Reklama

Niemowlęta bardzo szybko się uczą. Gdy ktoś zabierze im z ręki zabawkę, ich pierwszą reakcją jest płacz. Po chwili jednak orientują się, że przedmiot, który zniknął z ich pola widzenia, nadal istnieje. Na tym polega rozwój poznawczy dziecka, czyli umiejętność postrzegania, zapamiętywania i przetwarzania informacji dobiegających z otoczenia. Tempo rozwoju malucha zależy od jego wrodzonych predyspozycji, jednak my jako rodzice, możemy pomóc pociechom stymulować rozwój poznawczy.

Jak stymulować rozwój poznawczy?

Rozwój poznawczy to przede wszystkim zdolność logicznego myślenia i łączenia poszczególnych elementów informacji. Zabawki takie jak puzzle czy klocki rozwijają logiczne myślenie, umiejętność porządkowania, wnioskowania i rozwiązywania problemów. Zachęca to malucha do poznawania nie tylko kolorów, ale i różniących się między sobą figur geometrycznych. Żywe kolory i różniące się między sobą kształty służą temu, by wzbudzić w dziecku naturalne zaciekawienie. Warto zachęcać je do poznawania klocków, ale można też samemu dołączyć do zabawy. Chwile spędzone z rodzicem, nauczą dziecko zasad dzielenia się i z pewnością przysłużą się do ogólnego poznawania świata.

Lego Duplo

Jakie zabawki pomagają poznawać świat?

Nikt chyba nie wyobraża sobie dzieciństwa bez kolorowych klocków. Dzięki nim mały człowiek uczy się tworzyć ciekawe konstrukcje, przez co rozwija swą kreatywność i lepiej poznaje świat. Zestaw LEGO DUPLO "Na targu" zawiera trzy figurki: właścicielkę straganu na targu, tatę i dziecko, a także figurkę ptaszka. Oprócz tego maluch może zbudować samochód dostawczy, którym przywiezie zamówiony towar. Ma też do dyspozycji stragan, kasę fiskalną, a także zabawkowe produkty spożywcze, takie jak dynie, jabłka i kolby kukurydzy. Nowoczesne postacie, akcesoria i dekorowane klocki znajdujące się w zestawie LEGO DUPLO, pozwolą dzieciom świetnie się bawić, jednocześnie pomagając im w nauce kupowania na targu i w sklepie. Twój przedszkolak z pewnością będzie zachwycony mogąc jeździć samochodzikiem i przeglądać produkty sprzedawane na targu. Dzięki temu dowie się, jak tego rodzaju czynności wykonuje się w dorosłym życiu. Kto wie, może nawet niebawem zechce ci asystować przy robieniu zakupów w sklepie!

Zobacz także
Lego Duplo

Lego Duplo

Reklama

Więcej: LEGO DUPLO

Lego Duplo
Reklama
Reklama
Reklama