Marko śpiące dziecko
Adobe Stock
Przygotowania do porodu

Pełny brzuszek i spokojny sen – czyli czego niemowlęta potrzebują najbardziej

Niezakłócony sen to podstawa odpoczynku maluszka. Zwłaszcza odpoczynku nocnego. Dlatego tak ważne są wieczorne rytuały i codzienna dawka czułości. Ułatwiają karmienie, uspokajanie i usypianie dziecka – podobnie jak... odpowiednie akcesoria.

Spokojny rodzic to spokojne dziecko, ale… spokój nie zawsze, hm, a właściwie mało kiedy wystarczy, by maluszka z sukcesem wyprawić w objęcia Morfeusza. Warto czasem sięgnąć po rozwiązania, jakie pomogą dziecku spokojnie się najeść, wyciszyć i zasnąć. Zwłaszcza te, które idealnie sprawdzają się przed samym snem…

Rewolucja w karmieniu

Najlepszym, co możesz zaoferować maluszkowi na starcie, jest twoje mleko. Zdarza się jednak, że karmienie piersią nie jest możliwe, albo z różnych powodów konieczne jest karmienie naprzemienne. Wtedy szczególnie ważne jest, by wyprawkę do karmienia skompletować starannie, z najlepszych akcesoriów. Jednym z nich jest butelka Nanobébé do karmienia i przechowywania pokarmu.

butelka nanobebe
materiały prasowe


Została zaprojektowana w taki sposób, aby po odciągnięciu przez mamę pokarmu udało się zachować jak najwięcej ważnych składników odżywczych zawartych w mleku. Chłodzenie czy zamrażanie, a następnie ogrzewanie pokarmu może prowadzić do utraty jego właściwości odżywczych. Ale dzięki unikalnej geometrii butelki mleko równomiernie wypełnia jej wnętrze, co pozwala na 2 razy szybsze ogrzanie oraz 2 razy szybsze schłodzenie pokarmu. Właśnie skrócenie tych procesów redukuje namnażanie bakterii i pozwala na zachowanie wartości odżywczych zawartych w mleku.
Sam design to jednak coś więcej. Kształt butelki zapobiega powstawaniu tzw. gorących punktów, które mogłyby poparzyć dziecko. Pozwala jednocześnie na samodzielne trzymanie butelki w małych rączkach. Zaawansowany potrójny system odpowietrzania zmniejsza ryzyko wystąpienia kolki u niemowląt. Równocześnie butelka wyposażona jest w antyalergiczny smoczek, zaprojektowany tak, aby przypominał kształt piersi – znacznie ułatwiający karmienie naprzemienne. Chodzi przede wszystkim o przepływ smoczka. Jest on bardzo wolny i bardzo porównywalny do przepływu z piersi matki, dlatego maluch praktycznie nie odczuwa różnicy czy to pierś czy butelka.

butelka nanobebe
materiały prasowe
Rodzice testują butelka Nanobebe
Marko


Do butelki Nanobébé dołączony jest adapter, dzięki któremu możliwe jest pompowanie mleka bezpośrednio do butelki, a następnie przechowywanie go w zamrażarce lub lodówce w samej butelce lub specjalnie przeznaczonych do tego sterylnych torebkach. Butelki można układać warstwowo, jedna na drugiej. To nie tylko oszczędność miejsca w lodówce, ale również pomoc w śledzeniu kolejności kładzenia odciąganego mleka. Torebki z kolei przeznaczone są do przechowywania mleka w płytkiej warstwie – tym samym schładzają i rozmrażają się szybko, redukując rozwój bakterii i zachowując składniki odżywcze. Żeby jeszcze bardziej ułatwić przechowywanie mleka i zapewnić odpowiednią higienę, warto zaopatrzyć się w organizer. Zajmuje mało miejsca i pozwala w łatwy sposób układać torebki jedna na drugiej. Bez zastanawiania się będziesz wiedziała, którą torebkę wziąć najpierw – w myśl zasady „pierwszy włożony jako pierwszy wyciągamy”.

butelka nanobebe
materiały prasowe
butelka nanobebe
materiały prasowe


Zaspokojenie potrzeby ssania

Niemowlęta mają różną potrzebę ssania. Niektóre z nich potrzebują smoczka częściej i korzystają z niego bardziej intensywnie, inne mniej. Niezależnie od wszystkiego jednak okazuje się, że zarówno rodzice, jak i maluchy, pokochały Smoczek Flexy marki Nanobébé.

smoczek Flexi nanobebe
materiały prasowe
smoczek Flexi nanobebe
materiały prasowe

Smoczki Flexy wykonane są z bezpiecznego i miękkiego silikonu – jest to jednoczęściowa konstrukcja spełniająca standardy American Academy of Pediatrics Guidelines. Ich lekka i ergonomiczna konstrukcja pomaga utrzymać maluszkowi smoczek w ustach. Jednocześnie unikalny kształt zapewnia zdrowy rozwój jamy ustnej. Nas urzekł również niezwykle oryginalny design!
Warto tu nadmienić, że Nanobébé jako jedyna marka w Polsce posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka!

Spokojny sen

Kiedy maluch jest już najedzony i spokojny – czas spać! Otulacze marki Love to Dream pomagają rodzicom w usypianiu maluchów aż do 3. roku życia dzięki niezwykłemu, trzyetapowemu systemowi snu! Na czym polega?
 

Love to dream otulacz
materiały prasowe
Love to dream otulacz
materiały prasowe
Love to dream otulacz
materiały prasowe

 

 


Etap 1: To czas, w którym maluch czuje się najbezpieczniej w pozycji zbliżonej do tej, którą miał w brzuchu mamy. Przez pierwsze cztery miesiące najczęściej śpi z rączkami w górze. Dla najmniejszych niemowląt przeznaczony jest właśnie Otulacz Swaddle UP, który został zaprojektowany tak, aby podtrzymać u dziecka uczucie przebywania w łonie matki. Wyposażony jest w dwukierunkowy zamek, ułatwiający choćby zmianę pieluszki, gdy w nocy zajdzie taka potrzeba.

Etap 2: To czas, w którym dziecko stopniowo przechodzi od pełnego otulania do uwolnienia rączek. Otulacz Swaddle UP 50/50 zaczyna sprawdzać się około 4-9. miesiąca życia maluszka. Kiedy dziecko usiłuje przewracać się na brzuszek, należy odpiąć jedno skrzydełko, pozwalając, by jedna ręka była wolna, a druga otulona. Kilka nocy później – odwrotnie. Oba otulacze – Swaddle UP 50/50 jak i Swaddle UP są certyfikowane przez Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawu Biodrowego.

Etap 3: To piżamka przejściowa Swaddle UP, która pomaga dziecku stopniowo dostosować się do spania bez otulania. Idealna dla dzieci, które są gotowe do przejścia na spanie z wolnymi rączkami i jednocześnie uwielbiają uczucie bezpieczeństwa poprzez bycie otulonym. Na szczególną uwagę zasługują… nogawki. Stópki dziecka można bowiem zasłonić na czas snu, a odkryć gdy tylko przebudzi się rano. To pewność, że maluch jest otulony przez całą noc.
Ważne jest, aby wybrać otulacz zgodny z wagą lub wzrostem dziecka. To gwarancja bezpieczeństwa i maksymalnego komfortu.
Pamiętaj, że spokojny sen maluszka, to również spokój rodziców. A nie jest tajemnicą, że człowiek wyspany funkcjonuje zdecydowanie lepiej!
Miłych snów!

Jesteś mamą z brzuszkiem? Jesteś tatą, który już teraz chce zapewnić komfort i bezpieczeństwo swojej rodzinie?
Jeżeli zastanawiasz się czego potrzebujesz do idealnej wyprawki dla swojego dzidziusia, zapraszamy do bezpłatnych konsultacji telefonicznych lub online z ekspertem ds. wyprawki dla noworodka.
Podzielimy się z Wami naszym doświadczeniem i przydatnymi poradami. Kliknij TUTAJ

Artykuł powstał z udziałem Marko

 

 

Redakcja poleca

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile dać na chrzest w 2024 roku? (ile od dziadków a ile od chrzestnej, chrzestnego i gości) 
Luiza Słuszniak
wierszyki o wiośnie
Gry i zabawy
Wiersze o wiośnie: piękne utwory znanych poetów i krótkie rymowanki dla dzieci
Ewa Janczak-Cwil
cytaty na komunię
Cytaty i przysłowia
Cytaty na komunię świętą: piękne i mądre, Jana Pawła ll, cytaty z Biblii
Joanna Biegaj
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2024: ile dni i ile płatny? Dokumenty i wniosek o urlop dla ojca
Magdalena Drab

Strefa okazji i inspiracji

REKLAMA