Mat. prasowe
Rozwój

Spokojny sen maluszka. O czym warto wiedzieć?

Podobno dzieci są najgrzeczniejsze wtedy, gdy śpią. I chociaż powiedzenie to ma humorystyczny wydźwięk, to nie możemy się z nim nie zgodzić. Co zrobić, by ułatwić maluchowi zasypianie? O czym pamiętać, by sen był spokojny?

Sen odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu każdego z nas. Dla niemowląt i dzieci to podstawa do prawidłowego rozwoju, wzrostu i właściwego wypoczynku. Sen jest też pojęciem niezwykle ważnym dla wszystkich młodych rodziców. Wizja niespokojnej nocy bywa frustrująca, dlatego mamy i ojcowie robią, co w ich mocy, by dziecko spało jak najdłużej. 

Podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę, by umożliwić maluszkom spokojny wypoczynek.

Mat. prasowe

1. Pamiętaj o rytuałach

Zarówno niemowlęta, jak i starsze dzieci ich potrzebują. Maluchy szybko uczą się tego, jak wygląda schemat ich dnia. Dobrze jest wypracować pewien harmonogram i w miarę możliwości się go trzymać. Stałe pory drzemek, posiłków i nocnego snu uporządkują dzień zarówno najmłodszych, jak i twój własny. 

2. Kąpiel, pieluszka i piżamka

Mat. prasowe

Działa relaksacyjnie i wyciszająco. Kąpiel może też być pierwszym elementem waszej wieczornej rutyny, której celem jest umożliwienie szybszego zaśnięcia dziecka. Oczywiste jest też to, że maluch będzie spał spokojniej z suchą pieluszką oraz czystą, delikatną i przyjemną w dotyku piżamką. Jeśli twój maluszek rozkopuje się w nocy, a ty obawiasz się o to, czy nie będzie mu zimno, to pomyśl o otulaczach. Zapewnią bliskość, spokój, ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Jaki otulacz wybrać? Najlepiej taki, który rośnie wraz z dzieckiem. Z pomocą przychodzi seria Love To Dream, która prezentuje trzyetapowy system snu od urodzenia do trzech lat.

Etap pierwszy – otulanie

Otulacz Swaddle Up Etap 1 marki Love To Dream umożliwia łatwiejsze i bezpieczniejsze otulenie dziecka, niż przy użyciu kocyka. Specjalny kształt sprawia, że jest przytulny i odwzorowuje łono matki. Otulacz zapobiega też nieprzewidywanym ruchom Moro, które mogą obudzić dziecko. Zamek błyskawiczny odpinany z góry i z dołu sprawi, że nawet nocna zmiana pieluszki będzie całkiem łatwa. Dodatek lycry w składzie materiału powoduje, że otulacz rozciąga się przy ruchu dziecka dla jego większego komfortu.

Etap drugi – przejściowy

Maluszek jest już większy i chce spać z wolnymi rączkami? Otulacz Swaddle Up 50/50 pozwala odpiąć tylko jedno skrzydełko, by umożliwić dziecku powolne i delikatne odzwyczajenie się od otulania. Otulacz zmienia się w ciepły śpiworek, podtrzymując u dziecka bezpieczne uczucie bycia otulonym.

Etap trzeci – samodzielny sen

Dziecko śpi samodzielnie? Czas na piżamkę-śpiworek Love To Dream, które zapewnią ciepło i przytulny sen, nawet jeśli maluch lubi się rozkopywać w nocy.
 

3. Karmienie

Pusty brzuszek to najczęstszy powód nocnego wybudzania się dzieci. Maluchy reagują nerwowym płaczem, ponieważ ich podstawowa potrzeba fizjologiczna nie jest spełniona. To dlatego tak ważne jest, by maluch został nakarmiony przed snem.

4. Bliskość i spokój

Poczucie bezpieczeństwa to zdecydowanie jeden z ważniejszych czynników, który umożliwia szybsze zaśnięcie oraz sprawia, że sam sen jest spokojniejszy. Postaraj się dać dziecku swoją całą uwagę i ciepło. Nie popędzaj maluszka ani się nie stresuj, jeśli nie chce zasnąć. Zaoferuj mu pełne zrozumienie, wyciszenie i mnóstwo dobrych emocji. 

Mat. prasowe

Pomyśl też o pluszaku, który stanie się przyjacielem i synonimem spokoju. Sprawdź jedną z maskotek świecących w ciemności marki Dream Beams. Urocze pluszowe zabawki mają swój własny, niepowtarzalny blask. Specjalne nici fluorescencyjne, które wpleciono w elementy zabawki, świecą w ciemności. Wystarczy naświetlić je światłem sztucznym, słonecznym lub UV. Od teraz każda noc będzie cudowna, bo z przyjacielem u boku nie ma się czego bać. 

5. Lampka 

Mat. prasowe

Ciemność wywołuje strach i to wcale nie tylko u dzieci. Jeśli chcesz pomóc swojemu maluszkowi przezwyciężyć obawy przed nocą, to lampka emitująca delikatne światło, okaże się najlepszym wyborem. 
Lampka nocna z projekcją świetlną - żółw podwodny fioletowy Cloud B zapewnia niemal magiczne światło, które koi. Odcień aquamarine działa relaksacyjnie, za to sama lampka emituje podwodny efekt świetlny z delikatnym ruchem fal. Maskotka posiada aż dwa dźwięki (melodia i szum fal). Sprawdzi się i do usypiania, i do codziennej zabawy. 

Mat. prasowe

Innym rozwiązaniem jest lampka nocna z projekcją świetlną Żółw niebieski. Wyświetla na suficie i ścianach pokoju dziecka rozgwieżdżone niebo - osiem konstelacji. Maskotka wyświetla trzy relaksacyjne kolory: błękit oceanu, szmaragdową zieleń i bursztyn. Żółw z pewnością przyda się podczas zasypiania, a w ciągu dnia zapewni wiele atrakcji i pobudzi ciekawość. 

Za to lampka z projekcją świetlną i grzechotką Wieloryb Cloud B koi zmysły i ułatwi zasypianie. Lampka wyświetla podwodny efekt świetlny z delikatnym ruchem fal. Co więcej, odtwarza kojące dźwięki –podwodną melodię i uspakajające fale. Skorupa wieloryba świeci w relaksującym zmysłowym kolorze - aquamarine. Co więcej – w ciągu dnia maluch może bawić się maskotką. Dzięki grzechotce rozwinie zmysły i motorykę małą. 

6. Uspokajające dźwięki

Mat. prasowe

Koją, wyciszają i pomagają szybciej zasnąć. Relaksacyjne dźwięki sprawią, że sen dziecka będzie spokojniejszy. Idealny okaże się więc Szumiący smok z czujnikiem ruchu i pozytywką Cloud B. Pluszak posiada ukryty panel dźwiękowy z ośmioma opcjami (dźwiękiem bicia serca, deszczu, strumyka, szumem, kołysanką Bacha, „Snem delfina”, klasyczną kołysanką i „Tańcem wróżki”. To nie koniec. Możesz sama nagrać waszą ulubioną kołysankę i odtwarzać ją maluszkowi, kiedy tylko chcesz. Świetnym rozwiązaniem jest też czujnik ruchu. Wystarczy, że lekko potrząśniesz maskotką, a ta się uruchomi. Dodatkowo smok posiada też kojące światła. Sprawdzi się więc zarówno do usypiania, jak i zabawy w ciągu dnia. 


Wiemy, jak ważny jest spokojny sen dziecka. Twój jest tak samo istotny. Zastanów się, które rozwiązania mogłyby ci pomóc, by wasze noce były przespane.
 

Redakcja poleca

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile dać na chrzest w 2024 roku? (ile od dziadków a ile od chrzestnej, chrzestnego i gości) 
Luiza Słuszniak
wierszyki o wiośnie
Gry i zabawy
Wiersze o wiośnie: piękne utwory znanych poetów i krótkie rymowanki dla dzieci
Ewa Janczak-Cwil
cytaty na komunię
Cytaty i przysłowia
Cytaty na komunię świętą: piękne i mądre, Jana Pawła ll, cytaty z Biblii
Joanna Biegaj
Rocznica Komunii Świętej – prezenty
Święta i uroczystości
Rocznica Komunii świętej – co z tortem i prezentami? I czy udział w rocznicy komunii jest obowiązkowy? 
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem: od kiedy, ile płatne? Przepisy 2024
Joanna Biegaj
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2024: ile dni i ile płatny? Dokumenty i wniosek o urlop dla ojca
Magdalena Drab
kiedy wkładać dziecku czapkę
Zdrowie
Kiedy wkładać dziecku czapkę? I czy przewianie uszu to mit? [PEDIATRA WYJAŚNIA]
Małgorzata Wódz

Strefa okazji i inspiracji

REKLAMA