Obecnie dzieci mają bardzo dużo zabawek w domu. Na rynku dostępnych jest tak wiele różnych rodzajów zabawek, że my rodzice nie jesteśmy w stanie oprzeć się, aby nie kupować ich naszym pociechom. Często wydajemy pieniądze na rzeczy, które po kilku dniach idą w tak zwany kąt. Najczęstszym problemem jest kupowanie dziecku zabawek, które tylko pozornie zmuszają dzieci do myślenia. Wszelkie piszczące i migające kolorowymi światełkami zabawki, w rzeczywistości nie mają nic wspólnego z edukacją. Wręcz przeciwnie – rozpraszają uwagę i powodują, że maluchy szybko porzucają rozrywkę na rzeczy kolejnych „atrakcji”.

Reklama

Dlaczego dzieciom nudzą się zabawki?

Zdarza się, że zabawki nie są dostosowane do wieku dziecku albo nie posiadają funkcji edukacyjnej, która zachęciłaby malucha do aktywnego uczestniczenia w zabawie. To czy maluch sięgnie po daną zabawkę czy nie zależy również od jego indywidualnych zainteresowań. Wybierając zabawkę dla swojego dziecka zwracaj uwagę na wiek, dla którego przeznaczona. Jeśli zdecydujesz się na zabawkę, przeznaczoną dla młodszych pociech, istnieje ryzyko, że twój maluch szybko straci nią zainteresowanie, ponieważ zabawka nie będzie stanowiła dla niego żadnego wyzwania. Jeśli jednak wybierzesz zabawkę dla starszych dzieci, maluch również może znudzić się, gdy postawione przed nim zadania okażą się zbyt trudne. Winna jest także telewizja, która powoduje, że maluchy nie są w stanie skupić się długo na wykonywaniu jednej rzeczy. Warto więc pomyśleć o ograniczeniu telewizji. Jeśli zastanawiasz się, jakie zabawki wybrać, aby starczyły dziecku na dłużej, pomyśl o nich tak jak o kupowaniu innych potrzebnych rzeczy, na przykład łóżeczka. Przecież nie wymieniasz go, gdy maluch znowu urośnie, tylko zmieniasz drobne elementy, aby całość była dopasowana do wieku dziecka. Tak samo jest z zabawkami. Warto wybierać te, które posiadają funkcję edukacyjną i rozwojową, ale również takie, które są interaktywne i wielofunkcyjne.

Fisher Price

Jakie zabawki wybierać?

Idealne zabawki to takie, które „rosną” razem z dzieckiem i można je przekształcić, aby służyły na lata. Jeśli chcesz, aby twój maluch zbyt szybko nie znudził się nową zabawką, wybierz Centrum Zabawy 2 w 1 od Fisher-Price®. Cały sekret tkwi w tym, że nie jest to zwykła zabawka, lecz wygodne siedzisko otoczone mnóstwem rozrywek z motywem safari. Twój mały odkrywca z każdym dniem będzie mógł odkrywać zabawę na nowo, a Centrum Zabawy 2 w 1 będzie dorastać razem z nim. Gdy twój maluch usiądzie w siedzisku, platforma pełna zabawek-zwierzątek i innych ciekawych aktywności zachęci go do obracania się i odkrywania coraz to nowych rzeczy. Radosne piosenki i dźwięki nagrodzą aktywność twojego maluszka, zachęcając do dalszego odkrywania i zabawy. Kiedy twoje dziecko stanie się bardziej samodzielne, przyjdzie czas, aby wyjąć go z siedziska. Lecz to wcale nie znaczy, że trzeba będzie zrezygnować z zabawki! Wówczas będziesz mogła przekształcić Centrum Zabaw 2 w 1 w stolik do zabawy ze spiralną rampą zjazdową. Twój szkrab będzie mógł przeżywać nowe przygody i będzie się czuł tak, jakby zyskał zupełnie nową zabawkę! Centrum Zabaw dostarcza nie tylko rozrywki, ale i kształtuje sprawność ruchową dziecka. Od interakcji na siedząco po bieganie dookoła stolika i zabawy z udziałem rampy oraz innych zabawek. Oprócz tego zabawa z udziałem egzotycznych zwierząt rozwija zmysły malucha. Wyraziste kolory i mnogość dźwięków oraz powierzchni pomagają stymulować wzrok, słuch i dotyk Twojego dziecka. Aktywizujące Centrum Zabawy 2 w 1 przeznaczone jest wyłącznie dla dzieci, które potrafią samodzielnie prosto trzymać główkę i nie potrafią same wyjść z siedziska.

Fisher Price
Reklama

Zabawki od Fisher-Price® dają dzieciom tak wiele uciechy, że szkraby odkrywają je na nowo każdego dnia.
Chcesz poznać więcej zabawek? Zajrzyj do katalogu: Fisher-Price®

Reklama
Reklama
Reklama