Na ręce członków Klubu Rodzica Recenzenta przekazaliśmy 6 rodzajów mat edukacyjnych, różniących się detalami.
Każda z nich niewątpliwie zachęca do unoszenia głowy, wspomaga kontrolowanie ruchów ręki, koordynację wzrokowo-ruchową, doskonalenie sprawności ruchowej i rozumienie zależności przyczyna - skutek. Każda również cieszy (nie tylko) oczy!

Reklama
Redakcja/mat. pras.

Marzena: Ostatnio mieliśmy okazję przetestować matę edukacyjną od Tiny Love. Jestem pod ogromnym wrażeniem, bo mojej córeczce już od pierwszych chwil bardzo się spodobała. Uwielbia spędzać na niej czas. Podczas leżenia na pleckach moja córeczka cieszy się zwisającymi nad głową zawieszkami, a chcąc je złapać ćwiczy jednocześnie umiejętności motoryczne. Dużym atutem jest to, że matę można prać w pralce, dzięki czemu będzie zawsze czysta i pachnąca. Ma śliski, ale miękki i przyjemny materiał, który sprawia, że z łatwością wyciera się z niej wszelkie zabrudzenia i plamy. Polecam z całego serca.

Kick&Play – Farma to aż 18 rozwojowych aktywnościdla malucha. Jedną z nich jest wyjątkowa plansza dźwiękowa Kick & Play. W pierwszych miesiącach rozwoju dziecko może uderzać w nią nóżkami, a gdy trochę podrośnie - rączkami, aby uprzyjemnić czas leżenia.
Leśna Kraina to mata, którą wyróżnia przede wszystkim zabawka Ptaszek ze światełkiem i muzyką. Zabawka może zostać odczepiona i przymocowana np. do wózka. Poza tym na macie spotkać można bobra, borsuka i sarenkę. A oprócz zwierzątek – kolorowe satynowe wstążki, lusterko i gryzak.
Czarno-biała mata Magiczna Kraina to najlepsza mata dla noworodków, które potrafią rozróżniać jedynie skrajne kontrasty. Te kolory od pierwszego dnia będą stymulować wzrok dziecka, a wyraźne grafiki zachęcać malucha do podnoszenia główki. Grająca zawieszka stanowi dodatkową atrakcję.
Mata Słoneczny Dzień zawiera liczne urocze zabawki, aktywujące rozwój malucha, między innymi bezpieczne lusterko, szeleszczącą karuzelę oraz zabawną, muzyczną zawieszkę Jeżyka Marie z 3 melodiami. Jest także podskakująca zawieszka Ważka, wstążki, grzechotki oraz gryzaki.
Świat Małej Księżniczki to z kolei propozycja, w której ptaszkowi ze światełkiem i muzyką towarzyszą między innymi borsuk i jelonek. Lusterko pozwala przedłużyć czas leżenia na brzuszku, a kolory, faktury i dźwięki stymulują zmysły dziecka i zachęcają do sięgania po zabawki, dzięki czemu maluch ćwiczy umiejętności motoryczne.
Motyl, ptaszek i pszczółka to tylko niektórzy bohaterowie maty Zabawa na łące. Jest wśród nich także szeleszczący szop pracz oraz zawieszka grzechotka w kształcie liska. Do tego łatwy do uchwycenia gryzak w kształcie marchewki. Zabawka Ptaszek posiada funkcję nagrywania. Możecie nagrać swój śpiew lub opowiedzianą maluchowi, ulubioną bajkę i odtwarzać kiedy tylko będziecie mieli ochotę. Atrakcji z pewnością nie zabraknie!

materiały prasowe

Każda z mat, dzięki regulowanym pałąkom i unikalnemu designowi, pomaga dostosować się do zmieniających się potrzeb i umiejętności dziecka. Na początku możliwe jest uniesienie i połączenie brzegów na obwodzie maty, tworząc przytulne miejsce dla malucha, zapewniające mu poczucie bezpieczeństwa.
Przesuwane pierścienie ułatwiają przemieszczanie zabawek na pałąkach – możesz umieszczać je w taki sposób, aby jak najlepiej stymulować i wspierać rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. Chwytanie poszczególnych elementów pomaga rozwijać zdolności poznawcze dziecka.

Nikola: Mata jest prosta do złożenia, a system przesuwanych pierścieni na pałączkach jest dla mnie genialny! Zawsze mogłam tak nachylić, ustawić zabawki wiszące aby były idealnie tam, gdzie chciałam – bez przesuwania synka. Zabawki wiszące - zwierzątka - przypadły do gustu maluchowi. Dobrym rozwiązaniem jest też dołączone lusterko oraz dodatkowe drobne interesujące elementy na brzegach maty. Po złożeniu jej boków i ustawieniu lusterka maluch bardzo długo chętnie i z widoczną ekscytacją spędzał czas na brzuszku.

Zobacz także

Redakcja/mat. pras.

Rozwój przez zabawę

Wszyscy rodzice zauważyli zwiększoną aktywność ruchową swoich dzieci podczas testowania mat edukacyjnych. 2/3 podkreśliło, że dzieci były zdecydowanie bardziej aktywne, a co trzeci rodzic docenił, że jego maluch nauczył się nowych ruchów.

Redakcja/mat. pras.

To w dużej mierze zasługa samych zabawek… Połowa testujących przyznała, że ich dzieci chętniej bawiły się zabawkami maty edukacyjnej od Tiny Love, niż innymi zabawkami, które miały w pobliżu.

Teresa: Różnorodność elementów zachęca dzieci do aktywności. Moim bliźniakom świeciły się oczy ze szczęścia za każdym razem, gdy były kładzione na macie!

Prawie wszyscy przyznali, że grzechotki oraz inne elementy maty wydające odgłosy mają przyjemny i delikatny dźwięk.

Rafał: Mata Tiny Love to bardzo wygodna i praktyczna zabawa dla dzieci od najmłodszych miesięcy. Uczy dziecko podnoszenia główki, zachęca do większego ruchu i zabawy na brzuszku. Kolorowe oraz wydające delikatne i niezbyt głośne dźwięki elementy są ogromną atrakcją dla niemowlaka. Każdy tata znajdzie radość z zabawy dziecka i nieco czasu dla siebie.

Wielokrotnie rodzice podkreślali jednak, że doceniają wiele cech mat.

Redakcja/mat. pras.

Wiktoria: Mata posiada różnorodne zabawki, którymi dziecko może bawić się również poza nią np. w wózku czy łóżeczku. Moja córka ma wzmożone napięcie mięśniowe, a zauważyłam, że na macie więcej się rusza, łapie za pałąki, przyciąga zabawki do siebie. Mata bardzo aktywizuje dziecko, a swoją fakturą i kolorami zachęca do leżenia na brzuszku.

materiały prasowe

Czas dla brzuszka

To, co okazało się niezwykle ważne dla rodziców, to czas spędzany przez ich maluchy… na brzuszku.

Redakcja/mat. pras.

Mamy i tatusiowie podkreślali, że dotychczas sceptycznie podchodzące do tej aktywności dzieciaki częściej i chętniej bawiły się w tej pozycji.

Monika: Synek podczas korzystania z maty skupia swoją uwagę na wiszących zabawkach, a po przełożeniu go na brzuszek uwielbia chwytać szeleszczący listek :) interesuje go również lusterko. Zauważyliśmy, że częściej i sprytniej unosi główkę, a także ćwiczy koordynację ruchowo-wzrokową.

Rodzice docenili również przesuwane pałąki pozwalające na regulację maty oraz swobodne przesuwanie zabawek.

Paula: Pierścienie na których zawieszone są zabawki umożliwiają zmianę ich położenia w bardzo łatwy sposób. Można również zmieniać położenie całych pałąków. Najniższy poziom świetnie rozbudza maluszka do leżenia na brzuszku, zwłaszcza, gdy grająca zabaweczka jest na wprost oczu.

materiały prasowe

Czas dla siebie

Rodzice byli zgodni – mata edukacyjna zajmowała dzieci na tyle, że mogli zrobić coś innego.

Redakcja/mat. pras.

Najwięcej, bo ponad ¾ rodziców, przeznaczyło ten czas na obowiązki domowe. Sięgano jednak również po książkę, Internet oraz telewizję.

Malwina: Bardzo polecam matę edukacyjna dla dzieci od Tiny Love. Szczególnie dla tych małych, które dopiero poznają tajemnice świata i wszystko jest dla nich nowe. Moja córeczka ma 4 miesiące i bardzo spodobała jej się mata. A mama ma w końcu chwilę na ciepłą kawę i nadrobienie zaległości w lekturach.

Redakcja/mat. pras.

Warto wspomnieć, że rodzice docenili także mobilność maty, możliwość zabrania jej w inne miejsce, doskonałą jakość tkanin i perfekcyjne wykonanie.

Oliwia: Dla mnie ważne jest to, że po złożeniu mata zajmuje mało miejsca oraz ma pokrowiec z rączką, więc mogę ją zabrać w każde miejsce które chcę. Choćby do rodziców, do których jeździmy raz na miesiąc, bo mieszkają daleko.

materiały prasowe
Reklama

Każda z mat zdała test rodziców na 5! Wszyscy przyznali, że poleciliby ją innym rodzicom bez wahania.

Artykuł powstał z udziałem Tiny Love
Dane na podstawie wyników testu na grupie 30 użytkowniczek Mamotoja.pl w terminie 25.11.09.2020 r. do 16.12.2020 r.

Reklama
Reklama
Reklama