W 6 miesiącu życia dziecko potrafi już siedzieć z podparciem, a także przewracać się z pleców na brzuszek i na odwrót. Potrafi również chwytać przedmiot całą dłonią i wyprostowanym kciukiem. Dlatego tak ważne jest, aby na tym etapie pomyśleć o zabawkach edukacyjnych, wspierających rozwój maluszka. Poznaj rodzeństwo szczeniaczków od Fisher-Price®, które pomogą zdobyć dziecku nowe umiejętności. Urocze pieski posiadają trzy poziomy nauki: odkrywanie, zachęcanie i naśladowanie. Wystarczy wybrać ten, który jest najodpowiedniejszy na danym etapie rozwoju malucha.

Reklama

Zabawa poprzez odkrywanie

Jeżeli szukasz sposobu na to, jak zachęcić dziecko do wyrażania siebie, wybierz przytulankę taką, jak edukacyjny Szczeniaczek Uczniaczek od Fisher Price. Dzięki niemu twój szkrab będzie mógł odkrywać różne dźwięki i kolory oraz zdobyć nowe umiejętności. Ten sympatyczny pluszak, uroczy z wyglądu i miły w dotyku, posiada aż 3 poziomy nauki. Warto zacząć naukę od poziomu 1: Odkrywanie. Aby go włączyć wystarczy przytrzymać lewą stópkę. Zabawka posiada przyciski, które są umieszczone na poszczególnych częściach ciała pieska: na uszach, łapkach, stopach oraz podświetlanym serduszku. Po naciśnięciu któregoś z nich, dziecko słucha prostych literek, uczy się nazw części ciała i kolorów. Za aktywną zabawę z pieskiem maluch zostanie nagrodzony wesołymi dźwiękami i piosenkami. Szczeniaczek może zostać pierwszym przyjacielem twojego dziecka. A nowa Siostrzyczka Szczeniaczka jest równie mięciutka jak jej brat. Uwielbia się tulić i jest gotowa udowodnić, że nauka to świetna zabawa.

Fisher Price

Zachęcanie do wyrażania siebie w tańcu

Włącz prawą łapkę szczeniaczka i zachęć dziecko do słuchania piosenek. Gdy twój maluch usłyszy wesołe melodie, takie jak abecadło czy przygody pajączka, z pewnością zacznie klaskać i radośnie podrygiwać w rytm muzyki. Podczas śpiewania piesek wymieni też nazwy części ciała i powie, w jakich są kolorach. Gdy maluszek naciśnie stopę usłyszy głos Szczeniaczka mówiącego „zielona stopa”, a następnie piesek zaśpiewa radosną piosenkę. Po naciśnięciu poziomu 2: Zachęcanie, twoje dziecko pozna kolejne melodie i słowa, które zachęcają do tańca, klaskania i aktywnego udziału w zabawie. Maluch z pewnością pokocha piosenki śpiewane przez Szczeniaczka i jego Siostrzyczkę.

Zobacz także
Fisher Price

Nauka mowy poprzez naśladowanie

„Oczy, uszy, ręce, nos. Głowa, ramiona, palce nóg…” – śpiewa radośnie Szczeniaczek Uczniaczek, a podświetlane na wiele kolorów serduszko pulsuje w rytm odtwarzanej muzyki. Wypowiedzi i piosenki śpiewane przez Szczeniaczka lub Siostrzyczkę zachęcają do wspólnego śpiewania, zabawy z wyobraźnią i odgrywania ról, co pomaga rozbudować zasób słownictwa dziecka. Pluszowe pieski uczą ponad 100 pierwszych słów, nazw części ciała, kolorów, kształtów i nie tylko! Zabawka oferuje całe mnóstwo piosenek, dźwięków i wypowiedzi na każdym z trzech poziomów zabawy. Poziom 3 to Naśladowanie. Melodie i słowa śpiewane przez rodzeństwo Szczeniaczków są proste i łatwe do zapamiętanie. Dzięki temu twoje dziecko szybko nauczy się naśladować Szczeniaczka i przyswoi nowe słowa zawarte w zwrotkach. Zachęć swoje dziecko do nauki poprzez zabawę. Twojemu maluchowi z pewnością spodoba się oglądanie pieska i tego, jak miga czerwone serduszko!

Fisher Price
Reklama

Więcej: Fisher-Price®

Reklama
Reklama
Reklama