Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Fisher Price - zabawki edukacyjne
materiały prasowe
Rozwój

Aktywne rączki, otwarty umysł

Czy wiesz, że odpowiednio dobrane zabawki będą stymulować dziecko i wspierać jego rozwój? O tym, jak wybrać najlepszą zabawkę edukacyjną dla malucha, mówi psycholog dr Justyna Korzeniewska.

Dla niemowlaka jego otoczenie to „wyspa skarbów” i „czarowna kraina” jednocześnie. Przedmioty wabią kolorami, odblaskami, kształtami, dźwiękami. Wszystko jest takie ekscytujące, ale najczęściej niedostępne lub niebezpieczne. Maluszek spontanicznie interesuje się wszystkim, co widzi, słyszy i czego dotyka, ponieważ jego zmysły i umysł są gotowe do poznawania i rozwoju. Wciąż potrzebuje przedmiotów do badania i zagadek do rozwiązywania. Mając taki pogodny nastrój i pozytywne oczekiwania, szczególnie trudno przyjmuje się nudę lub rozczarowanie. Dlatego tak ważne są odpowiednie zabawki, które zaspokoją wysokie potrzeby rozwojowe maluszka. Jak je wybrać?

Fisher Price
materiały prasowe

Jak wybrać zabawkę dla dziecka?

W trosce o bezpieczeństwo dziecka nie można udostępniać mu przedmiotów codziennego użytku niedostosowanych do jego pomysłowej i ożywionej zabawy. Właściwymi obiektami do takich zajęć są jednak odpowiednie zabawki z linii aktywizującej dla niemowląt od Fisher-Price®, takie jak Aktywizujące jabłuszko, Doniczka i Dzwoniący ptaszek „A kuku” czy Świecąca latarenka.
Starannie zaprojektowane z myślą o najmłodszych dzieciach zabawki aktywizujące skutecznie pomagają stymulować rozwijające się zmysły maluszków. Wzrok dziecka jest aktywizowany dzięki fantazyjnym kształtom, ciekawym barwom, przeciwstawnym kolorom oraz odbiciom w lusterkach i odblaskom. Zabawki mają harmonijną kolorystykę przełamaną kontrastowymi zestawieniami w formie pasków, kropek i szachownicy, które stymulują wzrok już nowo narodzonych dzieci. Jabłuszko dodatkowo przyciąga uwagę lusterkiem, a Latarenka światłem. Wszystkie te zabawki zaskakują także formą: jabłuszko „rozkłada się” na cząstki, z doniczki nie tylko wyrasta kwiatek, ale też wyskakuje zwierzaczek, w latarence fruwa biedronka w kontrastowe kropki, a z budki wysuwa się ptaszek wprawiany w ruch dzięki manipulacjom malucha.

 
Fisher Price - zabawki edukacyjne
materiały prasowe

Jak rozwijać słuch dziecka przez zabawę?

Słuch dziecka może rozwijać się dzięki muzyce z Latarenki, dzwoneczkom Ptaszka, szelestom i grzechotce Jabłuszka czy podzwanianiu skunksa z Doniczki. Dodatkowo zabawa z tym sympatycznym zwierzątkiem dostarcza wrażeń węchowych o zapachu wanilii. Potrzeba stymulacji dotykowej jest z kolei zaspokajana dzięki elementom do naciskania, jak np. przycisk Latarenki i skunks w Doniczce, oraz do pociągania np. ptaszek z budki oraz ślimak-grzechotka, ptaszek-gryzaczek i motylek przymocowane do Jabłuszka. Manipulacje tymi zabawkami zaskakują wrażeniami i zaciekawiają dzięki zestawieniu różnych faktur. Plastik łączy się z tekstyliami, elementy twarde z miękkimi, powierzchnie gładkie z wytłaczanymi. Uzupełnieniem tych akcesoriów są gryzaczki przy Latarence i Jabłuszku do łagodzenia podrażnienia dziąseł przy wyrzynaniu się ząbków.

Fisher Price - zabawki edukacyjne
materiały prasowe

Zabawa - źródło nowych bodźców

Aktywizujące zabawki Fisher-Price® dla najmłodszych maluszków nie tylko zapewnią wiele zróżnicowanych bodźców, ale pomogą też zrozumieć podstawowe zjawiska w otoczeniu. Nieprzypadkowo skunks chowa się w doniczce, a gryzaczek w kieszonce jabłuszka. Eksperymentowanie z nimi, chowanie i odnajdywanie, pomaga zrozumieć pojęcie stałości przedmiotów. Dziecko odkrywa, że przedmioty istnieją nadal, pomimo ich chwilowego zniknięcia z pola widzenia. Ta pierwsza rozwiązana zagadka zapoczątkowuje kolejne operacje intelektualne i rozwój myślenia. Możliwość wywoływania określonych efektów w zabawce uczy zależności przyczynowo-skutkowych. Ponadto wzmacnia rozumienie związku pomiędzy własnymi działaniami a obserwowanymi efektami. To  zachęca do dalszych wysiłków i większej aktywności.

 

Specjalnie dobrane zabawki aktywizujące pomagają rozwijać analizę wzrokową, uwagę słuchową, wrażliwość dotykową, ciekawość poznawczą, spostrzegawczość i uważność dziecka już od pierwszych chwil życia. Dzięki nim jest w pełni gotowe do zabawy, nauki oraz odkrywania wszystkich skarbów w swojej czarownej krainie dzieciństwa.

Wypowiedź ekspertki Fisher-Price, dr n. hum. Justyny Korzeniewskiej – psycholog dziecięcej

Marko Tiny Love mata
materiały prasowe
Rozwój
Jak ćwiczyć precyzyjne ruchy u dziecka?
Czym są ruchy precyzyjne i jak je rozwijać? Dowiedz się i poznaj zabawy, które Ci w tym pomogą.

Ruchy precyzyjne mogą Ci się kojarzyć z małą motoryką, czyli chwytaniem. To bardzo dobre skojarzenie, jednak nie pokrywa w pełni znaczenia tego terminu. Ruchy precyzyjne to ruchy wszystkich „drobnych” mięśni, a więc tych, które są odpowiedzialne nie tylko za ruchy dłoni czy palców, lecz także mimikę twarzy. Ruchy precyzyjne ułatwiają także prawidłową artykulację wyrazów. Dlatego, choć mogłoby się wydawać, że są takie niepozorne, warto je rozwijać i ćwiczyć. Sprawdź, jak to robić. Ćwiczymy małe rączki Jeśli chcesz, aby w przyszłości Twoje dziecko nie miało problemu z wykonywaniem bardzo precyzyjnych czynności, jak np. zapinanie guzików czy wiązanie sznurowadeł, o rozwój ruchów precyzyjnych dziecka powinnaś zadbać jak najwcześniej. Tak naprawdę ruchy precyzyjne możesz ćwiczyć wszędzie. Z pomocą na pewno chętnie przyjdzie Sorter kształtów i Układanka 2w1 od Tiny Love , zachęcając dziecko do rozwijania zdolności motorycznych i promując rozwój poznawczy.   Zabawka jest połączeniem sortera kształtów, układanki i puzzli . Zawiera wiele interesujących dźwięków i kształtów, między innymi obracające się kółko a kuku z postaciami zwierzątek pod spodem, 2 grzechotki, piszczek do naciskania oraz ściany, które można wyginać. Podczas zmiany ustawienia każdej ze ścian słychać odgłos klikania, co jeszcze bardziej zachęca dziecko do zabawy. To wszystko gwarantuje nieograniczone możliwości! Ćwiczymy wrażliwość sensoryczną Niezależnie od tego, którą zabawkę wybierzesz dla malucha, zwróć uwagę, aby stymulowała rozwój kilku zmysłów jednocześnie. Idealnie sprawdzi się tu Karuzela – Rośnij z muzyką – Zabawa na łące . Dzięki kombinacji muzyki i ruchu, pobudzi zmysły bawiącego się maleństwa, a także, gdy przyjdzie czas odpoczynku, umożliwi mu stopniowe przygotowanie się do snu. Unikalny system poruszania się...

Fisher Price - Turlaczki
materiały prasowe
Rozwój
Jaką rolę w rozwoju dziecka odgrywają muzyka i dźwięki?
Wydaje Ci się, że na pierwszy kontakt z muzyką i instrumentami przyjdzie czas, gdy maluch pójdzie do szkoły? Nic bardziej mylnego – najlepszy na to moment jest właśnie teraz!

var _gde_uiioioltrc = new Image(1,1); _gde_uiioioltrc.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=.XnlP6s8pXwPCD8WZEGiBmXj31NZVG_UO1.kQXbWZ5X.17/stparam=uiioioltrc/fastid=ghfexuzfcrnnssniotvnzcnlwamz'; Spokojnie, nie chodzi wcale o to, by od razu zapisywać malucha do szkoły muzycznej czy na zajęcia z rytmiki, ale po prostu pozwolić dziecku na swobodny kontakt z muzyką. Po co? Bo obcowanie z dźwiękami wspiera rozwój maluszka w wielu obszarach. Dlaczego muzyka jest ważna w rozwoju dziecka? 1. Wspiera rozwój słuchu i mowy. Muzyka stymuluje ośrodkowy układ nerwowy, dzięki czemu wspiera prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka. Aparat słuchu dziecka, który po urodzeniu nadal się doskonali, potrzebuje nowych bodźców, by się rozwijać. Dlatego właśnie tak ważne jest, by maluszek był otoczony interesującymi dla niego dźwiękami. Rozwój aparatu słuchu ma też niebagatelne znaczenie w nauce mowy. Rozpoznawanie i zapamiętywanie dźwięków, którymi są przecież wypowiadane przez nas głoski, jest niezbędny, by brzdąc nauczył się wyodrębniać je, a potem powtarzać. Dlatego właśnie warto zadbać o to, by maluch dorastał w otoczeniu wielu różnorodnych i przyjaznych dla niego dźwięków. Możesz włączać delikatną muzykę w jego pokoju, mówić do dziecka cichym, spokojnym głodem czy pokazywać mu, jakie ciekawe dźwięki mogą wydawać różne przedmioty, np. uderzające o siebie klocki. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić. Pamiętaj, że maluszek nie lubi hałasu (czyli dźwięków zbyt głośnych, o wysokich tonach, uciążliwych) i czasem potrzebuje też odpoczynku w zupełnej ciszy.   2. Wspiera rozwój motoryki. Nic tak nie motywuje do ruchu jak muzyka i nowe dźwięki. Jeśli chcesz zachęcić brzdąca do raczkowania, podaruj mu Muzyczne Turlaczki od Fisher Price . Muzyczni przyjaciele – BeBo i Bella świecą, grają, mówią i tańczą w...

Fisher Price
Fisher Price
Rozwój
Jak wybrać zabawkę, która nie znudzi się dziecku po dwóch dniach?
Wielu rodziców skarży się na to, że zabawki szybko nudzą się dzieciom. Dzieje się tak nie bez powodu. Oczywiście to, czy zabawka znudzi się dziecku czy nie często zależy przede wszystkim od indywidualnych zainteresowań i pasji, Jak mądrze wybrać zabawkę, aby zbyt szybko nie znudziła się maluchowi?

var _gde_vjkeiljmzd = new Image(1,1); _gde_vjkeiljmzd.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=bJtFZFyFoRePj2Rn_Q9Mlpcg33NUTWOwyX4JLgzG0CD.07/stparam=vjkeiljmzd/fastid=gitcuyxegoszkncsgwlimtflhnmo'; Obecnie dzieci mają bardzo dużo zabawek w domu. Na rynku dostępnych jest tak wiele różnych rodzajów zabawek, że my rodzice nie jesteśmy w stanie oprzeć się, aby nie kupować ich naszym pociechom. Często wydajemy pieniądze na rzeczy, które po kilku dniach idą w tak zwany kąt. Najczęstszym problemem jest kupowanie dziecku zabawek, które tylko pozornie zmuszają dzieci do myślenia. Wszelkie piszczące i migające kolorowymi światełkami zabawki, w rzeczywistości nie mają nic wspólnego z edukacją. Wręcz przeciwnie – rozpraszają uwagę i powodują, że maluchy szybko porzucają rozrywkę na rzeczy kolejnych „atrakcji”. Dlaczego dzieciom nudzą się zabawki? Zdarza się, że zabawki nie są dostosowane do wieku dziecku albo nie posiadają funkcji edukacyjnej, która zachęciłaby malucha do aktywnego uczestniczenia w zabawie. To czy maluch sięgnie po daną zabawkę czy nie zależy również od jego indywidualnych zainteresowań . Wybierając zabawkę dla swojego dziecka zwracaj uwagę na wiek , dla którego przeznaczona. Jeśli zdecydujesz się na zabawkę, przeznaczoną dla młodszych pociech, istnieje ryzyko, że twój maluch szybko straci nią zainteresowanie, ponieważ zabawka nie będzie stanowiła dla niego żadnego wyzwania. Jeśli jednak wybierzesz zabawkę dla starszych dzieci, maluch również może znudzić się, gdy postawione przed nim zadania okażą się zbyt trudne. Winna jest także telewizja, która powoduje, że maluchy nie są w stanie skupić się długo na wykonywaniu jednej rzeczy. Warto więc pomyśleć o ograniczeniu telewizji .  Jeśli zastanawiasz się, jakie zabawki wybrać, aby starczyły dziecku na dłużej, pomyśl o nich tak jak o...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta