Marko zabawki K's Kids zdjęcie startowe
materiały prasowe
Rozwój

Zabawki wspierające rozwój. Podpowiadamy, jak wybrać te najlepsze!

Zabawa to tak naprawdę… bardzo poważna sprawa. Dzięki niej dziecko bez najmniejszego wysiłku uczy się mnóstwa rzeczy. Jakie najlepiej wspierają jego rozwój?

Gdy dziecko beztrosko rzuca piłeczką, potrząsa grzechotką albo przytula pluszaka, tak naprawdę intensywnie się uczy. Czego? Na przykład panowania nad własnym ciałem, logicznego myślenia („Ojej! Potrząsnąłem grzechotką, a ona wydała z siebie dźwięk!”) i wyrażania emocji. 

Trójkąt Umiejętności

Przedstawiamy kolekcję zabawek K's Kids. Każdy ich element został zaprojektowany w taki sposób, by wspierać rozwój dziecka. 
Aby rodzicom było łatwiej zrozumieć, w czym pomagają konkretne klocki, piłki czy maty, warto zapoznać się z tzw. Trójkątem Umiejętności. To prosty przewodnik, pokazujący w jakim obszarze rozwija się maluszek, gdy się nimi bawi.  

Marko zabawki K's Kids trójkąt umiejętności
materiały prasowe

ROZWÓJ FIZYCZNY

Na obszar rozwoju fizycznego dziecka składają się:
zmysły –  wzrok, słuch, dotyk, węch i smak,
motoryka mała  – m.in. precyzyjne chwytanie przedmiotów, ruchy warg i języka,
motoryka duża – ruchy większych mięśni odpowiedzialnych za pracę ramion, nóg i całego ciała.

Zabawki, które wspierają rozwój fizyczny, stymulują zmysły dziecka wyrazistymi, miłymi dla oka kolorami, różnorodnymi kształtami i ciekawymi fakturami poszczególnych elementów. To jednocześnie miłe dla ucha, interesujące dźwięki, np. melodie, szeleszczenie czy odgłosy zwierząt. Takie zabawki zachęcają dziecko do wykonywania precyzyjnych ruchów: chwytania, obracania zabawką w dłoniach, manipulowania nią na różne sposoby. Rozwijają również całe ciało, np. przekonując do raczkowania, schylania się, rzucania czy łapania.

Domek Psa Patricka
Ten bajecznie kolorowy sorter ma miękkie ściany i dach z otworami o różnych kształtach, do których dziecko dopasowuje mniejsze i większe klocki. W klapkę z postacią Psa Patricka wszyto od wewnętrznej strony bezpieczne lusterko. Zabawka ma także duży, wygodny uchwyt, dzięki któremu łatwo przenosić ją z miejsca na miejsce.

Marko zabawki K's Kids domek
materiały prasowe

Klocki Połącz i słuchaj
Każdy z tych kolorowych, mięciutkich, łatwych do chwycenia klocków jest zabawką samą w sobie, jednak można je także łączyć. Gdy uda się dopasować części obrazka, dziecko słyszy odgłos zwierzęcia lub pojazdu, który na nim widzi. 
Marko zabawki K's Kids klocki
materiały prasowe

Przenośna mata Słoń
To mata, pluszak i książka w jednym. Zabawny słonik ma grzechoczące nóżki, szeleszczące uszy i piszczącą trąbę. Jest mięciutką przytulanką, którą można wszędzie zabierać ze sobą. Kryje miłą niespodziankę: zapinaną na guzik-gryzaczek książeczkę z kolorowymi wizerunkami zwierząt. To jeszcze nie wszystko: podczas spacerów czy pikników strony książeczki można zamienić w całkiem sporą matę.
Marko zabawki K's Kids mata słoń
materiały prasowe

Zegar Sowa –  noc i dzień
Sowa z zegarem jest bajecznie kolorowa i zrobiono ją z materiałów o różnych fakturach. Jest bardzo miękka – w sam raz do przytulania. Bawiąc się nią, dziecko może słuchać dźwięku Tik-Tak i muzyki, ciągnąć za gryzaki (i oczywiście je gryźć) oraz przesuwać paluszkami wskazówki.
Marko zabawki K's Kids sowa
materiały prasowe


ROZWÓJ POZNAWCZY

Na obszar rozwoju poznawczego składają się:
umiejętności logiczne – umiejętność porządkowania informacji, wyciągania z nich wniosków i rozwiązywania problemów,
kreatywność – inteligencja artystyczna, rozumienie kolorów, kształtów, rozróżniania muzyki i rytmu,
umiejętności językowe – umiejętność mówienia i rozumienia.

Zabawki, które wspierają rozwój poznawczy, uczą myślenia, kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów. Zachęcają do poznawania kolorów i dźwięków oraz do tego, by korzystać z nich na różne sposoby. Wspierają również rozwój mowy, np. uczą nazw zwierząt czy pojazdów zapraszając do rozmowy i zadawania pytań.

Edukacyjne klocki Puzzle
To 12 miękkich, lekkich elastycznych, kolorowych sześcianów z bardzo bogatym materiałem edukacyjnym. Na przykład na zielonych ściankach klocków są przedmioty w różnych liczbach (co pomaga w nauce liczenia), na pomarańczowo-niebieskich cyfry, a na różowych połówki różnych obiektów. Ścianki granatowe ukrywają niespodziankę – mają klapki, pod którymi znajdują się te same obiekty w różnych stanach, np. całe jabłko i ogryzek (dziecko uczy się pojęcia przyczyna-skutek). Na jednej ze ścianek są także fragmenty dużej układanki. Składając wszystkie klocki razem, dziecko zobaczy obrazek z wesołym miasteczkiem. Zestaw uzupełniają miękkie kolorowe stożki, z których można zrobić np. dach domku.  

Marko zabawki K's Kids klocki puzzle
materiały prasowe

Klocki Popboblocs Zbuduj sam – Miasto
Zestaw składa się z 50 klocków różnej wielkości, figurki ciężarówki oraz dodatkowych elementów z papieru, takich jak ludzie, drzewa czy budynki. Dzięki tej zabawce dziecko może nie tylko budować miasto, ale także bawić się w odgrywanie różnych ról i tworzyć historie.
Marko zabawki K's Kids miasto
materiały prasowe

Piramida edukacyjna Patrick
Zabawka składa się z kolorowych kubeczków, na których wytłoczone są liczby i wzory. Zadaniem dziecka jest ułożenie kubków w stos. Gra uczy kolorów oraz pomaga dziecku ćwiczyć motorykę i logiczne myślenie. Każdego z kubeczków można także użyć także osobno, np. jako foremki do piasku. Dzięki temu zabawka daje dziecku poczucie samodzielności i władzy.
Marko zabawki K's Kids piramida
materiały prasowe

ROZWÓJ SPOŁECZNY

Na obszar rozwoju społecznego składają się:
emocje – umiejętność wyrażania ich i kontrolowania,
komunikacja – umiejętność skutecznego porozumiewania się z innymi,
poczucie własnej wartości – zadowolenie z siebie, które daje np. ukończone zadanie czy sam proces podejmowania decyzji.

Zabawki, które wspierają rozwój społeczny, są miłe w dotyku, zachęcają, by się w nie wtulić i się o nie troszczyć. Wspierają także rozwój mowy, zachęcając do rozmawiania z nimi lub o nich. Budują poczucie samoświadomości i własnej wartości, zachęcając np. do oglądania siebie w lusterku, podejmowania samodzielnych decyzji czy kończenia rozpoczętych zadań.

Dinozaur z piłeczkami – Jestem Szefem
Ogromny, mięciutki dinozaur z 60 kolorowymi piłeczkami. Dziecko może rozpiąć zamek błyskawiczny na jego grzbiecie i siedzieć w środku jak w basenie z piłeczkami albo wyrzucać je i wkładać do środka – to ono jest szefem! Zabawka ma także grzechotkę, lusterko i elementy, które szeleszczą.

Marko zabawki K's Kids dinozaur
materiały prasowe

Interaktywna kostka – Muzyczna farma
Kolorowa, miękka kostka z elementami o różnych fakturach i dodatkami: lusterkiem, gryzakiem i tasiemkami zakończonymi supełkiem. Naciskanie ozdobionych wizerunkiem zwierząt ścianek aktywuje dźwięki – ich odgłosy.
Marko zabawki K's Kids muzyka
materiały prasowe

Mówiąca piłka 2 w 1
Różnokolorowa, miękka piłka z kolorowymi obrazkami, która pomaga w nauce kolorów, liczenia od 1 do 10 i alfabetu, idealna do zabaw sportowych (rzucania, kopania, turlania) i jako przytulanka. „Rośnie” wraz z dzieckiem – może towarzyszyć mu na kolejnych etapach jego rozwoju. Dostępna jest w dwóch wersjach językowych – angielskiej i polskiej.
Marko zabawki K's Kids piłka
materiały prasowe

WSZYSTKIE OBSZARY

Tak naprawdę zabawki stymulują wszystkie obszary rozwoju. Niektóre z nich są tak wszechstronne, że robią to szczególnie skuteczne.

Kostka Słuchaj, klaszcz i śpiewaj
Miękka w dotyku, kolorowa kostka z zabawnymi obrazkami, którą można ustawić w 3 trybach:
„słuchaj” – po podrzuceniu kostka gra 6 różnych melodii
„klaszcz” – gra 3 melodie zachęcające do klaskania
„śpiewaj” – gra piosenki zachęcające dziecko do wspólnego śpiewu

Marko zabawki K's Kids kostka
materiały prasowe

Przytulanki interaktywne Julia uczy mówić i Wayne uczy mówić
Julia i Wayne to lalki z funkcją nagrywania głosu, dzięki której można sprawić, by mówiły to, co chcemy, np. słowa „mama” czy „tata”, „dziękuję”, „dzień dobry”. Dziecko odtworzy je naciskając brzuch lalki. 
Julia  i Wayne potrafią też w zabawny sposób powtarzać wypowiadane przez dziecko lub rodziców słowa, grają 4 melodie i kiwają głowami w ich rytm. Są mięciutkie, więc miło je przytulić.
Marko zabawki K's Kids lalki
materiały prasowe

Sorter Patrick
Sorter ma kształt miękkiej, zamykanej na suwak walizeczki z 9 otworami o różnych kształtach, do których dopasowuje się różnokolorowe klocki. Ma wygodny uchwyt do przenoszenia i breloczek z pieskiem Patrickiem.
Marko zabawki K's Kids sorter
materiały prasowe


Doradca Rozwoju Dziecka 

Jakie zabawki podarować maluszkowi, by najlepiej pomagały mu w rozwoju? 
W dokonaniu wyboru pomoże ci Doradca Rozwoju Dziecka.  
To bardzo proste: wybierasz na stronie wiek dziecka, zaznaczasz, co już potrafi (np. „stara się naśladować różne dźwięki”, „uśmiecha się w odpowiedzi na uśmiech dorosłych”, „potrafi chwytać grzechotkę”) i natychmiast otrzymujesz analizę dotyczącą poziomu jego rozwoju wraz z sugestiami, jakie zabawki będą w jego przypadku najlepiej stymulować poszczególne obszary.
Spróbuj!

Artykuł powstał z udziałem firmy Marko

Marko Doona
materiały prasowe
Czas wolny
Ten wynalazek skradnie twoje serce! Oto fotelik samochodowy z funkcją wózka i bujaka
Bezpieczeństwo, komfort, minimalizm i elegancki wygląd. To cechy, jakich szukamy, wybierając akcesoria dla naszego dziecka. Niejednokrotnie nie idą one w parze. Niemowlęcy wózek rzadko bywa minimalistyczny, a bezpiecznie nie musi równać się pięknie. A raczej, nie musiało do dziś – poznajcie mobilny fotelik na kółkach Doona.

Doona to pierwszy na świecie fotelik z w pełni zintegrowanymi kołami . Został zaprojektowany tak, aby umożliwić rodzicom bezpieczne i praktyczne zapewnienie mobilności dla dziecka, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu. Ze względu na swoją unikalną funkcjonalność, fotelik Doona został przetestowany i certyfikowany jako fotelik samochodowy, wózek spacerowy oraz kołyska . Został również dopuszczony do użytku w samolotach. Rozwiązanie szyte na miarę Możesz już zapomnieć o dźwiganiu ciężkiego fotelika. Doona umożliwia podjechanie pod samo auto i bezproblemowe wpięcie go w samochodzie. Spełnia jednocześnie najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości . To jeszcze nie koniec jego zalet! Sam wygląd fotelika zachwyca. Model Doona+ Midnight został wyposażony w modną, pikowaną tapicerkę na siedzisku fotelika. Z kolei rączkę, obszycie budki i materiałów uprzęży wykonano ze skóry. W głębokiej czerni został również wykonany aluminiowy stelaż fotelika. Do zestawu dołączona jest torba Essential, która posiada te same pikowane detale, co siedzisko fotelika. Bezpieczeństwo przede wszystkim W foteliku Doona dziecko podróżuje tyłem do kierunku jazdy , a fotelik może zostać zamocowany 3-punktowymi pasami lub wpięty w bazę ISOfix . Fotelik celująco zdał wszystkie wymagane prawem testy zgodności i spełnia tym samym najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dodatkowym atutem fotelika jest unikalna konstrukcja . Ustawienie uchwytu/rączki do prowadzenia przy oparciu kanapy samochodu, zapewnia dziecku wyjątkową ochronę przed rotacją wsteczną . W przypadku ewentualnej kolizji, rączka fotelika pochłonie uderzenie i zapobiegnie szybkiemu odbiciu go w kierunku przodu samochodu. Zastosowane w foteliku rozwiązania zapobiegają również niezamierzonym złożeniom, nagłym wydłużeniom rączki czy jej rotacji w trakcie podróży. Doona wykonana jest z najlepszej jakości...

Marko wózki ISR
materiały prasowe
Czas wolny
Spacer w trampkach czy szpilkach? Dobierz wózek pasujący do twojego stylu życia! [PRZEGLĄD]
Na co dzień kochasz miasto, ale w weekendy chętnie z niego uciekasz? Wybierasz tylko eleganckie i stylowe przestrzenie? A może wręcz przeciwnie – nie wyobrażasz sobie życia bez leśnych ścieżek i lekko przybrudzonych błotem trampek? Wybierając wózek dla malucha zwracaj uwagę nie tylko na jego komfort i bezpieczeństwo, ale również na cechy odpowiadające twojemu stylowi życia. Podpowiadamy, jak znaleźć ten idealny!

Wózek, jaki wybierzesz dla swojego malucha, musi pasować do ciebie. Tak, aby spacery stały się przyjemnością, a nie niemiłym obowiązkiem. Na co zatem zwrócić uwagę, szukając tego najlepszego? Dla mamy lubiącej miasto i podróże: Bumprider Na początek propozycja dla mam aktywnych, lubiących miasto. Wózek spacerowy Bumprider Connect to rozwiązanie idealne – wózek jest zwrotny, lekki i łatwy w transporcie, co sprzyja podróżowaniu! Dzięki opcjonalnej gondoli, wózek nadaje się również dla najmłodszych dzieci. To jednak, co czyni go wyjątkowym, to magnes dający możliwość łączenia ze sobą dwóch pojedynczych wózków . Opatentowany system blokujący sprawia, że Connect 2 jest jedynym wózkiem na świecie , który w kilka sekund można zmienić z wózka pojedynczego w taki dla dwójki dzieci. Spacerowanie i podróżowanie z dzieckiem (czy też dziećmi) staje się dzięki wózkowi Bumprider Connect jeszcze prostsze, bowiem składanie, rozkładanie i prowadzenie go możliwe jest za pomocą jednej ręki. Magnesy umożliwiające łączenie wózków są dezaktywowane na czas lotu samolotem. Dzięki temu możesz zabrać swój ukochany pojazd w każdą podróż. Na wózek można zamontować zarówno gondolę, jak i fotelik samochodowy. Od teraz spacer z dwójką dzieci w podobnym wieku przestanie być problemem! Tym bardziej że Bumprider wyposażony jest w duży kosz pod siedziskiem – pomieści to, co konieczne podczas spaceru dla ciebie i dziecka. Jesteś mamą starszaka? Bumprider ma w swojej ofercie dostawki dla większych dzieci, pasujące do wszystkich wózków dostępnych na rynku. Dla mamy lubiącej elegancję i styl: Mima Na początek coś dla rodziców, którzy lubią luksus i wyróżnianie się w tłumie oraz cenią sobie design i komfort: Mima Xari . Dzięki możliwości personalizacji stworzycie model wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. Mima Xari to połączenie...

Marko foteliki samochodowe
materiały prasowe
Zdrowie w ciąży
Bezpieczna podróż w ciąży lub z niemowlęciem – poznaj te rozwiązania!
Pierwszą zasadą podróży samochodem jest bezpieczeństwo. W ciąży, z dzieckiem, bez dzieci, na wycieczkę do pobliskiego lasu czy też na drugi koniec Polski. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu – w tym zaopatrzenie w niezbędne, świetnej jakości akcesoria.

Choć każdy z nas musi podróżować bezpiecznie, to szczególnie ważne jest odpowiednie podejście i przygotowanie wyjazdu, jeśli w drogę wyrusza przyszła mama (niezależnie od tego czy jest kierowcą, czy zajmuje jedynie fotel pasażera), albo gdy jednym z pasażerów jest niemowlę. Istnieją jednak rozwiązania, które pozwolą bezpiecznie i wygodnie pokonać każdą trasę. Przyszła mama w podróży Rozwiązaniem, które gwarantuje bezpieczeństwo zarówno przyszłej mamy jak i dziecka, jest adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży BeSafe , który nie uciska brzucha, dzięki czemu nie tylko zapewnia komfort mamy podczas jazdy (zarówno fizyczny jak i psychiczny), ale i w razie zderzenia chroni także maluszka. W przypadku nagłego hamowania lub uderzenia może dojść do uderzenia twojego brzucha i dziecka. Jak wynika ze statystyk, najbardziej powszechnym powodem śmierci pourazowej jest oderwanie się łożyska. Dzieje się tak w przypadku 1-5% lekkich kolizji i nawet w 20-50% ciężkich wypadków, w których uczestniczyła kobieta w ciąży. Adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży BeSafe zapewnia odpowiednią ochronę zarówno mamie jak i dziecku. Dzięki niemu tradycyjny pas (pas biodrowy) jest przesunięty poniżej dolnej okolicy brzucha a nacisk jest przesunięty na miednicę. To również pewność, że w razie zderzenia czołowego nie dojdzie do tzw. nurkowania, czyli sytuacji w której mama ześlizguje się pod pasem biodrowym do przodu. Adapter BeSafe montuje się za pomocą dodatkowego paska wokół siedzenia. Może być używany przez przyszłą mamę zarówno na fotelu kierowcy, jak i wtedy, gdy sama decyduje się prowadzić auto. Zalecany jest już od 2. miesiąca ciąży , ponieważ zmniejsza ryzyko odklejenia się łożyska lub poronienia w przypadku kolizji. Maluszek na pokładzie Kiedy do rodziny dołącza kolejny pasażer, wszelkie wyjazdy nabierają nowego znaczenia....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj