnastyka dla bobasa z pałąkami Kick&Play

To coś więcej niż zwykła mata! Gimnastyka dla bobasa z pałąkami Kick&Play – Farma jest ewolucyjnym i innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie mat edukacyjnych dla dzieci z aż 18 rozwojowymi aktywnościami dla malucha (między innymi znajdziemy tu bezpieczne lusterko oraz elementy świecące i grające). Na początkowym etapie możesz skorzystać z dodatkowej funkcji, a mianowicie unieść i połączyć brzegi na obwodzie maty, tworząc przytulne, zapewniające poczucie bezpieczeństwa miejsce dla dziecka.

Tiny Love mata
materiały prasowe


Zabawa na macie wspiera ruchy całego ciała, rozwój mowy, zmysłów oraz wyobraźni, a także emocji. Zachęca do unoszenia głowy, wspomaga kontrolowanie ruchów ręki, koordynację wzrokowo-ruchową, doskonalenie sprawności ruchowej i rozumienie zależności przyczyna – skutek.

Marko Tiny Love mata mix
materiały prasowe

To, co wyróżnia gimnastykę dla bobasa z pałąkami Kick&Play,  to plansza dźwiękowa. W pierwszych miesiącach rozwoju dziecko może uderzać w nią nóżkami, a gdy trochę podrośnie – rączkami, aby uatrakcyjnić  czas leżenia. Jest to z pewnością przestrzeń do nieograniczonej zabawy. Nie tylko samego maluszka – z pewnością interaktywne elementy spodobają się wielu rodzicom i starszemu rodzeństwu. Spróbujcie choćby zabawy z lusterkiem! Róbcie różne zabawne miny i próbujcie z malcem odgadnąć, jakie uczucia one wyrażają: radość, rozbawienie, a może złość czy smutek? To doskonała lekcja tego, jak wyrażać i nazywać emocje.

Karuzela – Rośnij z muzyką – Zabawa na łące

Zabawka jest doskonałym rozwiązaniem, ułatwiającym przejście z czasu zabawy i aktywności do odpoczynku. To doskonała kombinacja muzyki i ruchu. Z jednej strony karuzela – Rośnij z muzyką – Zabawa na łące jest w stanie pobudzić zmysły bawiącego się maleństwa, z drugiej – ułatwić mu przygotowanie się do snu.

Marko Tiny Love karuzela
materiały prasowe

Unikalny system poruszania się karuzeli 4D (zabawki skierowane są zawsze w stronę dziecka) oraz obserwacja uroczych zabawek „tańczących” do 18 melodii z 6 różnych kategorii zapewniających 40 minut ciągłej, niepowtarzającej się muzyki, które rozwijają koordynację wzrokową oraz zmysły dziecka.
Ale to, co rodzice docenią z pewnością, to fakt, że zabawka „rośnie” razem z dzieckiem. Gdy maluszek będzie już potrafił samodzielnie siedzieć, wystarczy demontaż górnej części karuzeli, a mechanizm w prosty sposób zamieni się w przenośną pozytywkę.

Zabawka interaktywna/Karuzela Czas dla Brzuszka

To rozwiązanie, które pomaga dzieciom spędzać więcej czasu na brzuszku – maluszki oczarowane i zaangażowane w zabawę… często zapominają, że przebywają właśnie w tej pozycji. Zabawka posiada balansujący ruch i obracające się o 360° ramiona, na których wiszą przyjazne postacie zwierzątek oraz lusterko – to one nieustannie inspirują malca do podnoszenia główki.

Marko Tiny Love karuzela
materiały prasowe

Zabawka wyposażona jest także w tryb muzyki i światełek, które dodatkowo uatrakcyjnią zabawę. Ma też klips dla łatwego mocowania, dzięki któremu można ją również zabrać w podróż.

Książeczka interaktywna – dwustronna – Zabawa na łące

Idealna propozycja dla najmłodszych czytelników! Dziecko słucha, kiedy mu czytamy, a pośrednio uczy się mówić. Co więcej, czytanie i opowiadanie jest jedną z najlepszych form wspierających i rozwijających wyobraźnię malucha. Z czasem, kiedy podrośnie będziecie mogli wykorzystać książeczkę, jako punkt wyjścia do tworzenia własnych historii!

Tiny Love
materiały prasowe


Interaktywna książeczka „Zabawa na łące” jest dwustronna – z jednej strony czarno-biała, z drugiej – kolorowa. Wyposażona jest w liczne aktywizujące elementy, dzięki którym idealnie wspiera zmysł wzroku dziecka. Maluchowi z pewnością przypadną do gustu zabawne tekstury, kontrastujące kształty i kolorowe postaci. To jednak trening nie tylko wzroku! Aktywizujące elementy książeczki pomagają wydłużyć czas spędzany przez dziecko na brzuszku, wzmacniając tym samym mięśnie ramion i karku.  Książeczka jest łatwa do złożenia i zabrania ze sobą, dokądkolwiek z maluszkiem zmierzacie. Zabawka pasuje do większości wózków, kołysek. Dzięki temu rozwój jest zawsze w zasięgu ręki dziecka.

Przynajmniej 7 korzyści!

Marko Tiny Love 7 korzyści
materiały prasowe
Wszystkie zabawki i produkty marki Tiny Love stworzone są z myślą o Siedmiu Elementach Rozwoju Dziecka. Mowa tu o takich obszarach jak:

KOJARZENIE 
To rozwój procesów umysłowych, dzięki którym rozumiemy świat. Dziecko spogląda na zabawki i podczas zwykłej zabawy a-ku-ku uczy się, że nawet jeżeli czegoś nie widzi, nie oznacza, że tego nie ma.
JĘZYK I KOMUNIKOWANIE SIĘ
Czyli umiejętność dzielenia się pomysłami, myślami i uczuciami. Opowiadanie historii i czytanie książeczek będzie dobrym punktem wyjścia do rozwoju tej sfery.
KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA
To zdolność do tworzenia w umyśle obrazów, pomysłów, myśli i uczuć. To jednocześnie umiejętność improwizacji, podejmowania inicjatyw i rozwiązywania problemów. Pomocne w tym będzie wymyślani przygód zabawkowych bohaterów.
ROZWÓJ EMOCJONALNY I SPOŁECZNY
To zdrowa podstawa do rozwoju i nauki. Sprawdzi się zabieranie ze sobą ulubionych zabawek, gdy wychodzicie z domu.
ZMYSŁY
Ruch, kolor, dźwięk i materiały stymulują zmysły dziecka. Informacje z otoczenia odbieramy wszystkimi 5 zmysłami, dlatego zabawki niemowlęcia powinny stymulować każdy z nich.
RUCHY PRECYZYJNE
Dotyczą mięśni nadgarstków, dłoni i palców, a także mięśni otaczających usta i oczy. W miarę, jak dziecko rośnie, ważne jest zapewnienie, aby ruchy precyzyjne rozwijały się w synchronizacji z emocjonalną i fizyczną dojrzałością. Pomocne w ich rozwoju będą wszelkie angażujące elementy zabawek, czyli te, dzięki którym malec uczy się chwytania, uderzania czy trzymania przedmiotów.
RUCHY CAŁEGO CIAŁA
Są związane z mięśniami odpowiedzialnymi za działania – takie, jak siedzenie, raczkowanie, chodzenie i inne. Pomocne w ich rozwoju będą wszelkie aktywności maluszka na brzuszku, ćwiczenia poprawiające koordynację, wzmacniające plecy, szyję i mięśnie ramion. Doskonale sprawdzą się choćby aktywności na macie.

Jeżeli zastanawiasz się czego potrzebujesz do idealnej wyprawki dla swojego dzidziusia, zapraszamy do bezpłatnych konsultacji telefonicznych lub online z ekspertem ds. wyprawki dla noworodka.
Podzielimy się z Wami naszym doświadczeniem i przydatnymi poradami. Kliknij TUTAJ

Materiał powstał z udziałem Marko

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Prezent dla 5-latka
Święta i uroczystości
Prezent dla 5-latka: pomysły na prezent dla pięcioletniego chłopca (sportowy, edukacyjny, tani)
Agnieszka Majchrzak
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA