Dziecko aktywne zarówno w dzień, jak i w nocy

Sen odgrywa kluczową rolę w naszym życiu. Pozwala nam zregenerować siły, przetworzyć informacje i przygotować na kolejny dzień pełen wrażeń. Aspekty te są jeszcze ważniejsze, jeżeli chodzi o dzieci. Podczas snu dzieci nie tylko regenerują siły, ale także rosną i rozwijają się. Sen odgrywa więc nadrzędną rolę we wzmacnianiu ich pamięci i koncentracji, przy jednoczesnej stymulacji procesów uczenia się
i rozwoju pamięci. Dlatego tak ważne jest zapewnienie dzieciom długiego i spokojnego snu. Zaskoczeniem może być jednak fakt, że podczas snu dzieci potrafią być niezwykle aktywne i zmieniać pozycje nawet dwa razy częściej niż dorośli! Maluchy nieustannie w czasie snu zmieniają położenie
– wiercą się, kręcą na różne strony, tulą się czy wykonują gwałtowne ruchy.
Wszystkie te ruchy mogą łatwo zakłócić sen malucha – zwłaszcza, gdy pieluszka jest pełna i mokra, powoduje dyskomfort i ogranicza ruchy. Aby pomóc dzieciom i ich rodzicom przespać całą noc, pieluszki Pampers® posiadają dodatkową warstwę, która błyskawicznie pochłania wilgoć do wnętrza pieluszki,. Pieluszki Pampers® jako jedyne mają taką warstwę, dzięki czemu skóra malucha pozostaje sucha przez całą noc, niezależnie od tego, jak dużo maluch się porusza i w jakiej śpi pozycji.

Reklama

1 Pampers® = 1 sucha noc

mat. prasowe

Pampers® Active Baby posiadają unikalną, dodatkową warstwę chłonną „Sleep”, która pomaga szybko wchłonąć wilgoć do wnętrza pieluszki. Skóra pozostanie sucha przez całą noc, niezależnie od tego, w jakiej pozycji dziecko śpi. Oprócz wyjątkowej dodatkowej warstwy ważną rolę w utrzymaniu suchości odgrywa wkład w formie 3 chłonnych kanalików, które pomagają rozprowadzić wilgoć równomiernie w całej pieluszce. Specjalne mikroperełki Micro Pearls™ chłoną wilgoć i uniemożliwiają jej kontakt ze skórą malucha, zapewniając suchość nawet przez 12 godzin. Ponadto pieluszka posiada specjalnie zaprojektowane, elastyczne boczki pomagające utrzymać ją na miejscu, kiedy dziecko przewraca się i zmienia pozycję w nocy. Tym samym dziecko nie czuje dyskomfortu, który mógłby wyrwać je ze spokojnego, błogiego snu. Pieluszka Pampers® Active Baby pomaga utrzymać skórę malucha suchą aż do samego rana. Jako Pampers chcemy zaoferować rodzicom i ich dzieciom jak najlepsze produkty, dlatego nieustannie je udoskonalamy. Pieluszki Pampers Active Baby posiadają dodatkową warstwę, która błyskawicznie wchłania wilgoć, zapewniając dziecku spokojny sen – komentuje Mariola Mirek, menadżer ds. komunikacji P&G.

Szczęśliwe, wyspane dziecko = szczęśliwsi wypoczęci rodzice


Zapewnienie dziecku dobrego snu w nocy może mieć wpływ na całą rodzinę. Kiedy dzieci korzystają
z nocnego, nieprzerwanego odpoczynku, ich rodzice mogą się zregenerować i zebrać siły potrzebne do kolejnego, pełnego zabaw i aktywności dnia ze swoimi pociechami. Dobra atmosfera wzmacnia więzy rodzinne, ponieważ tylko wypoczęte osoby mają duże pokłady energii, bardziej kreatywne pomysły i więcej chęci, aby spędzać ze sobą czas. Dobrze wypoczęci rodzice mają więcej energii, są szczęśliwsi i lepiej przygotowani, aby radzić sobie z wszelkimi przeciwnościami, które mogą napotkać w ciągu dnia. Ponieważ często odczucia dziecka odzwierciedlają odczucia rodziców, niezwykle ważne jest, aby być w jak najlepszej formie w trakcie opieki nad niemowlęciem. Dzieci bardzo łatwo wyczuwają nastroje swoich rodziców i same również zmieniają swoje zachowanie odpowiednio do nastrojów rodziców.

Pieluszki Pampers® Active Baby

Pieluszki Pampers® Active Baby zapewniają dziecku suchość do 12 godzin dzięki następującym cechom:

 • Unikalnej, dodatkowej warstwie chłonnej „Sleep” – pomaga szybko wchłonąć wilgoć do wnętrza pieluszki i sprawia, że skóra malucha pozostaje sucha nawet przez całą noc;
 • Chłonnym mikroperełkom Micro Pearls™ – wewnętrzna warstwa z mikroperełkami, które pochłaniają wilgoć i uniemożliwiają jej kontakt ze skórą malucha aż do 12 godzin;
 • 3 chłonnym kanalikom – pomagają rozprowadzić wilgoć równomiernie w całej pieluszce
  i utrzymują kształt pieluszki dla lepszego komfortu dziecka;
 • Elastycznym boczkom – zapewniają wygodne dopasowanie dla doskonałej ochrony przed przeciekaniem przez całą noc;
 • Miękkie jak bawełna* – górna warstwa, która ma kontakt ze skórą dziecka, jest miękka
  i sucha, aby zapewnić spokojną noc.

* Produkt nie zawiera bawełny.
Teraz pieluszki Pampers® Active Baby, które zapewniają suchą skórę przez całą noc, są dostępne
w nowym opakowaniu.

Reklama
Zobacz także

Fakty dotyczące snu

 • Sen to jeden z najważniejszych czynników, które mają wpływ na naturalny rozwój dziecka; sen wpływa pozytywnie na pamięć i poprawia koncentrację.
 • Sen wspomaga rozwój i regenerację komórek nerwowych.
 • Sen ma zbawienny wpływ na pamięć i koncentrację, przebieg procesów uczenia się
  i zapamiętywania nowych informacji.
 • Sen nie tylko pomaga się zregenerować; dobrze przespana noc pomaga dziecku uszeregować i przetworzyć doświadczenia zgromadzone w ciągu całego dnia.
 • Sen może bardzo skutecznie pomagać w radzeniu sobie z nadmiarem informacji i emocji; jest to szczególnie ważne podczas kilku pierwszych miesięcy życia niemowlęcia, kiedy jest ono wystawione na działanie wielu intensywnych i nowych bodźców.
Reklama
Reklama
Reklama