Choć raczkowanie może wydawać się banalnie proste, to tylko pozory. Chodzenie na czworaka wymaga bowiem pokonania grawitacji. Maluch musi wpierw unieść brzuszek, a następnie nauczyć się przenoszenia ciężaru z jednej strony ciała na drugą. Nie zapominajmy też o konieczności zgrania ze sobą pracy rąk i nóg. Na szczęście istnieją zabawki, które mogą pomóc maluchowi w przełamaniu barier. Poznaj nowy Pociąg Bebo od Fisher-Price®, który zachęci twoje dziecko do raczkowania za pomocą wspaniałej zabawy!

Reklama

Kiedy dziecko zaczyna raczkować?

Raczkowanie to bardzo ważny element rozwojowy w życiu dziecka. Bywa, że niektóre maluchy pomijają go, przechodząc z siadu od razu do chodzenia. Są to jednak wyjątki. Większość dzieci zaczyna raczkować przeważnie około 11. miesiąca życia. Jednak zanim malec ruszy przed siebie, musi sporo ćwiczyć. Około 10. miesiąca zaczyna bujać się w przód i tył, później raczkuje "na wstecznym" (jak robi to rak) albo z opuszczoną na pięty pupą. Czasem nawet zastyga w bezruchu i nie bardzo wie, co ze sobą zrobić. Motywując dziecko do raczkowania, zadbaj o to, by otoczenie było przyjazne dla takiego szkraba. Zabezpiecz kontakty i zwróć uwagę, czy na podłodze nie leżą przedmioty, które malec mógłby nieopatrznie wziąć do buzi. Pamiętaj też, że twój mały wędrownik, w każdej chwili może Ci wejść pod nogi – również wtedy, gdy niesiesz kubek z gorącą herbatą czy talerz z zupą. Możesz też sięgnąć po odpowiednie zabawki, które wspomogą, a nawet przyspieszą etap stawiania przez malca pierwszych kroków.

Fisher Price®

Jak zachęcić malucha do raczkowania?

Jeżeli chcesz, aby twój szkrab szybko i z radością ruszył przed siebie, wybierz dla niego Pociąg Bebo od Fisher-Price®. To interaktywna zabawka, która pomaga między innymi w rozwoju ruchu i raczkowaniu. Podobnie, jak inne zabawki z tej serii, wykorzystuje ona technologię "Poziomy nauki", dzięki czemu treści edukacyjne można dostosować do wieku i etapu rozwoju dziecka. Po włączeniu właściwego przycisku, szkrab będzie mógł odtworzyć wesołą muzykę i usłyszeć wypowiedzi na temat alfabetu, kolorów, kształtów i nie tylko! A po naciśnięciu podświetlanego komina, włączają się światełka oraz dźwięki, które wprawiają wesoły pociąg w ruch. Gdy twój mały konduktor naciśnie komin, wówczas pociąg ruszy na przód i trudno będzie oprzeć się pokusie, by nie podążyć wraz za nim!

Fisher Price®

Interaktywny Pociąg Bebo, to niezwykła zabawka, która rozwinie sprawność ruchową twojego dziecka. Widok wesołych przyjaciół na pokładzie jadącego pociągu zachęci malucha do raczkowania za nim. Dodatkowo, kręciołek z kształtami, wałeczek ABC i koraliki-klekotki zapewnią dziecku mnóstwo zręcznościowej zabawy. Twój maluch będzie mógł posadzić Bebo w fotelu maszynisty, a Bellę wraz z pieskiem w wagonie dla pasażerów i wspólnie z nimi ruszyć ku nowej przygodzie!

Fisher Price®
Reklama

Chcesz poznać więcej zabawek? Zajrzyj: Fisher-Price®

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama