Najczęściej szkoła śni się w sierpniu, najrzadziej w... czerwcu. Właśnie przed rozpoczęciem roku szkolnego internauci najczęściej wpisują w wyszukiwarkę pytania o znaczenie snu o szkole.

Reklama

Marzenia senne często są odzwierciedleniem tego, co dzieje się w naszym życiu, a czego sobie nie uświadamiamy. Sny występują pomiędzy częścią świadomą psychiki a podświadomością, pokazują, o czym marzymy lub z czym się borykamy. Nic dziwnego, że szkoła jest jednym z najczęstszych sennych motywów.

O czym jeszcze świadczy sen o szkole? Dlaczego śnią się nam koleżanki ze szkoły lub nauczyciele? Wyjaśniamy znaczenie snu o szkole i wszystkim, co z nim związane.

Spis treści:

 1. Sennik: sen o szkole
 2. Sennik: być w szkole
 3. Sennik: dzieci w szkole
 4. Sennik: szkoła podstawowa
 5. Sennik: szkoła średnia
 6. Sennik: szkoła wyższa
 7. Sennik: nauczyciel ze szkoły
 8. Sennik: dyrektor szkoły
 9. Sennik: powrót do szkoły
 10. Sennik: egzamin
 11. Sennik: szkoła korytarz
 12. Sennik: stara szkoła
 13. Sennik: nowa szkoła
 14. Sennik: wagary
 15. Sennik: zmiana szkoły
 16. Sennik: koleżanki ze szkoły
 17. Sennik: kolega ze szkoły
 18. Sennik: szkoła – lekcja
 19. Sennik: znajomi ze szkoły

Sennik: sen o szkole

Sen o szkole może przestrzegać cię przed bezrefleksyjnym podejściem do życia. Oznacza także, że życie może poddać cię kolejnym próbom (sprawdzianom). Nie powtarzaj swoich błędów, tylko wyciągnij wnioski z doświadczenia, które już masz.

Zobacz także

Sennik: być w szkole

Śni ci się, że znajdujesz się w szkole? Może oznaczać to, że pragniesz rzeczy zakazanych. W najbliższym czasie uważaj na pokusy. Poddanie się im, może okazać się zgubne.

Sennik: dzieci w szkole

Sny o dzieciach w szkole może wskazywać na drobne niepowodzenia w twoim życiu. Nie należy się jednak nimi przejmować, ponieważ nie będą miały wpływu na twoją przyszłość.

Sennik: szkoła podstawowa

Sen o szkole podstawowej świadczy o głębokich przeżyciach, których doświadczyłaś/łeś w ostatnim czasie. Może oznaczać również, że pogubiłaś/łeś się w życiu i próbujesz wrócić na właściwe tory. Być może jest to też oznaka tęsknoty za dawnym, beztroskim życiem.

Sennik: szkoła średnia

Sen ten może oznaczać, że lubisz się wywyższać. Uważaj, bo może to przeszkadzać twojemu otoczeniu. Drugie znaczenie snu o szkole średniej mówi, że możesz mieć powodzenie w sprawach sercowych, czeka cię więc świetny czas, pełen miłości.

Sennik: szkoła wyższa

Sen o szkole wyższej (uczelni, studiach) oznacza, że uczynisz postęp w swoim życiu. Jeśli we śnie uczęszczasz na studia – twoje życie w przyszłości będzie okupione ciężką pracą. Jeżeli szkoła wyższa jest pełna studentów – czeka cię wiele wyzwań i trosk.

Sennik: nauczyciel ze szkoły

Jeśli śni ci się nauczyciel ze szkoły, może to świadczyć o tym, że przed tobą jakiś egzamin lub sprawdzian, a ty nie wiesz, czy mu podołasz. Niepotrzebnie masz wiele wątpliwości i nie wierzysz w siebie.

Sennik: dyrektor szkoły

Jeżeli śnisz o dyrektorze szkoły – w najbliższej przyszłości czeka cię niestety sporo stresu. Być może w twojej pracy pojawią się problemy. Dyrektor pojawiający się we śnie może też zwiastować kłótnie.

Sennik: powrót do szkoły

Sen, w którym wracamy do szkoły, może mieć bezpośredni związek z wydarzeniami z czasów szkolnych, które wymagają wewnętrznego przepracowania. Osoba śniąca wciąż pamięta być może o przykrych przeżyciach, które spotkały ją w szkole.

Sennik: egzamin

Sen o egzaminie może być zapowiedzią niepokoju, strachu, stresu oraz innych negatywnych uczuć, które być może pojawią się w twoim życiu w niedalekiej przyszłości. Może być to też sygnałem, że już niedługo ktoś podda cię jakieś próbie.

Sennik: szkoła korytarz

Korytarz szkolny we śnie może oznaczać, że masz za sobą trudne chwile. Nie oglądaj się jednak za siebie, ponieważ już niebawem los się odwróci i czeka cię wspaniała przyszłość.

Sennik: stara szkoła

Sen o starej szkole może być swego rodzaju przestrogą przed zbyt lekkim podejściem do życia. Sen, w którym śni się szkoła, może być też sygnałem, że właśnie nadszedł czas, by zostawić swoją przeszłość i zacząć żyć teraźniejszością.

Sennik: nowa szkoła

Nowa szkoła we śnie oznacza, że czujesz bardzo dużą potrzebę rozwoju, nauki i doskonalenia się. Jeżeli śni ci się szkoła – zastanów się, czy twoje życie i rozwój nie zatrzymało się w miejscu. Jest to świetny moment na refleksje i zmiany.

Sennik: wagary

Sen o wagarach oznacza, że nadeszła pora, by poważnie pomyśleć o przyszłości. Już niebawem czeka cię planowanie swoich najbliższych lat. Wagary we śnie mogą być także oznaką, że ktoś czeka na zachętę od Ciebie, by okazać Ci swe prawdziwe uczucia.

Sennik: zmiana szkoły

Sen o zmianie szkoły oznacza, że śniący jest zagubiony w życiu i pragnie wrócić na właściwy tor lub odnaleźć życiowy sens. Sen może symbolizować również obawę przed odpowiedzialnością.

Sennik: koleżanki ze szkoły

Sen ten może mieć dwa znaczenia: pozytywne i negatywne, w zależności od tego, jak zachowują się koleżanki we śnie. Jeśli są radosne – oznacza to, że możesz liczyć na swoich bliskich w trudnej sytuacji. Smutne koleżanki mogą być z kolei zapowiedzią nieporozumienia wśród bliskich.

Sennik: kolega ze szkoły

Sen o koledze ze szkoły może być zapowiedzią kłopotliwej sytuacji. Kolejna interpretacja snu mówi o tym, że być może czekają cię zmiany w życiu prywatnym i zawodowym.

Sennik: szkoła – lekcja

Lekcja w szkole może być sygnałem, że chcesz wciąż poszerzać swoją wiedzę i jesteś gotowy na zmiany.

Sennik: znajomi ze szkoły

Jeżeli we śnie zobaczysz znajomych ze szkoły – spodziewaj się jakieś kłopotliwej sytuacji. Nie powinieneś się jednak martwić – wyjdziesz z niej obronną ręką. Być może zostaniesz też poproszony o jakąś przysługę.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama