łuk leśna kraina Tiny Love Marko
materiały prasowe
Rozwój

Poznaj zabawki rozwijające wyobraźnię i kreatywność

Wyobraźnia i kreatywność są potrzebne nie tylko artystom. Przekładają się m.in. na sprawność, elastyczność i oryginalność myślenia, umiejętność przewidywania, zdolność uczenia się, zasób słów czy nieszablonowe podejście do rozwiązywania problemów, a to przydaje się wszystkim! Jakie zabawki mogą pomóc w rozwoju tych obszarów?

Z rozwojem wyobraźni i kreatywności jest podobnie jak z rozwojem innych obszarów: wszystko odbywa się stopniowo i jakby mimochodem, podczas zabawy.

Rozwój małego dziecka

Przez większą część 1. roku życia dziecko żyje w świecie konkretów, a więc tego, co może zobaczyć, dotknąć, usłyszeć i zbadać na wszelkie dostępne sposoby, z oblizywaniem i wąchaniem włącznie. Potem zaczyna także eksperymentować, np. w nieskończoność zrzuca na podłogę jakiś przedmiot. Rodziców to czasem denerwuje, jednak warto zaufać maluszkowi, bo dzięki temu odkrywa ważne rzeczy, w przypadku rzucania na przykład to, że jest w stanie świadomie zwolnić uchwyt palców, a upuszczony przedmiot zawsze spada, zamiast poszybować pod sufit.
Pod koniec 1. roku życia zaczyna się rozwijać także jego wyobraźnia, a wraz z nią kreatywność. Najpierw maluszek naśladuje w zabawie czynności, które dobrze zna: karmi misia, układa go do snu, udaje, że rodzice rozmawia przez telefon itd. Jego wyobraźnia pracuje już pełną parą, bo telefonem może być otwarta dłoń, a miś może zjeść na obiad zupę z klocków albo kolorową skarpetkę. Z czasem dziecko potrafi coraz więcej: tworzy w wyobraźni coraz bardziej złożone światy, pełne postaci, przedmiotów i zdarzeń, z którymi nie zetknął się w rzeczywistości.

Marko Tiny Love Mali Odkrywcy króliczek Thomas
materiały prasowe

Jak wspierać malucha?

Co możesz zrobić, by twoje dziecko rozwijało kreatywność i wyobraźnię?  Przede wszystkim pozwól mu eksperymentować i badać świat na wszelkie możliwe sposoby (oczywiście w granicach rozsądku, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo). Niech maluch bawi się używając zabawek i innych przedmiotów tak, jak ma ochotę, np. niech paraduje z miską na głowie, udając, że to hełm. Doceń jego wyobraźnię i kreatywność, gdy wciela się w najróżniejsze role, rozmawia z psem, wymyśla niesłychane historie albo bawi się zabawką, w sposób, którego nie zaproponował producent. Każda z takich zabaw jest niezwykle rozwijająca i będzie procentować w przyszłości!

Odpowiednie zabawki

Istnieją jednak zabawki, które mogą pomóc w rozwoju wyobraźni i kreatywności. Warto się im przyjrzeć.

Mali Odkrywcy
Lew Leonardo, Królik Thomas i Myszka Coco zawdzięczają swoje imiona trzem wielkim, niezwykle kreatywnym postaciom: Leonardowi daVinci, Thomasowi Edisonowi i Coco Chanel.

Marko mali Odkrywcy Lew Leonardo
materiały prasowe

Każda z tych zabawek jest interaktywna i dzięki inteligentnym czujnikom reaguje na to, co robi z nią dziecko, np. zaczyna chrupać, gdy malec podsuwa jej jedzenie, chichocze, pochrapuje itd.
Małymi Odkrywcami można się bawić na wiele sposobów. Na przykład w „A ku ku” wygląda tak: gdy schowasz Leonarda, Thomasa lub Coco w pudełku, szufladzie albo gdziekolwiek indziej, zwierzątko zawoła, by je znaleźć, a gdy malec je odkryje, będzie wiwatować. Takich funkcji Mali Odkrywcy mają aż 7. Karmienie zwierzątka, łaskotanie go, skakanie wraz z nim i pozostałe zabawy to także świetny punkt wyjścia do snucia najróżniejszych historii, których bohaterem jest malec i jego ulubiony Mały Odkrywca.
Marko myszka coco mali odkrywcy
materiały prasowe

Do każdej z zabawek dołączono 7 bezpłatnych kart rozwojowych ze wskazówkami dotyczącymi nauki i zabawy, które nie tylko pozwalają rodzicom w pełni zrozumieć wartość rozwojową poszczególnych zabaw, ale także są inspiracją do wielu kolejnych.

Książeczka interaktywna – dwustronna –  Zabawa na łące (Tiny Love)
Czarno-białe ilustracje, które możemy znaleźć po jednej stronie tej składanej w harmonijkę książeczki, są idealne dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze 3. miesiąca życia i właśnie takie kontrastowe obrazki widzą najlepiej. Nieco starszy bobas także znajdzie tu coś dla siebie: piękne, pełne intrygujących szczegółów kolorowe obrazki przedstawiające sarenkę bawiącą się na łące.
Marko książeczka dwustronna
materiały prasowe

Książeczka rozwija wyobraźnię i kreatywność dziecka i może być punktem wyjścia do rozmów i opowiadania bajek o jej bohaterce.
Zabawka pomaga także w rozwoju innych obszarów, np. dzięki niej maluszek spędza więcej czasu na brzuchu (to ważne, bo dzięki temu wzmacnia mięśnie ramion i karku), uczy się wyciągania rąk , chwytania i badania poszczególnych elementów, a różne kolory, kształty i tekstury, stymulują zmysły.
Marko książeczka dwustronna
materiały prasowe

Książeczka jest nieduża i lekka, dzięki czemu łatwo ją zabrać ze sobą na spacer albo w podróż. Twoje dziecko znajdzie w niej lusterko, zabawkę „A ku ku” i satynowe wstążki, odkryje, że ogonek lista szeleści, a drzewo ma ciekawą fakturę. 

Książeczka edukacyjna dla dziecka – Świat Małej Księżniczki
Ta piękna, mięciutka książeczka ma liczne elementy, które zachęcają, by je odkrywać: ciekawe tekstury, klakson, elementy 3D, gryzak, satynowe wstążki i lusterko.
książeczka mała księżniczka Tiny Love
materiały prasowe

Zabawka rozwija wiele obszarów, w tym wyobraźnię i kreatywność: bawiące się nią dziecko z czasem uświadamia sobie, że ukazane w książeczce przedmioty istnieją także w realnym świecie, bajkowe sceny zachęcają do rozmawiania o nich, a z czasem także snucia własnych historii na ich temat.
książeczka mała księżniczka Tiny Love
materiały prasowe

Książeczka jest nieduża i ma uniwersalne zapięcie, za pomocą którego można ją przypiąć ją np. do wózka.

Zestaw kubeczków kąpielowych do zabawy
kąpielowe Tiny Love
materiały prasowe

Kolorowe kubeczki o ciekawym kształcie zachęcają do eksperymentowania w wodzie i nie tylko. Rozwijają wiele obszarów, w tym wyobraźnię i kreatywność. Dziecko może bawić się nimi na wiele różnych sposobów: może sprawdzać, co się z nimi dzieje w wodzie (Toną? Unoszą się na powierzchni?), układać jedne na drugich, tworzyć fontannę, sprawdzać, czy poza wodą da się w nich przenosić coś jeszcze itd.  Kubeczki są wykonane z nietoksycznych materiałów oraz wolne od  BPA i ftalanów.
kąpielowe Tiny Love
materiały prasowe


Zestaw zabawek do kąpieli
Te 4 kolorowe postacie – Lisek Christopher, Jeżyk Marie, Króliczek Thomas i Słonik Samuel – są tak urocze, że można się nimi bawić w nieskończoność, wymyślając im wciąż nowe przygody, np. wysyłając je w morską podróż na gąbce albo ucząc nurkowania.
Tiny Love zabawki kąpielowe
materiały prasowe

Są mięciutkie i miłe w dotyku, a w dodatku można je wypełnić wodą, a potem nią pryskać. Mają idealny rozmiar: świetnie się mieszczą w rączce dziecka. Wykonano je z bezpiecznych, nietoksycznych materiałów, wolnych od BPA i ftalanów.
Tiny Love zabawki kąpielowe
materiały prasowe


Sorter i układanka 2 w 1
Ten kolorowy sorter uczy nie tylko myślenia i panowania nad niesfornymi paluszkami, ale także rozwija kreatywność i wyobraźnię, bo jest także nietypową – bo przestrzenną – układanką.
Gdy zabawka jest złożona, dziecko może bawić się nią jak klasycznym sorterem, a więc dopasowywać kształty do otworów w kształcie kwadrata, kółka, krzyżyka i trójkąta.
Tiny Love Marko sorter
materiały prasowe

Gdy ją rozłoży, sorter zmienia się w układankę z wieloma ciekawymi elementami, które można badać. Co więcej, zabawka ma ruchome ścianki, które można ustawiać w różnych pozycjach, tworząc z nich najrozmaitsze konstrukcje, np. domek, dinozaura, pudełko z ruchomym wieczkiem albo podest na nóżkach.
Różnokolorowe klocki (każdy ma inny kształt) także są interesujące: dwa z nich są grzechotkami, jeden piszczkiem, który wydaje odgłos po naciśnięciu, a jeden piszczkiem-shakerem.
Marko Tiny Love sorter
materiały prasowe

Uwagę malca przyciąga także obracające się kółko A ku-ku z ukrytymi pod nim postaciami zwierzątek oraz bezpieczne lusterko, w którym można się przejrzeć.
Ruchome ścianki sprawiają, że zabawka może przybrać najróżniejsze kształty, co pozwala rozwijać wyobraźnię i kreatywność.

Artykuł powstał z udziałem Marko

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Prezent dla 5-latka
Święta i uroczystości
Prezent dla 5-latka: pomysły na prezent dla pięcioletniego chłopca (sportowy, edukacyjny, tani)
Agnieszka Majchrzak
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA